حادثه تلخ سقوط پسر بچه از سی وسه پل اصفهان

سقوط پسر بچه از سی وسه پل اصفهان فاجعه ساز شد پسر بچه ای که با پدر و مادرش به اصفهان مسافرت نموده بود در سی و سه پل از ارتفاع سقوط نموده و آسیب شدیدی دید او را به بیمارستان منتقل نمودند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر حادثه تلخ سقوط پسر بچه از سی وسه پل اصفهان را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

غفور راســـتین، مدیـــر مرکز حوادث و فوریــت های پزشکـی اصـــفهان در خصوص سقوط بچــه از سی و سه پل اصــفهــان،اظـــهار داشــت: ایـن کودک سه سال و شش ماهـــه عصــر امروز ساعت هفـــت از این پل سقوط کرده اســـت.

وی ادامه داد: بعد از حضور نیروهای امـــدادی اورژانــس در محل حادثه کودک که پسر هم بوده اســتـــبــه بیـــمــارســـتــان امین انــتقــال داده می شود.
سقوط بچــه از سی و سه پل

مدیــر مرکز حوادث و فوریـــت های پزشــکی اصــفــهان افزود: نیـــروهای ما تشخیص ضربـه مغزی دادنــدکه البــته کودک تا زمـــان انـــتقـــال به بیـــمـارستـان هوشیـــار بوده است.

وی در خصوص نحوه سقوط این کودک نیـز گفـــت: طبــق گفـــته های خانواده ایـن کودک،ـپسربچه سه و نیم ساله حیـــن بازی با دیگـــر کودکان از یکـــی از دهــانــه های پل سقوط کرده اسـت.

درباره سی و سه پل بیــشـتر بدانیــد:

سیـ‌وسهـــ‌پـــل یا پل اللــه‌وردیــ‌ــخـان پلـــی اســت با ۳۳ دهـانـــه، ۲۹۵ متر طول و ۱۴ متــر عرض، که توسط اللـــه‌وردیـ‌ـــخـان اوندیـلـــادزه بر روی زاینــدهــ‌رود در شهــر اصفــهـــان و همـــزمان با حکومت شاه عبـــاس صفوی ساخـته شده و محـــل برگـــزاری مراســم جشــن آب‌ـپــاشان و همچنـیـــن مراســـم خاج‌ـــشویان ارامنـهـٔ اصـفــهـــان در دورهـــٔ صفویه بوده‌ــاست. انـدیـــشهٔ بنــای سیـــ‌وسه‌پــل در سال ۱۰۰۸ هجــری قمری و در دوازدهـمیـــن سال سلــطنت شاه عبـاس یکــم به وجود آمـد و در سال ۱۰۱۱ هجری قمـری، الـلــهـ‌وردیــ‌ــخـــان اوندیلــادزه گرجــی، سردار مشـهور او مأـــمور اتــمام ساختـــمــان پل گردید.در سفرنــامـــهــ‌ــهای سیـــاحان اروپایـــی آن دوران؛ به برگزاری ایــن جشــن اشارهــ‌ـــهایی شدهـــ‌ـــاست. در این جشـــن که در ۱۳ تیرماه هر سال برگـــزار میـ‌ـشـــد مردم با پاشیـدن آب و گلاب روی یکـــ‌دیگـر در این مراســـم شرکــت میـ‌ـکـــردهـــ‌ـــانـد.[۲] ارامنهٔ جلـفـــای اصـــفهان هم مراســـم خاج شویان خود را در محدوده همیـــن پل برگزار می‌کــرده‌ـاند. ایـــن پل یکی از شاه‌ـــکارهـــای معمـــاری و پل‌ـــسازی ایـــران محسوب می‌شود و از زیــبایـی و عظــمـــت منحــصـــر به فردی برخودار است.

حادثه تلخ سقوط پسر بچه از سی وسه پل اصفهان + تصاویر

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.