جانسو دِرهريا،طوبا بویوک‌اوستون و بهترین بازیگران زن ترکیه

منتخبی از جانسو دِرهريا،طوبا بویوک‌اوستون و بهترین بازیگران زن ترکیه را در مراسمی انتخاب شدند و این بازیگران ترکیه بهترین بازیگران در سالی که گذشت انتخاب شده اند و بسیاری از بازیگران زن ترکیه چهره بسیار زیبا و جذابی دارند در سریال های بسیاری ایفای نقش نموده اند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر جانسو دِرهريا،طوبا بویوک‌اوستون و بهترین بازیگران زن ترکیه را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : بــهـــتـرین بازیــگران زن ترک در ۲۰۱۷ , البته آنها نه تنـــهــا زیـــبـا، بلـکـــه بســیار با استعــداد هم بوده انـد،به طوری که توانستند خودشـــان را در سطـح بهـتریــن و محبوب ترین بازیـگـــران بالـــا بکشـنــد و جوایـز زیــادی را از آن خود کنـند.
در ایـــن مطلب، نام بهتریـن و زیــباتـریـن بازیگران زن ترک را در سال ۲۰۱۷ به شما معـــرفی می کنـیم.
معرفـی بهتریـــن بازیگران زن ترک در ۲۰۱۷

هانده دوغان دِمـیر

هانـده دوغان دمـــیـر بازیگر جوان و خوش آتیه تلویزیون ترکـــیـــه که به دلیــل ایــفای نقش زینـــبدر سریـــال ترکـی در «انـــتـظــار آفتـــاب» در بیــن ایــرانی ها محـبوب گردیـــده است
در تاریخ ۲۲ نوامبـر ۱۹۸۵ در آنــکـــارای ترکــیـــه متولد شد. وی که در ابـتدای کار به بازی در تیـــزرهــای تبـلیـغاتی مشـغول بود با پیشــنـهـاد شبکه TRT ترکـیه برای بازی در یک سریال مواجه شد و در سال ۲۰۱۱ با بازی در سریــال «غم و انـدوه» پا به دنــیـای حرفه ای بازیــگـــری نهــاد.

هانـــده دوغان دمـیر فارغ الـــتــحصـــیل رشته جامعـــه شنـــاسی از دانـشـگاه تاریـــخ و جغرافـیـــای آنکـــارا است.او همچـــنین در دانشگـاه لیـــل فرانــسه در رشتـــه زبــان نیـــز تحـصیل کرده اســـت.هانـده در سال ۲۰۱۳ با ایــفـــای نقــش زیـــنــب در سریال «انـــتـــظــار آفتــاب» توانــســت برای اولیـــن بار به عنوان بازیگـر نقــش اول در یک فیــلـــم یا سریال بازی کند.

جانسو دِره

جانسو دره، در ۱۴ اکتبر ۱۹۸۰ متولد شد و حال جزو یکی از مدل ها و بازیگران مشهور ترکیه
به حساب می آید. او تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در ازمیر فرا گرفت و در رشته باستان‌شناسی از دانشگاه استانبول فارغ‌التحصیل شد.

او کار در تلویزیون و سینما را از سال ۲۰۰۴ شروع کرد و بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ نقشی برجسته در مجموعه تلویزیونی «سیلا» داشت. بعد از آن با همکاری کنان ایمیرزالی اوغلو در فیلم« the Last Ottoman Yandim Ali» به شهرت رسید. او توانایی های زیادی در بازیگری دارد، به طوری که در نقش های مختلفی، از کمدی گرفته تا نقش های جدی، هنرنمایی کرده است.

اُویکو کارایل

اویکو کارایل بیشتر به خاطر چشم های جذاب و گیرایش شهرت دارد.
او در استانبول در سال ۱۹۹۰ متولد شد و در دوران نوجوانی، پس از یک آموزش کوتاه
در تئاتر در سال ۲۰۰۷، وارد دانشگاه دولتی هنر و تئاتر استانبول شد.

او ابتدا کار خود را با تئاتر آغاز کرد اما به تدریج توانست موفقیت های بیشتری را کسب کند.
ایکو کارایل در سال ۲۰۱۱ موفق شد برای بازی در «چیزهای خوب برای مهمانی» دو جایزه استعدادهای درخشان جوان و جایزه ویژه افسس را از آن خود کند. در بین سریال‌های او نیز بازی در سریال «کارا پارا آشک» و همچنین نقش جمره در سریال «کوزی گونی» شاخص تر از کارهای دیگرش بوده است.

سِرِنای ساریکایا

سرنای ساریکایا بازیگر و مدل حرفه‌ای ترک و صاحب جایگاه دوم دختر شایسته ترکیه
در سال ۲۰۱۰ می‌باشد. این ستاره جذاب در سال ۱۹۹۱ در ترکیه متولد شد. بازی در سریال «عمرگل‌لاله» و «جزر و مد» باعث شناخته شدن وی در سطح جهانی شد.

او با بازی در این دو سریال، دو تندیس پروانه طلایی کسب کرد که معتبرترین جایزه
برای یک بازیگر اهل ترکیه به حساب می آید. علاوه بر بازیگری، سرنای چهره تبلیغاتی برندهای معروف ترکیه ای است. او در سال ۲۰۱۴ بهترین بازیگر زن شناخته شد و توسط جی‌کیو تندیس دریافت کرد.

