تقویت کننده های قوی و طبیعی برای موی سر

موی سر برهی از افراد چرب و یا خشک می باشد نازک شدن موی سر نشانه ضعیف شدن بدن می باشد برخی از افراد ریزش موی سرشان هورمونی و برخی ژنتیکی می باشند باید موهایتان را تقویت نموده و از ریزش موهایتان با تقویت کننده های طبیعی جلوگیری نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر تقویت کننده های قوی و طبیعی برای موی سر را درسایتدانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایتدانستن : در دنــیــای مدرن به زیـــبــایی و مراقبــت از موی سر اهمیـــت بسیاری داده می شود. افـراد در سراسـر جهـان یکـی از عوامـــل مهم جذابیـــت را موهایــشان می دانــند. به همـــیــن دلـــیـــل دسـتیابی به روش هایـی برای تقویت موی سر به حرفـــه ای تخـصـــصـی مبدل شده است و روش های خانگـــی، شیـــمیــایی(داروها) و گیــاهی بدین منـظور پیــشــنهاد می شوند.

مو‌هــای ضعـــیــف با نشانـه‌ـــهایی از‌ جمـلـــه شکـنـنـــدگـی، پژمـــردگی و نازکی قابل تشخـیص اســت. علــاوه بر ایـن خشکی‌ شدید و یا چربـــی بیش‌ از حد نیــز میـ‌ــتوانـد از نشـانـهـ‌ـــهای ضعیفـــی مو باشد. این نشـانـــهـــ‌ــهـــا اغــلــب ژنــتیکی هستـنـــد و از پدر یا مادر به فرزنـد منتـــقل میـ‌ـــشوند، اما گاهــی نیــز ممکـن اســـت عوامل هورمونی از‌ جملـــه یائسگـی، قرصـ‌ـــهــای ضدبـارداری، رژیم غذایی نامـــناسـب، اســـتــرس، عفونت قارچی پوست سر و بعــضی روش‌های درمانی سرطـــان دخالــت داشـــتــه باشـنـد. عوامــل زیـــســـت محیطـی مانـند نور خورشـــید، کلـر موجود در آب، آلودگـــی هوا، دستگـــاه‌هـــای تهویه هوا و حرارتـی نیـــز میـ‌ــتوانـند تأــثـیــر‌ـــگذار باشــند. به همــیـن دلیل توصیــه‌ هایی برای مراقـــبـــت و تقویت مو‌هـا ارائه شده اســت.

روش های تقویت موی سر

از محصولات بهداشـتی با کیــفـیـــت برای تقویت موی سر اسـتفـاده کنیـد. به خاطـر داشتـــه باشیــد با وجود ایـنکــه اســـتـــفاده از محــصولات با‌کیفـــیت میـ‌توانـد به تقویت مو کمک کند، امـا استـفـاده نادرســت و بیـش از حد از ایــن محـصولات کامــلا برعـــکـــس عمـــل میـ‌کــنـــد و میـ‌ــتوانـــد یکـــی از علـــت‌هــای ضعـــیـف و نازک شدن تار‌هـای مو باشد. ترمــیم تارهــای موی ضعــیــفـ‌ـشــده به مراتــب از تقویت و جلوگیـری از آســیـــب دیــدن موها پرهـــزیــنــهـ‌تر است و شمـا مجــبور میـ‌ـــشوید از محصولات تقویتـ‌ـکنـنده بیشـتـری استـفـاده کنیــد. استــفـــاده بیـش از حد از این محصولات نیـز موجب می‌شود موها بیـــشــتـــر آسیــب ببــیـــنند و به علـــت باز شدن کوتیکول یا پولک‌های مو حالت خشــن داشـــته باشـــند.

برای تقویت کردن موهای شکنـــنده چند قطره روغن چوب صندل را با چند قطــره روغن زیتون و جوجوبا به موها بمــالــید.

از روغن آرگان اســـتــفـاده کنــیــد. ایـــن روغن حاوی سطوح بالـــای اسیـدهـای چرب ضروری برای پوست اســت و به درخــشـــنــدگـی و تقویت موی سر کمـــک می کنـــد.

بسیـاری از مواد تقویت کننده مو به احـــتـــمـــال زیاد در خانه شمــا یافــت می شود. ایـن مواد شامـــل :

مو‌های ضعـیـف با نشـانهـ‌هــایـی از‌ جمـله شکـــنــندگـی، پژمـــردگی و نازکی قابل تشــخـیـــص استــ‎

روغن زیـــتون : یکی از مواد مهم برای تقویت مو به شمــار می رود.

روغن نارگـــیـــل : این روغن برای موهای ضخـیــم منـــاســـب اســـت. موها را کمی نمـــناک کنید و سپس کامــلا با روغن بپوشانیـــد. کلــاه پلاستـــیکــی و سپـس حوله گرمـی را برای نیم ساعت روی موها قرار دهید و طبــق روال معـــمول با شامپو بشوییـد.

آووکادو : آووکادوی رســیـــده و له شده را با یک عدد تخـم مرغ مخلوط کنیــد و به موهای خیس بمالـــید. این میوه غنی از ویتـــامــین، اسید چرب طبیعی و ماده معــدنی است که درخــشــش مو را برمـی گردانـــد. بگـــذاریــد ایــن مخــلوط حداقـل ۲۰ دقــیقـــه روی موها بمـاند و سپس چنـد بار بشویید. برای موهای آســـیــب دیـــده، هفـــتــه ای یک بار و برای موهای سالــم در ماه یک بار این کار را تکرار کنـیـــد.

آب لیمو

سرکــه سیب

ویتـــامـینــ‌ــهــا نقــش مهـمـــی در سلــامـت موها دارنـد.

ویتـامـــیـــنC، با مراقـــبـت از فولیــکول‌ـهای مو سلامـت رگـ‌ــهای خونی زیر پوست سر را تأــمـــیـن و به جذب آهــن از پروتئین‌ـهای گیاهی کمک می‌کـــنـــد.

ویتامیـــن B یک ویتـــامـین مهـــم برای تقویت موهای ضعـیــف و بهبود بافـت موهاسـت. ایــن ویتامـین در ماهــی قزلـ‌ــآلـا، هویج، زرده تخـــمـ‌مـرغ و ماهـــی ساردیـــن یافــت می‌ـــشود. مکمــلـــ‌ــهـای ویتامـیــن هم میـــ‌تواند به تقویت موهای ضعـیف کمک کنـــند.

تقویت موی سر – aشادابــی و سلـــامــتـــی

سیـلــیــس (Silica) ماده مغذی اســت که در جو، برنج، خیار، کلــم و تخمـه آفتابــ‌گـــردان وجود دارد و به رشـــد مو و ناخن کمک میــ‌ـکـند.

آب یکــی‌ دیگـــر از ضروریات برای بدن و موها اســت که نوشیـــدن آن به مقــدار کافی (۶ تا ۸ لیوان) در طی روز، عمــلـــکرد بدن شمـــا را بالــا برده و به تقویت موهای ضعـــیــف کمک میــ‌ـکـنــد.

تقویت کننده های قوی و طبیعی برای موی سر

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.