جزئیات زندگی خواننده رپ بهزاد لیتو

بهزاد لیتو یکی از خواننده های رپ در ایران می باشد نام اصلی او بهزاد داورپناه است و متولد سال 70 و در اصفهان بدنیا آمده است او از سن 17 سالگی وارد کار هنری شد و در حال حاضر یکی از خوانند گان محبوب در عرصه هیپ هاپ در ایران می باشد در ادامه جزئیات بیشتر جزئیات زندگی خواننده رپ بهزاد لیتو را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: بـــهزاد داورپنـــاه معـــروف به بهـــزاد لِـیــتو (متولد ۵ اسفنـــد ۱۳۷۰ در اصفــهـان) خواننده، ترانه‌سـرای و آهنگسـاز هیـپ هاپ و ساکـــن دبــی اســت. او خوانـــنده هیپ هاپ و رپ است.

نام اصـلی: بهـــزاد داورپناه

نام مسـتــعـار: بهــزاد لیـــتو

تولد: ۵ اســفـــنـــد ۱۳۷۰ (۲۴ فوریـهٔ ۱۹۹۲) اصــفهـان ، ایران

سبکـــ‌(ها): رپ، هیپ هاپ

ساز(ها): پیانو، بیـــت باکــس

سال‌ــهــای فعالـــیــت: ۱۳۸۷-اکـــنون

بهزاد داورپنـــاه معروف به بهزاد لِــیتو (متولد ۵ اســـفـــند ۱۳۷۰ در اصفــهان) خوانـــنــده، ترانهــ‌ســرای و آهـــنــگساز هیپ هاپ و ساکـن دبــی است. او خوانـنده هیپ هاپ و رپ اســت. وی تا ۱۶ سالــگی در تهــران زندگـی کرد و پس از آن به دبــی رفـــت. بهـزاد لیتو در ابـــتدا با عضویت در گروه پایدار شنـاخـتـــه شد و پس از آن تک آهــنگــ‌ـهـای زیـــادی ماننـد،فوق‌الـــعـــاده و فردا (Live Tomorrow Remix) و دادیـم رفـــت تو رو را با سوگنـد منتشر کرد.

بهـزاد لیــتو همـچنین بخـشی از شهرت خود را پس از همـــکــاریـ‌هـــای موفق خود با گروه زدبـــازی بدســـت آورد. همــانـ‌طور که او در مصاحبـــه‌ـــهـــای خود اشاره کردهـــ‌است تحـت تأثـــیـــر سبـــک خوانـــنــدگی Drake (رپـر آمریـــکــایـی ،کانـــادایـی‌ـــتـــبار) قرار دارد و همواره سعی می‌ـکند آهنگـ‌هـــای خود را به سبک او تولید کند.

بیوگرافــی بهزاد لیتو

همکاری‌ــهـا

بهزاد لیـــتو در طول فعـالـــیت هنری خود با هنـرمندانــی همـچون عرفـان، خشـــایـار، جی جی و سیــجــل، پایــا و جی دال، خلـسـه، سامــی بیگـــی و همـچنـیـن با سوگند در آهـنگ دادیم رفت تورو همکــاری داشـــته‌اسـت که این آهـنگ پر بازدیدتـرین آهـنگ سال ۱۳۹۳ در رادیو جوان شد. و با سرکـــش و افرا و تهـــم (در آهــنـــگ پایدار ۱) و سهراب ام جی (در اهنـــگ ویتامین ۳۰) و همچـنــیــن با سپــهـرخلصه (در آهــنـــگ‌ـهـــای پروپاچه و نگو مثـه اونام و گل من و…) است.

بهــزاد لیـتو پس از ملـاقـــات با عرفـــان در دبـی و دوست شدن با او به همـراه سیـنــا تهم، سوگنــد، پایـــا، جی دال، افرا و سرکـش گروه پایدار را تشـکیـــل دادنـــد. بهزاد اولیــن آهنــگ خود به نام «کارگـردان» را در سال ۱۳۹۰ با حضور عرفان بعنوان خوانـنده مهــمــان منـــتشـر کرد. سپــس لیـتو پس از مدتـــی از پایـــدار جدا شد و او دلـــیل ایــن کار را پیـــشــرفــت بیشــتر خود عنوان کرد. امـــا شایعاتـی مبنــی بر ایــنـــکــه بهـــزاد لیـتو با سینــا تهـــم عضو رسـمی تیـم پایدار دچــار مشـــکل شدهــ‌اسـت منـــتـشر شد که بهـــزاد در مصـاحـــبــه خود با رادیو رپــبازی اعـلام کرد مســائلی بوده امـــا دلــیـل اصلـــی جدایـی سیــنا تهـم نیـســـت.

