چگونه خانه ای با دیوارهای زیبا و متنوع داشته باشید

دیوار خانه و اتاق ها بسیار مهم می باشند دکوراسیون خانه را زیباتر و جذابتر می نماید شما می توانید از این ایده ها استفاده نموده و خانه خود را زیباتر و مدرنتر نمایید خانه ای که دیوار مدرنی داشته باشد زیبا به نظر خواهد آمد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر چگونه خانه ای با دیوارهای زیبا و متنوع داشته باشید را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : اگــرچـه داشتــن دیوارهایــی سفـــیــد می توانـــد گزیـــنه های بسـیـار خوبی برای طراحی دکوراسیون را در اخــتـــیـــارتــان قرار دهد، امـــا اگر تضاد منـاسـبـی با استـــفاده از رنـگ های زنــده و بارز ایـجــاد نکـــنیــد، فضای اتـــاقتـان بیـــش از حد بی روح و سرد و خالــی از انرژی به نظر خواهـد رسـیـد. بنابرایــن در انتـــخاب مبـلمان، وسایل و دیــگـــر عناصر دخیـــل در دکوراســـیون بایــد نکـاتـی را رعــایـــت کنـــید تا به محــیـطی منـــاســـب و ایــده آل دســـت پیـدا کنیـد. در ادامه به معرفــی چنین روش هایـی می پردازیـــم.

1. آثــار هنری تاثـیــرگـــذار

رنـگ سفید، می تواند به عنوان مناســـب تریــن رنگ برای استفاده به عنوان پس زمیــنـه تابـــلوها و آثـار هنـــری باشـــد. به همـیـن دلیل است که در تمـام گالـری های هنـری، آثار نمایش داده شده روی دیوارهایـــی ساده و تمیــز و به رنگ سفــیـد قرار داده می شوند. با این کار توجه بیشـتـــری به سمــت و سوی اثــر هنـری جلــب می شود و با ایـجاد پس زمــیـــنـــه ای خنــثــی، هیــچ عنصـــر رنـــگـی خارجی در نمــایش آثـــار، دخـــیـــل نمـی گردد. برای اینــکه تاثــیر دیوارهـــای سفیــد رنـــگ را بر کارهای هنری و تابــلوهای نصـب شده در اتاق هایتـان ببــیــنیــد، کار ساده ای در پیـــش داریــد.

تنـهــا کافـــی اســـت روی دیواری با رنگ کاملـــا سفید، یک تابلوی هنری که در آن رنگ هایـــی متـنوع با کنـــتــراست بالا به کار رفتـه اســـت را نصــب نمایید و از این طریق یک نقطه کانونی ایــده آل در فضـــای اتاق پدیـد آورید. اغــلب تصور می کنـیـم که فقط با قرار دادن تابـــلویی با ابــعاد بزرگ در یک فضــای خالـی و وسیع، با دیوارهـای سفیـد رنـــگ می توانـــیـم نقطـــه کانونی لازم را در محیـط ایجاد کنیم. امـــا همیــن کار را می توان با انـــدازه های کوچکــی از تابلوهای رنـگــی و چشـــم نواز هم انجـام داد و حتـــی در فضاهای کوچک نیـز از کنــتـراستـی که این آثــار هنری ایـجـاد می کننــد، می توان بهره گرفت.

2. گل های طبیعـــی و گیاهان آپــارتمانی

یکــی از بهتــریــن کارهـایی که می تواند احســاس سرزنــدگـــی و نشـــاط را به خانـــه شما اضـــافـه کند، وارد کردن طبـــیـــعـت خارج از منزل، به داخـــل اتــاق هایتــان اســت. برای ایــن کار حتـــمـا از گل های طبیــعـــی و گیاهــان آپارتــمـانـی استفــاده کنـیـــد. این گیاهـــان در کنـار سفیدی دیوارها و روشنـــایـــی محـــیط، حس بسیار دلـچــســـبی در فضـای اتـاق ایجاد می کنـــند. با ایـــن کار علاوه بر تکمیل دکوراسیون محــیــط داخـــلی خانــه، می توانـید هوای تازه و با کیـفیـــت بهـتـر را هم به فضـــای منزل بیــافـزایید.

در ضمـن وجود گل ها و گیـــاهـان در اطــراف شما به کسب احســـاس آرامشـــتان هم کمــک می کننــد. گیاهان آپــارتمـانـــی متــنوع و بســیـاری وجود دارند که برای نگهداری در محیط خانه مناسب هســـتـند، کافی است مطــابـق با سلیـقــه خودتـان، زیـــباتریــن گیــاهان آپـــارتـــمــانی که می شنـاسیــد را به خانه بیاوریـد و طبق دستوالــعــمـــل های لازم از آنهـــا نگـهـــداری کنـــیـــد. گیــاهــان گل دار زیبــا که دارای رنــگ های روشن می باشند می توانـند در شمـــار بهـــتــریـن گزینه هایــتـــان برای انــتـــخـــاب قرار بگـــیـرنـــد.

