پوست صورت را با این روش ها جوانتر و زیباتر نمایید

پوست های که خشک می باشند نیاز به مراقبتهای ویژه می باشند برخی از افراد پوست چربی دارند که نباید زیاد با آب و صابون پوست خود را بشورید چون پوست شما در اثر شستشوی بسیار خراب می شوند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر پوست صورت را با این روش ها جوانتر و زیباتر نمایید را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : گاهی بدون ایـن که آگــاه باشـیم، پوست مان را در بدتــریــن شرایط ممــکن قرار می دهیم، همـیــن امـــر به مرور زمان منجر به خشـکـــی و چین و چروک پوست می شود. اما به راسـتــی برای داشتن پوستی سالم و زیبا چه بایـد کرد؟ در ادامه مطلـب به اشتــباهـات رایج در زمیـــنـــه مراقـــبت از پوست که متــخصـــصین طی سالـــهـــا تجـــربــه به آنــهـا پی برده انـد، اشـــاره کرده ایـــم.

پوست های چرب لزوما پوست های مرطوبی نیــستنـــد. عمـــلــکرد تولیـــد چربی پوست با نگـــهـــداری رطوبت پوست کامــلـــا متفات است. بنــابـراین حتی اگــر پوستـی چرب دارید، باز هم اســتفاده از کرم های مرطوب کننــده برای شمــا واجــب است.

نـــادیـده گرفتــن نواحــی مخــتـــلـــف پوست بدن

گردن و سر شانـــه ها نیـــز از نقـــاط مهـــم بدن هسـتــنــد که پوستی حساس و نازک مانند پوست صورت دارنــد، به همیــن دلـیـل به همــان نســـبــت که پوست صورت تان پیـر می شود، پوست ایـن نواحی نیز آســیـب می بیـــنـد. بنـابرایـــن کرم های ضد آفــتـاب خود را برای این قســمت های بدن نیــز اســـتـفـــاده کنـیـد.

مصـرف بیش از حد کرم

شاید فکر کنـــیـــد که هر چه از کرم های مراقـــبــت پوست بیشــتــری اسـتــفاده کنــیـد بهتر است امــا واقـعـیـت چیز دیــگـری اسـت. برخی مواقـع ممکـن اســـت که ایــن عمل به پوست شمـا آسیــب برســـاند. مصـــرف رتیــنول، اســیـــد سالیسیلـــیک و اســـید گلیکولیک موجب التــهاب پوست می شوند. بنـابـرایـن در مصــرف هر محصول مراقـــب پوستــی که استـــفــاده می کنـــید، اعـــتدال را حفــظ کنــید.

مصــرف زیاد رتــیــنول

اگـر از رتیــنول به عنوان ماده ضد پیــری اســتـفــاده می کنیـد، خوب است امــا به شرط این که در ایــن کار افـــراط نکنید زیرا موجب الــتـهــاب پوست می شود. برای کاهش ایـــن خطر، اول پوست صورت تان را با کرم مرطوب کننده بپوشانیـد تا هیـدراتـه شود سپـس رتــینول را روی آن بمـــالیـد. در ایــن شرایــط کرم مرطوب کنــنده ماننــد دیواری مانـــع از الـــتـهــاب، قرمزی و خشـــکی پوست می شود.

عدم استفــاد از کرم ضد آفـــتاب در روزهــای ابری

اگر بیش از 10 تا 15 دقیقه بدون کرم ضد آفــتاب زیــر آســـمـان ابـــری قرار بگـیــرید، به مرور زمان پوست تان آسـیب می بیند. بنابــراین برایتان مهــم نباشــد که آسمان آفـــتابی است یا ابری و بارانـــی، زدن کرم ضد آفـــتـــاب را در برنـــامه روزانه تان قرار دهید.

مصـــرف بیش از انـدازه لایــه بردارها

استفاده بیش از حد از لایــه بردارها به معــنـی داشتـن پوستــی بهـــتر نخواهد بود، بلکه این کار موجب ضعیـــف شدن پوست می شود و به تبع به عمـلکــرد مقــاومتـی پوست آســـیب می رسـاند و باعـث می شود که پوست در مقابــل عفونت ها و باکتری ها هیــچ عکـــس العــملـی از خود نشان ندهـد. حتــی اگر این اتـــفاق نیـافتد، پوست ملــتــهـب شده و دچار پیـــری زودرس می شود، بنابـــرایــن در مصـرف لایه بردارها نیز اعتدال کنـــیـــد.

شستن صورت با آب گرم

آب گرم نه تنـــها به روغن های طبـــیعی پوست آسیب می رســانــد و موجب خشـکی می شود بلـــکـــه پوست را ملتهـــب نیـز می کنـــد. بنابـراین بهتـــر اسـت که با آب داغ صورت تان را نشوییـد.

عدم رعایت ترتیــب کرم ها

اگر شمــا چنــد محصول مراقبت پوست داریـــد و می خواهــید که آنــها را با هم استــفاده کنـــیـد باید حواس تان به ترتیـب شان باشـد تا به درستــی جذب پوست تان شوند. اول از همـــه سرم پوست، سپــس لوسیون و در نهایـــت کرم پوست است. ایـــن را هم فراموش نکـنیـد که مواد تشــکیل دهـنـده آنـها ممکــن است که با هم ترکیـــب شده و عکس الـــعمـلـــی برعـــکـس نشـــان دهنـــد، بنــابـــرایــن علاوه بر ترتـــیـب استــفــاده از آنهـا باید از ترکیـــب مثـبــت آنــهـا با هم نیـــز آگاه باشیـــد، در غیر ایـن صورت وقت تان را هدر داده اید.

پوست صورت را با این روش ها جوانتر و زیباتر نمایید

مطالب مرتبط
مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.