خانه زوج عاشق تهرانی با چیدمان کلاسیک و سنتی ایرانی

زوج عاشق تهرانی یک خانه بسیار زیبا و رمانتیک تهیه نموده اند که چیدمان این خانه بسیار زیبا و شیک می باشد این زوج خوش ذوق بسیار هنرمند می باشند و با خلاقیت خاصی خانه خود را دکوراسیون بندی نموده اند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر خانه زوج عاشق تهرانی با چیدمان کلاسیک و سنتی ایرانی را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : اینجا در لبه آهسته و بی هرج و مرج شهر , زوجی معاش می نمایند که از ازدواجشان چندی بیش نگذشته است . ستاره و سامان داستان ما خانه‌ای ساخته‌اند که نظیر خودشان لطیف و پر‌از ذوق وسلیقه و هنر است . از دید اینجانب چیدمان خانه آنان دربردارنده پختگی و اصالتی است که چندان به زوج‌های برنا مدرن و خانه‌های پرزرق‌وبرق عروسکی‌شان نمیخورد , البته زمانی یک‌سری ساعتی را در کنار ستاره و سامان عزیز گذراندم این اصالت و زیبایی را به‌وضوح در خلق و شخصیت آنان هم دیدم . در پی , شمارا هم به دیدن و شنیدن ماجرا این زوج دوست‌داشتنی دعوت می کنم . . .

تور خانه گردی در یک نگاه

تعداد افراد ساکن: 2 نفر
شغل خانم خانه: حسابدار/ شغل آقای خانه: فعال درزمینه صنعتی
موقعیت: تهران، چیتگر
متراژ فضا: 130 مترمربع
سال ساخت: 1390
ملک: شخصی
تعداد اتاق‌خواب: 3 عدد
تعداد سرویس: 2 عدد
سبک دکوراسیون: تلفیقی از مدرن و سنتی ایرانی
رنگ‌های غالب: سبز و زرشکی
ویژگی برجسته طراحی: فضای سنتی ایرانی
طراح: ستاره و سامان

چرا سنتی ایرانی؟

هنگامی از ستاره در رابطه ادله تعیین سبک سنتی و مبلمان با طرح گره چینی‌های اهل ایران پرسیدم , وی از علاقه‌اش به خانه‌های سابق اهل ایران و معماری آن ها ذکر کرد . «من مدام شیدا خانه‌های اهل ایران بودم و دوست داشتم منزل خودم را هم با به عبارتی درحال حاضر و هوا تولید کنم , خوشبختانه سامان نیز با اینجانب هم‌نظر بود و درنهایت منزل ما این چنین درآمد» .

همگی جای منزل را دوست داریم!

از ستاره که در رابطه فضای موردعلاقه‌اش در منزل پرسیدم , تقریباً همگی بخش‌های منزل را اسم موفقیت . وی چه بسا دلش نمی‌آمد یک کناره منزل را بر دیگری ترجیح دهد ; مبل کنار پنجره , اتاق‌خواب , آشپزخانه , اتاقی که گلدان‌های کوچک و بزرگ در آن به چشم می خورد و . . . . با این جواب به‌راحتی می شد فهمید که ستاره و سامان تک‌تک فضاها را با علاقه چیده‌اند .

مبلمان منزل را سفارشی ساخته‌ایم!

بیشتر مبلمان خانه ستاره و سامان بوسیله مارک آل یاسین تاسیس شده است . این مبلمان مشتمل بر نیم ست چوبی کنار پنجره , ست میز ناهارخوری , خدمت خواب , میز دستشویی و آیینه قدی محل ورود با طرح گره چینی و هم‌چنین میز جلومبلی با طرح کاشی‌کاری اهل ایران در اواسط آن و میز تلویزیون است که هزینه مجموع آنان حدود 22 میلیون تومان شد .

تابلوهای زیبایی روی دیوار تالار به چشمم خورد که هنر خانم منزل بود . این تابلوها که نمایشگر طرح‌های «ماندالا» بودند , به زیبایی تمام با سبک منزل هم‌صدا شده بودند . عالی است بدانید ماندالا ( در معنای دایره در سانسکریت ) جدولی است هندسی مورداستفاده در ادیان بودا و هندو که به‌عنوان نمادی برای عالم هستی به فعالیت می رود .

از تجربه ستاره و سامان درس بگیریم!

ستاره و سامان میان حرف‌های خویش به‌این نکته اشاره کردند که زمانی می خواهید مبلمانی با طرح و جور موردعلاقه خویش داشته باشید و به‌قول‌معروف سفارشی ساز باشد , بایستی به زمان , اعتنا ویژه‌ای داشته باشید ; زیرا این‌گونه سفارش‌ها معمولا زود فراهم نمی شوند و شاید سازه به رنج عمل و حالت تولید کننده نسبت به نمونه‌های مهیا , زمان بیشتری را بطلبند تا به دست شما برسند .

 

وقتی مرد خانه عاشق گل و گیاه است!

ستاره می گوید : «سامان از وقتی هنگامی که مجرد بود به جمع‌آوری گل و گیاه عشق متعددی داشت و این عشق خویش را به منزل مشترکمان هم آورده است , ولی اینجانب نیز دلداده این سبزهای دوست‌داشتنی هستم , ولی سامان در مراقبت از آن‌ها خبره‌تر است» . در گوشه‌کنار پنجره تالار سه گلدان قشنگ با طناب‌های کنفی به زیبایی از سقف معلق شده‌اند که‌این هم از ابتکارهای سامان در پیرایش گلدان‌ها است .

روزی که در کنار این زوج کریم گذراندم , یک کدام از روزهایی است که حتما در محل کار خاطرات ذهنم به یادماندنی خواهد شد . این زوج دوست‌داشتنی , آسانی , یک رنگی , اصالت , شکیبایی , وقار و لذت کنار نیز بودن را نه‌تنها در خلق و خوی خویش , بلکه در هر کناره خانه‌شان , تمام و کمال مفهوم بخشیده بودند و به اینجانب درس‌هایی بالاتر از دغدغه‌های منزل و پباده سازی و دکوراسیون آن دادند .

خانه زوج عاشق تهرانی با چیدمان کلاسیک و سنتی ایرانی

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.