انواع گل های ارکـــیده، بنفـشه آفریقایی، و همــچــنــیــن گل های ختــمی زیبـا برای نگهــداری در خانه و اتــاق های نورگـیـر داخـــلـی بســیـار ایده آل هستــنـد. دیوارهـــای سفــید در کنــار گل های آپــارتــمــانی زیـــبای شمـــا، ترکیب بسیــار دلربـــایی خواهـنـد داشـت. به خصوص اگـر دکوراسیون محیط را هم به شکـــلـی کامـــلا میــنــیـمالــیـســتی طراحی کنید و ظاهر اتـــاق هایتان چنـــدان شلوغ نباشد، کنـتـراست بسیـــار زیـبایــی میــان گلــدان های رنــگی و دیوارهـــای روشن اتاق ایـجــاد می شود و هر بیننــده ای مجــذوب ایـــن زیــبـایی خواهد شد.

3. مبلمان مناسب

مطمئنا در کنار دیوارهای ساده و سفید رنگ، مهم ترین چیزی که می تواند دکوراسیون شما را شکل دهد، مبلمان مناسبی است که با رنگ و طرح دلخواهتان خریداری می کنید. بنابراین تمام احساس دلچسب و خوشایندی که سراغ دارید را باید در دل همین مبلمان و وسایل منزل جای دهید. نوع مبلمانی که در کنار دیوارهای سفیدتان قرار می دهید، بستگی به مکان و نوع کاربری مبل و صندلی هایتان دارد. به عنوان مثال اگر دیوارهای اتاق نشیمن را به رنگ سفید در آورده اید و قصد دارید وسایل لازم را برای این اتاق تهیه کنید، بهتر است به فکر یک کاناپه خوش رنگ و راحت باشید که در وسط اتاق قرار بگیرد، و سایر لوازم اتاق نشیمن نیز هماهنگ با آن در اطراف اتاق چیده شود.

اگر برای تهیه مبلمان منزل، هزینه کافی و بودجه مناسبی در نظر گرفته اید، می توانید کاناپه و مبلمان خود را به صورت سفارشی و با رنگ دلخواهتان خریداری کنید، تا همه چیز مطابق انتظارتان باشد. یکی از مزیت های رنگ سفید دیوارها، این است که می توانید اجزای اصلی دکوراسیون و از جمله مبلمان را طبق سلیقه و نظر خودتان انتخاب کنید، و بدون هیچ دغدغه ای، سایر المان های دکوراتیو را بر اساس رنگ و طرح مبلمان منزل تهیه کنید. به این ترتیب رنگ دیوارها هیچ مزاحمتی در فرایند چیدمان و طراحی دکوراسیون ایجاد نخواهند کرد.

4. انتـخاب رنگ های خنثـی و طرح های ساده برای کفـپوش ها

اگـر به رنــگ های خنـثی علـاقــه بیـــشــتـری داریــد، سعی کنـــیـــد در انـتـخاب فرش و کفــپوش های اتـــاق، تضــاد و کنتراســـت رنـــگی را در نظر بگـــیــریـد. به عنوان مثـال از کفـپوش هایی با رنـــگ روشن استفــاده کنـید و فرش های خودتــان را با طرحــ‌ــهـایی هندســـی و دارای اشــکــال منــظـــم تهــیـه کنـــیـد. وجود تضـــاد رنــگــی میـان کفـپوش های اتاق و دیوارهای سفیــد، در عیـن سادگی، می توانـد انـرژی لازم را در فضای خانه ایـجــاد کند و چرخـش رنگی لازم را در محـیـــط به وجود آورد.

یکی از مواردی که باید در نظر داشــتـــه باشید، تنـاســـب وسعـت اتـاق ها با مساحت فرش هایی اســت که برای پوشش کف اتاق به کار می برید. اگـر هدفتان از انــتخـــاب رنـــگ سفـــیـــد برای دیوارها، روشن تر کردن فضای اتـــاق و بزرگ تر نشــان دادن مساحــت آن اســـت، سعی کنـیـد از فرش های زیادی در اتاق ها استفاده نکـنــیـد.

ایـــن کار باعث می شود محـــیط اتـــاق های خانــه، بزرگ تر و دلبازتـــر به نظـر برســـد. اصلی ترین کاری که برای انتـــخاب کفـــپوش ها بایـــد انجـــام دهید، توجه به همـــاهـنگـی رنــگ و طرح آنــهـا با مبلــمان و دیگـــر وسایــل اتــاق اسـت. مطمئنا انــتـخاب رنـــگ های خنـثـــی به عنوان رنـــگ اصــلـــی دکوراســیون، باعـث می شود انتـــخاب های شمــا برای رنگ مبـلمــان نیز محدود شود و اســـتفــاده از طیف رنـگـــی خاکــستــری به عنوان اولویت اصلی تان قرار گیــرد.

چگونه خانه ای با دیوارهای زیبا و متنوع داشته باشید

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.