بورجو بیـــریجــیـــک

بورجو بریــجـیک یکـتیـن بازیگـــر اهل کشور ترکـــیـه است که در سال ۱۹۸۹ در الـــمـالـــی متولد شد.وی فارغ‌ـالـتـــحصیـــل رشــتــه باستـانـ‌شـــناســی از دانـــشــگـاه اژه اسـت.
او در سال ۲۰۰۶ به عنوان ملکـــه مدیـتـــرانه مســابقه زیبـایی آنــتـــالیا برگزیـــده شد و پس از
آن کار حرفـــه ای خود را در کارآموزی تئاتــر شهری شهر بورنوا آغــاز کرد.او به عنوان یکـــی از زیبـــاتــریــن بازیـــگران ترکــی سال ۲۰۱۷ شناخــتـــه شد و حال در پروژه های سیــنمـــایی زیـــادی فعالــیـت دارد که جدیـــدتـرین آن « Life Song» می باشد.

سونگول اودِن

سونگول اودن در ۱۷ فوریه ۱۹۷۷ به دنیا آمد. او در هر نقشی که پذیرفته، از نقش های
جدی گرفته تا نقش های کمدی، توانسته به بهترین نحو هنرنمایی و خودش را در دل هوادارانش جا کند. او کار حرفه ای خود را در سال ۱۹۹۹ با سریال محبوب «Ferhunde Hanimlar» آغاز کرد.

او علاوه بر بازیگری در عرصه سینما، به تئاتر نیز علاقه دارد. به لطف توانایی های او، او تا به حال جوایز زیادی را از آن خود کرده است به طوری که در سال ۲۰۱۲ نام بهترین بازیگر کمدی را به خود اختصاص داد.

 

سِلِن سویدِر

سلن سویدر در ۲۶ دسامبر ۱۹۸۶ در ازمیر، ترکیه، به دنیا آمد.سلن ۵۴ کیلوگرم وزن و ۱٫۷۸ سانتی‌متر قد دارد و جزو مدل های حرفه‌ای ترکیه محسوب می شود.او در سال ۲۰۰۷ توانست دختر شایسته ترکیه شود و در مراسم دختر شایسته کشور چین نیز شرکت کند.

سلن سویدر در حال حاضر در رشته روابط بین‌الملل در دانشگاه تحصیل می‌کندو علاوه بر بازیگری، به عکاسی و نویسندگی نیز علاقه دارد. او با بازی در سریال «شمیم عشق» و «عمر گل لاله» به اوج شهرت رسید.

سِلِن سویدِر

برگوزار کورِل

برگوزار کرل دوران کودکی خود را در اولوس، منطقه‌ای نزدیک بشیکتاش، استانبول گذرانده است.
او در رشته تئاتر در دانشگاه هنرهای زیبای معمار سنان تحصیل کرده است.کورل با فیلم سینمایی «آشیانه گرگ‌ها» فعالیتش را آغاز کرد و در سال ۲۰۰۶ با بازی در فیلم «هزار و یک شب» مطرح شد، فیلمی که نه تنها در ترکیه بلکه در کشورهای عربی و اروپای شرقی نیز طرفداران زیادی پیدا کرد.

او همچنین در یک قسمت از فیلم «حریم سلطان» به عنوان بازیگر مهمان به ایفای نقش پرداخت.از سال ۲۰۱۲ تا ژوئن ۲۰۱۵ در سریال «کارادایی» در نقش فریده شادعلو بازی کرد
که برای بازی در این سریال جوایز متعددی کسب کرد و شهرت و محبوبیت اش چند برابر شد.

هازل کایا

هازال کایا در یک خانواده طبقه بالا در شهر غازی عینتاب ترکیه در ۱۰ اکتبر ۱۹۹۰ به دنیا آمد.
او در دبیرستان ایتالیایی در استانبول درس خواند و در سال ۲۰۰۹ فارغ التحصیل شد.
پدر و مادرش هر دو وکیل هستند و وقتی او هفت ساله بود از هم جدا شدند.او به عنوان یک کودک هفت ساله که ویولن و باله می آموخت به دنیای هنر وارد شد.

هازال کایا اولین نقش مهم خود را در سریال «گنجو» ایفا کرد و پس از آندر سال ۲۰۰۸ در سریال «عشق ممنوع» در نقش نیهال زیاگل ظاهر شد.وی بخش عمده ای از محبوبیت خود را مدیون بازی در سریال بسیار موفق «اسمش را فریحا گذاشتم» می باشد. هازال کایا پس از دو سال عدم حضور در تلویزیون، در سال ۲۰۱۷ با سریال «داستان ما» که برگرفته از مجموعه تلویزیونی «بی شرم» است، بار دیگر به تلویزیون بازگشت.

طوبا بویوک‌اوستون

طوبا بویوک‌اوستون در سال ۱۹۸۲ در استانبول متولد شد، دوران مدرسه را در همان شهر گذراند
و سپس در رشته طراحی صحنه و دکور و طراحی لباس در دانشگاه هنرهای زیبای معمار سنان استانبول به تحصیلات خود ادامه داد. ضمن تحصیل در دانشگاه، او برای اولین بار در تبلیغ مول‌پد جلوی دوربین فیلمبرداری رفت.

وی در سال ۲۰۱۱ با اونور سایلاک ازدواج و صاحب دو فرزند دختر دو قلو به نام های
توپراک و مایا شد. شایعاتی در مورد طلاق طوبی از همسرش بود ولی هر دو در صفحه اینستاگرام خود اعلام کردند که ما از هم جدا نشدیم. طوبا در بین زیباترین زنان جهان که از یک مجله معروف امریکایی منتشر شده بود رتبه ۱۷ را کسب کرد.

طوبا بویوک‌اوستون

جانسو دِرهريا،طوبا بویوک‌اوستون و بهترین بازیگران زن ترکیه

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.