فواید توت فرنگی برای زنان حامله و باردار

بارداری دوره ی است که زنان باید از تغذیه مناسب در این دوران برخوردار باشند بیشتر خانم ها در این دوران از خوردن برخی از میوه ها خوداری می نمایند ولی توت فرنگی میوه ای می باشد که بیشتر باید در زمان حاملگی از این میوه استفاده نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر فواید توت فرنگی برای زنان حامله و باردار را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: توت فرنگـی در بارداری باید در رژیـــم غذایی همه زنـــان باردار باشد ایــن میوه آبـــکــی فوایــد بی شمــاری دارد و انواع مشـــکــلـــات خانم ها را در ایـن دوران برطــرف می کنـد با مطالـعه ایـن مقالـه با فواید مصرف ایـــن میوه در بارداری بر مادر و جنیـــن صحـبت خواهــیـــم کرد.
توت فرنـگـــی در بارداری

هوس کردن غذا در بارداری امـری طبیعی است و نمـی توان آن را انـــکار کرد. اگــر دوست دارید غذاهـای شیریـن بخوریـــد ولی نمی خواهید قنــد شما افزایـش یابــد بهـتـر اسـت توت فرنگــی بخورید. اما آیـــا خوردن توت فرنـگی در بارداری مشکـــلـی ایــجاد نمیــکند؟ آیا توت فرنـــگی بر جنــیـــن تاثیــر می گذارد؟

آیا خوردن توت فرنـــگی در بارداری خوب است؟

باید در بارداری توت فرنــگـی بخوریـــد. از آن جایـــی که توت فرنگی مزایای زیـادی دارد بهــتـــر است در بارداری مصرف شود.

خوردن توت فرنـــگـــی در بارداری بر توانـــایـــی خواندن فرزند شما تاثـیر مثبت دارد.

توت فرنــگـــی حاوی فولیک اســیـد است که در بارداری ضروری می باشد. فولیک اســـیـــد نوزاد را از نقص لوله عصبــی محــافظت می کنــد.

مقــدار منـــاســـب و کافی فولیـــک اســید احـــتمال زایـمان زودرس و مشــکلـــات دیـــگــر را کاهــش می دهـــد.توت فرنگی نیز منبــعی غنـــی از فولیک اسیــد است.در مقــاله ای دیــگر چگونگــی جلوگیری از زایمان زودرس ذکــر شده اسـت.

گاهی خانـم باردار فولیـک اسـیـد مورد نیـاز را از مکــمل ها و مواد غذایی دیـــگـر دریافـــت نمـی کنــد.در این شرایـــط مصـــرف توت فرنگی توصیـــه می شود.
مزایـای توت فرنـگی در بارداری

توت فرنگــی به صورت تازه یا یخ زده مزایــای زیـــادی دارد.

توت فرنگـی غنی از ویتـامیـــن ث اســـت که آنتی اکسیــدان موجود در آن سرعت پیری را کاهش می دهد و بدن را از آسیب های رادیـکـال های آزاد محـافـــظت می کنـد.

ویتامین ث باعـث افزایش ایــمنــی بدن می شود و بدن را در مقابـــل بیـــمــاری ها محــافـــظت می کند.

توت فرنـگـــی سلـامـتـی چشـــم را افــزایش می دهــد و از آب مرواریــد و کوری در سنـیـن بالا جلوگیــری می کند.همــچنـــین خوردن توت فرنـگی باعث قوی شدن قرنیــه و شبـکــیـــه چشم می شود.

بعـلــاوه خوردن توت فرنـــگـی از سرطـان جلوگیــری می کند ؛ بخــاطـــر آنـــتـی اکسـیدان موجود در آن که تاثــیر رادیــکـال های آزاد را بر روی سلول ها خنـثـــی می کند.


دلایل هوس کردن توت فرنـــگی در بارداری

کارشـــناســـان قلـب و مغــز بر ایــن باور هستـنــد که خوردن منـظـــم توت فرنـــگی باعــث کاهـــش کلـــستـــرول بد در بدن می شود بنابرایــن سلامـتی قلب را افــزایش می دهــد.

راه های ساده خوردن توت فرنـگـی در رژیم غذایـــی:

یکی از راه های خوردن توت فرنـگی به صورت خام است. در ایـن حالت تمـــام آنــتـی اکســیدان های مهــمو فیــبـر هایـــی که باعـث سلامتی می شوند دریافت می شوند.

می توانیــد توت فرنـگـــی را به دســـر بیـفـزاییـــد یا به همــراه صبـــحانـه بخوریـــد.

می توانــید توت فرنـــگــی را فریز کنـیــد و در تابــستان مصرف کنـیـد.

بهــتر اســت برای جذاب بودن رژیم غذایی بارداری مواد غذایـــی خوشمزه مثــل توت فرنگـی بخوریـــد.
خوب است بدانـــید :راهـکـارهـای ساده برای قرار دادن توت فرنگـــی در رژیـم غذایی زنــان باردار

بهـتــرین روش برایـــمـــصـرف میوه توت فرنگـــی در دوران بارداری اســتـفـاده متنوع از آن اســـت! چون فقــط در این حالت است که فرد باردار می تواند ایـن میوه را به راحـــتـــی و در مقادیــر زیـاد در رژیم غذایـی خود قرار دهـــد.

در واقع، با تبدیـــل ایـن ماده غذایـــی به اشـکـــال مخــتلف و قرار دادن آن در برنامـه غذایـی، زنــان حامــلـه به سخـتــی می توانند در برابر مصرف این میوه فوق العـــاده شیــرین و لذیـــذ مقاومت کنـــند.


خواص مصرف توت فرنـگی در بارداری

یکـی از بهـــتــرین راه ها برای قرار دادن این میوه مفیـد در رژیم غذایـی زنـــان حامــله که به سادگــی همـمــیـسـر اســـت، اســتـــفـــاده از عطـــر و طعـــم طبیــعـی، آنــتــی اکـــسـیـدان های مهم و فیبـــر موجود در اینــماده غذایــی است که در نوع خام آن به وفور یافـت شده و فواید بهداشـــتی زیـــادی برای حفـظ سلــامـــتمادران باردار و جنـــین داخـل رحــم این افـراد خواهـد داشـــت.

در نهایت، یادتـان باشد که مصـرف میوه توت فرنگــی از بروز سکـتـــه قلبی و مغزی در زنان باردار جلوگیـری کرده و مصرف منــظم آن می تواند به کاهش سطـــح کلسـتـــرول بد هم در بدن ایـــن افــراد کمــک کنـد. در نتیـجـــه، می توان ادعـا کرد که سلــامــت قلـب زنان باردار با مصـرف ایـــن میوه مفـــیــد به میـــزان قابـل توجهی افـزایش خواهد یافت.

فواید توت فرنگی برای زنان حامله و باردار

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.