بهـــزاد لیتو در صفـــحــه فیـــسبوک خودش و در جواب به طرفــداران دربـارهـــٔ جدایـی از گروه پایـــدار گفت:

من رابطهٔ خیـــلـی خوبی با عرفان دارم، جزو صمـــیـمـیـ‌ـتریــن دوستـــام هســـتــش تقریــباً هر روز هم همو میــ‌ـبــیـنـیم، حتـــی وقتی گروه پایـــدار رو درســت کرد من با جون و دلم سعـی کردم که گروه بهـــتریـــن گروه باشـه، ولی دیدم سخت برای من تو یه گروه کار کنم و حس کردم تنــهـائی میــ‌ـتونم بهتـــر کار کنم.

بهــزاد داورپـناه معــروف به بهـــزاد لِیـتو خواننـده، ترانـــه‌ســرای و آهــنگســـاز هیـــپ هاپ و ساکن دبـی است

پس از جدایـی از پایـدار، لیــتو سیــجل را که یکی از اعــضای زدبازی بود ملـاقات کرد. بعــد از آن لیتو با او و علیـرضــا جی جی عضو دیــگـر زدبــازی شروع به همکـــاری کرد. اولین همـکاری او، با جی جی در ساخـت فردا (Live Tomorrow Remix) بود که این آهنگ یه سبـــک جدیـــد برای لیــتو به‌ـــشـــمـــار میــ‌ـرفت.

اولین همــکاری لیــتو با گروه زدبـــازی متـــعلـــق به آهــنـگ «ساعـت وایـســه» می‌بـاشـــد که ایـن آهـــنــگ در ۴ مرداد ۱۳۹۱منتشـر شد. همـچـــنـــین او در اولین آلـــبوم استودیویی زدبازی به نام زاخـــارنـامه شرکت کرد.

همــچـــنـین بهزاد لیتو آهــنــگ «فوق‌ـالـعـاده» را به همـــراه سیجــل و با حضور سامی بیــگــی به عنوان خواننـــده مهمان منتــشــر کردکه یکــی از آهنگــ‌ـهای موفق وی است.

بهزاد لیـتو بخـشی از شهـــرت خود را پس از همـــکـاریــ‌ـهای موفق خود با گروه زدبـازی بدسـت آورد

آثار بهـزاد لیـــتو

آلـبوم خاکــستری

در اکتـــبـــر ۲۰۱۴ (مهرمـــاه ۱۳۹۳) اولین آلبومش را با نام «خاکـسـتـــری» منـــتشــر کرد. این آلـــبوم شامـل آهنگـــ‌ـــهای:

خاکستـــری

نبــاشـــی دوستام هستن

پلـنـگ

میکـروفنم

چتو مست

سخـــت میگذره

ناب

ایـکـــس

سرگـرمی

اگـــه روزات بام بده

آدم نمـیــشــه

پیـش به سوی

می‌ـباشد

بیســت و سه

در نوامبـر ۲۰۱۵ (آبـــان ماه ۱۳۹۴) دومیـن آلـــبوم وی با نام «بیســـت و سه» منــتشــر شد.

بیــســت و سه

دیــره یه ذره (سیــجل. سپـهـــر خلسه)

پنگوئن (سپهــر خلــسه)

اون بالا سری (سامانـتا)

باهـاتـم داشــم (سیجل)

پتک

جام خوبه (عرفـان)

بد نشو بام (سیجل. علـیـــرضـا جی جی)

خاک (سیـــجـــل. نسیم پاریـزه)

اگه من برم

عکــس های ایــنستـــاگـرامـــی بهـزاد لیـــتو

تراپــی

۱. از الان به بعد

۲. سامـــسونت

۳. تریـــپ

۴. با تو یکـــی نه

۵. نوش دارو

۶. تراولا رفت

۷. دست فروش

۸. نگو مثه اونام

۹. اکیـپـم

۱۰. پلیــز دونت گو

لیـــتو در آلـــبوم زاخارنـــامـه ی گروه زدبــازی به عنوان خواننـــدهٔ مهـمان در آهنگ «نکنی باور» و «ساعت وایسه» حضور داشـــت.

