جلوی چشمم به زنم تجاوز کردن / تعرض جنسی به زنان متاهل پیش شوهرانشان

جلوی چشمم به زنم تجاوز کردن

جلوی چشمم به زنم تجاوز کردن / تعرض جنسی به زنان متاهل پیش شوهرانشان

دو مرد که به جرم تجاوز به عنف به اعدام محکوم شده بودند صبح دیروز در مشهد در ملاء‌عام به‌دار آویخته شدند.
این دو متهم طی سال گذشته و امسال در مجموع ۱۴ فقره تجاوز به عنف انجام داده بودند. یکی از این متهمان مردی افغان به نام اکرم معروف به یاسین است. اکرم نخستین بار روز ۲۰ فروردین سال گذشته مرتکب تجاوز به عنف شد.

او ساعت ۷:۳۰ آن روز در حالی‌که چاقوی بزرگی در دست داشت و صورت خود را با نقاب پوشانده بود وارد خانه‌ای در مشهد شد. در زمان ورود وی به منزل مادر و دختری که در آنجا سکونت داشتند خواب بودند. اکرم دست و پای مادر را بست و سپس با تهدید دختر به او تجاوز کرد. این مرد قبل از خروج از خانه طلا و جواهرات قربانیانش را نیز به یغما برد. این مرد یک ماه بعد در ساعت ۲۰:۳۰ بیستم اردیبهشت وارد خانه‌ای شد که یک زن تنها در آنجا زندگی می‌کرد.

اکرم که این بار نیز چاقو در دست داشت و صورت خود را پوشانده بود با تهدید زن جوان را وادار کرد طلا و جواهراتش را به وی بدهد. او سپس به طعمه خود تجاوز کرد و گریخت. بعد از شکایت قربانیان، پلیس در تحقیقات خود به این نتیجه رسید که هر دو جرم توسط یک نفر انجام شده است زیرا مرد متجاوز از شگردی مشابه استفاده کرده بود.
در حالی‌که پلیس به دنبال سرنخی از متهم فراری بود مرد افغان ساعت ۱۰ صبح روز هفتم آبان امسال با شگردی مشابه و بعد از شناسایی زنی تنها وارد خانه او شد و ضمن تجاوز به عنف دست به سرقت نیز زد و سپس قربانی خود را با دست و پای بسته رها کرد.

زن جوان بعد از اینکه به سختی توانست خودش را از بند آزاد کند با پلیس تماس گرفت و موضوع را اطلاع داد بعد از آن مرد افغان فاصله زمانی جرایمش را کمتر کرد تا اینکه روز ۲۴ آبان به پلیس خبر داده شد دو مرد به زنی در یک باغ در مشهد در برابر چشمان شوهرش تجاوز کرده‌اند.

شوهر این زن به کارآگاهان گفت: «ما در باغ بودیم که دو مرد وارد شدند و من را به باد کتک گرفتند و به مرگ تهدید کردند. آن دو چاقو و قمه همراه داشتند و من نتوانستم در برابرشان مقاومت کنم. آنها به همسرم تجاوز کردند و بعد پا به فرار گذاشتند.»

ساعت ۲۲ روز ششم آذر گزارش مشابهی به پلیس رسید. این بار هم به زنی جوان مقابل چشمان همسرش تجاوز شده بود. زن جوان در شکایت خود به پلیس گفت: «من و شوهرم در خودرومان نشسته بودیم که دو مرد با قمه به ما نزدیک شدند.

آنها شیشه‌های ماشین را شکستند و شوهرم را به زور پیاده کردند و مورد ضرب و جرح قرار دادند و بعد سراغ من آمدند و مرا مورد تعرض جنسی خشن قرار دادند.»

جلوی چشمم به زنم تجاوز کردن / تعرض جنسی به زنان متاهل پیش شوهرانشانحدود یک ماه بعد از طرح این شکایت با توجه به گفته قربانیان سرنخ‌هایی از دو مرد به دست آمد و مشخص شد یکی از آنها افغان است به این ترتیب اکرم و همدست ایرانی‌اش که مجتبی نام داشت و به صدام معروف بود در عملیاتی ویژه دستگیر شدند.

این دو در مجموع به تجاوز به ۱۴ زن و دختر جوان اقرار کردند و پرونده آنها به صورت ویژه و فوق‌العاده در روز ۲۷ بهمن در دادگاه کیفری استان خراسان‌رضوی مورد رسیدگی قرار گرفت و هر دو به اعدام در ملاء‌عام محکوم شدند. رای صادره روز ۱۳ ماه جاری به تایید قضات دیوان عالی کشور رسید و این متهمان ساعت ۶:۳۰ صبح دیروز در میدان فردوسی مشهد و در برابر چشمان مردم به‌دار آویخته شدند. با اجرای این حکم تعداد افرادی که در سال‌جاری مجازات مرگ آنها در ملاءعام به اجرا درآمد به ۴۱ نفر رسید.

ضمن اینکه در هر یک از استان‌های گیلان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، مرکزی و کرمان نیز یک نفر در حضور مردم بالای چوبه‌دار رفت.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.