جلوگیری از عفونت در ناحیه تناسلی زنان قبل از نزدیکی

عفونت دستگاه تناسلی در زنان بسیار شایع می باشد شما می توانید با رعایت نمودن بهداشت از عفونت های ناحیه تناسلی قبل از نزدیکی و سکس جلوگیری نمایید عفونت باعث می شود مشکلات بسیاری برای زنان پیش آید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر جلوگیری از عفونت در ناحیه تناسلی زنان قبل از نزدیکی را  در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

 

تخـلــیه مثــانه قبل از رابطــه جنسی درســـت اســت ؟

به کزارش مجله خبری دانستن : تا به حال همـــه میـ‌ــگـفتـند که قبل از رابطـه جنســـی ادرار کردن و خالی کردن مثانه احـــتـــمـــال ابـــتلا به بیـــماری های عفونی ناحیه تنـاسـلـی زنان را کاهش میـــ‌ــدهـد، امـا اخیـــرا محققیـــن با قطعــیـــت می‌ـگوینــد که کار درســت برعکـس ایـــن کار اســـت.

باور اشـتبــاه

طبق نظر دیوید کوفمـــان متخصــص اورولوژیســت، ادرار کردن پیـش از رابـــطـــه جنـــســـی یکـی از بزرگتـــرین اشتـبــاهات رایـــج زنان اســت که باعـث به وجود آمـــدن عفونت ناحـیه تنــاســلـــی آنـــهـــا می‌ـــشود. او مدعــی اســـت که بلـافاصــلـــه قبل از رابــطــه جنـســـی به هیچ وجه زنـان نبـــایـــد ادرار کنـــنــد و یک نه محکم و قاطع به باورهـای اشـتــبـــاهـــی که تا به حال در ایـن مورد بود میــ‌ــگوید. زیـــرا در طول رابـــطـــه جنسی، باکتری به راحتی از واژن وارد مجاری ادراری می‌ــشود. به نظــر این متــخـصص اورولوژی، بهـــتریــن کار ایـن است که بلافــاصــلــه بعد از رابـــطــه جنســـی زنان ادرار کنـــند تا عفونت با ادرار از ناحیــه تناســـلی خارج شود.

چطور خانـــمــ‌ـــها از عفونت ناحیـه تناســلــی ایــمـــن شوند؟

استفاده از دیــافراگـم برای پیــشگیری از بارداری به طور جدی احتـمــال عفونت را افزایــش میـ‌ـــدهد، زیرا دیـــافراگم به مثانـه فشـــار میـــ‌ـــآورد و در نتیجـــه مثـانه کامــلا تخـلــیه نمـیــ‌شود . اگـر میـــ‌ـــخواهید از بارداری جلوگیری کنیـد، روش های دیـگر را امتحان کنـــیـد.همــچـــنـیــن اســتفـــاده از روان کنـــنده یا لوبریــکـنـــت و یا کانـدوم هایی که لوبریـکنـــت و روان کنـنــده دارنـد، باعث تحریک بیشـــتر می شوند که به نوبه خود منـجـــر به عفونت و خارش می‌ــشود. به همــیــن دلــیــل هم پزشکان استفاده از کاندوم‌ــهای بدون روان کنــنــده را برای جلوگیـــری از عفونت توصیـــه می‌کنـــند.

نکـات مهـم دیـــگــر که خانـــمـ‌ــهـا باید رعایت کنــنـــد

هیچ وقت بدن را کم آب نگه نداریـد. آب زیــاد ادرار را زیـاد می‌کنـد و ادرار عفونت ها را از بین می برد بنابـــرایـــن سعی کنـیــد زیـاد آب بنوشیـد.

هیـــچ وقت ادرار را نگـه نداریـد، به محض اینـکـه احــساس کردید بایـد دستـشویی بروید ایـــن کار را بکـــنیـــد.

مدام ناحـــیه تناسلی را نشوییـــد.

بوی ناخوشایــنـد واژن

برای اینـــکه مطمئن شوید بوی ناخوشایـــند واژن از بیــن میــ‌ـــرود، می‌ـــتوانیــد از سرکــه سیب یا جوش شیــریـــن استفاده کنـــید. کمی جوش شیــریــن در وان حمــام یا لگـــن تمـــیـــز بزرگ بریــزید و با آب ولرم مخـلوط کنـید، به مدت ۱۵ دقـیـقـــه در آب بنــشیـــنیـد. همیــن کار را با سرکه سیــب هم میـــ‌ـــتوانید انــجام دهــیـد دیگــر به هیـچ وجه واژن بوی نامـطــبوع نمـــی گیرد.

جلوگیری از عفونت در ناحیه تناسلی زنان قبل از نزدیکی

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.