جرم بهمن ورمزیار و دلیل اعدام این جوان

بهمن ورمزیار سارق و دزد مغازه طلا فروشی امروز اعدام شد این پسر جوان چهار سال پیش با چند نفر از دوستان خود اقدام به سرقت از طلا فروشی کرده و چون مواد مخدر مصرف می نمود و سلاح گرم نیز با خود داشت به اعدام محکوم شد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر جرم بهمن ورمزیار و دلیل اعدام این جوان را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: «بهــمن ورمـــزیــار، جوان بیــست و هفــت ساله همـدانی، که بهـــ‌ جرم «محاربه از طریق اقدام به سرقت مسـلــحانه و اسـتـــعـــمـال مواد مخدر» به اعدام محـــکوم شده بود، سرانـجـام صبــح چهـــارشـــنـبــه ۲۸ فروردیـن در زنـدان همـــدان اعـــدام شد. ایـــن حکـــم قرار بود دیروز (۶ صبح روز سه شنـــبــه) اجـرا شود که به گفـتـه کامران حمزه، دادستـــان اســتان همدان به دلـیل اشـکـالـات قضـــایـــی در پرونده به تعویق افـــتــاد.

بهمن ورمــزیار، متولد ۲۹ بهمــن ۱۳۶۹، آرایـــشــگـر و مربی باشـــگاه ورزشـــی در همــدان بود که ۴ سال پیــش به همــراه سه فرد دیگر دست به یک سرقــت مســلـحـــانه از طلــافـــروشی زد. همراهـــان وی در همـــان لحـــظات اول توسط پلیس دسـتـگـیر شدند امـــا او موفق به فرار شد. به گفـته مادرش قبــل از این که او را دستگیـــر کنــند، بهمن پشیمان شده و خود را تسلیـم پلـــیس میـ‌ـــکنــد. وی با بازگردانـــدن طلاها به صاحــب اصـــلی، رضایـت شاکـی خصوصی پرونده را جلب می‌ـکند.

در ادامه ایـن مطلـــب آمـــده اســت که « مادر و برادر بهمن میــ‌گوینـــد او هیـچ سابقـــه جرمی نداشتــه و این اولیـــن باری بوده که دســـت به چنـین اقـــدام خلافی زده اسـت.»

بعـــد از صدور حکم اعدام، مادر بهمن با انتشار فیلمـــی از خود در فضای مجازی، مبـنـی بر ایـــن که پسرش پیش از ایـــن سابـــقـه جرم نداشـــتـــه و پشیمان اسـت، از دستگـــاه قضایــی طلــب عفو و بخشـــش میـ‌ـکــنــد. این فیلم موجی از واکنشـــ‌ـــهای کاربــران فضایی مجازی را به دنبـال می‌ــآورد و (بعــد هم گفـته میـ‌ـشود) سرانـجـــام خواهش‌ـها و الـتمــاســـ‌هـــای مادر بهــمن بیـــ‌ســـرانـــجـــام نمیـــ‌مـــاند و رهـــبـری حکـم عفو وی را صادر میـــ‌ـــکـــند.

در ادامـه ماجـرا، بنا بر آنچـــه دســـتور عفو خوانده شده ، مادر بهـــمـــن باز هم از خود ویدئویی منـــتـشر می کند و در آن از رهبـر انـقـــلاب و رئیس قوه‌ قضـــایـــیه بابــت توقف حکم تشکر می کند. ایــن ویدئو به سرعـــت در فضـــای مجــازی پخـــش می شود و به دنبال آن شماری از کاربران شبـکـه های اجتـماعــی و برخــی از فعــالان حقوق بشـــر خوشحــالی خود را ابـــراز می کنند.

دیــشب اما، کامـران حمــزه، دادســتـــان اســتان همـدان خبر «عفو» ورمـــزیــار را تکـــذیــب کرد و گفت: توقف در اجرای حکــم اعـــدام به دلـیـل مشکل قضـایی در پرونده بوده اســـت. وی توقف حکـم به دســتور مقامات عالـــی رتـــبه را تکــذیــب کرد و علت توقف در روند قضـــایی پرونده را اشکال قضــایی در پرونده شریـک وی (مهـــدی چراغی) که او هم حکـــم اعــدام داشــتــه اســت، اعـلام کرد.

همـــچـــنین گفتـه شده برخی از مراجع تقــلیـد در قم، از جمــلـه آیــت‌ـاللــه مکـــارمـــ‌ شیــرازی، آیـــت الـــله جعفر سبـحـانــی و آیت اللـــه صافـــی گلـپایگـانـــی در پاسـخ به استفتـــای خانواده وی گفـتــه بودنـــد اعدام این فرد که توبه کرده و سابقه هم ندارد، لازم نیـــست.»

جرم بهمن ورمزیار و دلیل اعدام این جوان

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.