تلگرام در 9 فروردین 97 فیلتر شد

تلگرام قرار بود  در سال 97 فیلتر شود چون تلگرام کشور ایران را تحریم نموده بود چند ساعت پیش تلگرام قطع شده است و کاربران تلگرام قادر به استفاده از این پیام رسان نیستند و از فیلترشکن استفاده می نمایند بیشتر فیلترشکن ها می تواند از سد فیلترینگ عبور نموده و تلگرام را باز نماید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر تلگرام در 9 فروردین 97 فیلتر شد را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن :تلــگرام در سال ۱۳۹۷ فیلـتر  شد. خبر فیلـتـــرینـگ تلـــگرام را امــروز یکــی از اعضای کمـیــسیون صنـــایع مجلس تایـــیـــد کرد و در همیـن زمــان تلـــگـــرام نیز اعلام کرد که خریـد ارز رمــزنـــگار خود به نام گرم (Gram) را برای کاربران ایرانـــی تحریم کرده اسـت.

به نظر میـ‌ـــرسد که بیــن ایـــران و پیام رســان تلـگـرام دوئلی در جریــان اسـت. امـروز حمیده زرآبـــادی در واکنـش به شایـــعـاتـــی که اخیـــرا در خصوص فیــلــتــرینـــگ تلـــگرام شکــل گرفتـه است، اعــلـــام کرد که فیلتـر شدن تلـــگــرام به تصویب شورای عالـــی فضـای مجـــازی رسـیـده است و در سال ۹۷، به طور دائم فیلـــتر خواهد شد.

موضوع کمی پیچیده شده اسـت. دولت ادعـــا می‌ــکـــنـد که با موضوع فیلــتریـــنـــگ شبــکــهــ‌ـــهای اجــتماعی و به خصوص تلـــگرام به هیچ عنوان موافق نبوده و از سوی دیگر شورای عالــی فضـای مجـــازی خبــر از فیـــلـتـریـنـــگ تلگـــرام می‌ـــدهـد.

به گفتــه زرآبادی دولت اگــر مخالــف چنــین تصمیمـــی اســـت بایـد در این زمینـــه موضع خود را به روشنـی بیـان کنـد و کاملا شفــاف آن را به اطـــلاع مردم برساند. ایـــن نماینـــده اصلاح طلب معـــتـقـــد اســت که دولت بایـــد بهـ‌رغم مخــالـــفت با موضوع فیـلــتر شدن شبـــکهـ‌های اجتماعی و پیـــام‌ـرسان هایــی چون تلـگرام به مردم و رســـانـــه‌ـهــا بگوید که این موضوع در شرف وقوع است.

زرآبادی میـ‌ـگوید وقتـی که وزارت ارتـبــاطات تا همیـــن میزان نیـز از شفافــیـــت لازم برخوردار نیــست، طبیـعـی است که مردم گمان کننـــد که دولت نیـــز با این تصـــمیـم موافق است.
آیـا در پشت پرده فیـلـــترینـگ تلـــگرام چیـــزی نهـفــتـه اســـت؟!

موضوع فیلـتر شدن شبـکـــه های اجـــتماعی و در راس آن تلــگــرام که از محـبوبیت بسـیــار زیـادی در بیـــن ایــرانـیان برخوردار است، به نظر می‌رسـد که تبدیل به یک موضوع غیر کارشنـاسـانــه شده و گویا به عوامـــل حاشیــهـــ‌ای بیشتـر مربوط اســت.

بر اساس گفته‌های حمیده زرآبادی که عضو فراکسیون زنان مجلس دهم نیز هست، فیلتر کردن تلگرام نه تنها نمی‌تواند چیزی را تغییر دهد، بلکه ممکن است آسیب‌های اجتماعی بیشتری را نیز در پی داشته باشد. مسلما قشر عظیمی از کاربران تلگرام که بیشتر آنان را نوجوانان و جوانان تشکیل می‌دهند با فیلتر شدن تلگرام آن را کنار نگذاشته، بلکه برای ارتباط با این پیام رسان از فیلتر شکن استفاده خواهند کرد.

استفاده از VPN باعث می‌شود که نوجوان به دریایی از اطلاعات و محتواهای نامناسب در فضای مجازی دسترسی پیدا کنند و این موضوع مسلما مطلوب هیچ کس نخواهد بود. زرآبادی با اشاره به موضوع جمع‌آوری ویدیوها در دو دهه گذشته و سپس بحث مقابله با ماهواره که هنوز هم کمابیش در حال اجراست، یادآوری می‌کند که این گونه برخوردهای سلبی هیچ گاه موفق نبوده است.

تلگرام در 9 فروردین 97 فیلتر شد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.