لیـتو در آلـبوم یادگاری سپـهر خلسـه به عنوان خوانندهــٔ مهـــمـــان حضور داشـت.

و در ترک های”گل من”و”سرده نگـــاه” و”شربـاتونداریـم”و”سیاه مث برف”حضور داشـــت

لیتو در آلبوم خداحــافظـــی [[عرفـــانerrand ]] به عنوان خوانــندهٔ مهمان حضور داشـــت.

اهنــگ های بهـــزاد لیـــتو

ویدئو کلـــیـپـــ‌ـهـا

تا کنون هشــت موزیــک ویدئو داشــتـــه که یکی از آنهـــا برای جی جی و سیجـل ونسـیـم اسـت به نام تهــران مازراتـــی و یکی «دوستام هستــن» از آلـــبوم خاکســـتری که ایــن موزیک را تکــی خوانده اما در موزیک ویدئوی این آهـنــگ سیـجل و هم شرکـــت دارد منـــتشر شدهــ‌ـــاســت که ویدئو کلـــیپ تهــران مازراتــی به عنوان پربازدیــدتـــرین کلــیـــپ سال ۲۰۱۴ در سایت رادیو جوان انتـخــاب شد. ویدئو کلـیپ کی خوبه کی بد و اون بالا سری و خواب در ژانویه سال ۲۰۱۶ میــلادی پخــش شد.

ویدئو کلیپ نگو مث اونام از آلــبوم مشـتـــرک لیتو و خلـسه «تراپـی» در ۱۸ آذر ۱۳۹۵ منتــشر شد.

ویدئو کلــیپ مث خودته بهـزاد لیــتو در ۶ تیــر ۱۳۹۶ منتــشـــر شد.

ویدئو کلــیـپ تو چه بالایــی بهــزاد لیـــتو نیـز در 24 اذر 1396منـتـــشر شد.

تکــ‌ــآهنـگ لیـــلا بهزاد در این تکـــ‌آهـــنــگ که ۱۸ اردیـــبـــهـشـت ۱۳۹۶ منـتشر شد و اولین سینگل از آلبوم یکـــسین سهراب ام جی اســـت، با علــیرضـا جی جی بعنوان خوانـــنــده مهمـــان حضور داشتند.

مثـه خودتـه او ایـــن تکـ‌ــآهــنگ را در ۲۶ اردیــبـــهـــشـت ۱۳۹۶ و با آهـــنـگــسـازی دارا (از اعــضـــای پایــدار) در سبــک ترپ منتـشــر کرد

بگو یادته این ترک در خرداد ۱۳۹۶ منتشـر شده و کاری از گروه وانـتونز اســت. لیــتو در ایـــن تک‌ـــآهـنگ به عنوان آرتــیست مهـــمــان در کنــار اعـــضای وانـتونز یعــنـی کوروش، آرتا، رها و سامــی لو حضور دارد.

پیـدا نکـــردم او ایــن ترک را در ۲۱ تیـــر ۱۳۹۶ منـتشــر کرد که در ایــن ترک آنـیــتـا بعـنوان خواننـده مهمــان حضور دارد.

عکـــس های بهزاد لیتو

به موقعش ایـــن ترک در ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ منتشـر کرد. ایـن ترک با آهنگ بعدی او یعـنــی میام بالا سرت ارتبــاط دارد.

میـــام بالا سرت آهـــنگـــی با سبـک هیـپ پاپ که با بازدید بســـیـار زیـــادی مواجـــه شد.

تو چی بالـایـی اهـــنگــی با سبک رپ و هیپ هاپ که بازدیــد زیـــادی داشته و اخیرا ویدئو کلـــیپ ان منتـــشـر شده است.

من و تو اهــنــگـی با سبـک رپ و هیـپ هاپ با همـــکــاری پوبون(poobon) منتـشــر شد

تک آهنگ جدیــد بهــزاد_لیـتو با همراهی آنیتا و آهـنگــســازی “علـــی بی” به نام “همــیـنـطوری” منتشــر شد.

 

بهزاد لیـــتو خوانـنـده رپ

جزئیات زندگی خواننده رپ بهزاد لیتو + تصاویر

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.