برای سلامتی بدن تان روزانه چند عدد خرما بخورید

خرما یکی از میوه های مقوی و خوشمزه در دنیا می باشد اگر از خرما برای تغذیه استفاده نمایید بدن سالم تری خواهید داشت خرما دارای انرژی زیادی می باشد که شما می توانید از میوه روزی چند عدد میل نمایید این میوه برای بدن انسان بسیار مفید میباشد و از انواع بیماری ها جلوگیری می نماید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر برای سلامتی بدن تان روزانه چند عدد خرما بخورید  را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : جدا از خوشمزگی , رطب خاصیت مفیدی به‌ویژه برای تن درستی قلبی دارااست . گونه های متفاوت رطب , یک ماده غذایی فراوان اثرگذار برای اندام‌های تن و به‌ویژه برای قلب است . پژوهش ها اکثری که در سراسر دنیا در رابطه خاصیت رطب انجام یافته , نتایج حیرت‌آوری از خاصیت این ماده غذایی برای تندستی آدم را نشان میدهد . درادامه خاصیت شگفت‌انگیز رطب را می خوانید .

ارتقا انرژی تن و مغز

رطب سرشار از قند‌های معمولی همچون گلوکز , فروکتوز و ساکاروز است و به همین بهانه یک ماده انرژی‌زای سرعت بالا برای تن است . کارشناسان تغذیه به ورزشکاران سفارش میکنند ۲ وعده رطب قبلی و بعداز تمرین‌ها داشته باشند تا انرژی ضروری تامین شود . رطب به مغز انرژی واجب برای تقویت خاطر و تمرکز را میدهد و به همین بهانه رطب را به رژیم غذایی خردسال ها و سالخوردگان بیش تر می‌نمایند تا در زمینه‌ی این مجموعه اخیر از خطر ابتلا به آلزایمر جلوگیری شود .

جلوگیری از سرطان

رطب بی نیاز ازمنیزیم است و این ماده سبب تقویت دستگاه ایمنی تن می گردد . منیزیم التهاب را در تن کاهش میدهد . التهاب برهان حیاتی بخش اعظمی از بیماری‌ها و اعم از گونه های سرطان است . رطب دارنده آنتی‌اکسیدانت‌هاست که با رادیکال‌های آزاد می جنگند . در تحقیقی که در خبر نامه بریتانیایی تغذیه در سال ۲۰۱۵ نشر داده شده تناول کردن رطب از قابلیت ابتلا به سرطان معده و روده را کاهش می دهد .

جلوگیری از سکته قلبی

رطب یک منبع عالی برای پتاسیم است که ماده‌ای اصلی در سالمی قلب است . کارشناسان تغذیه می گویند مصرف روزمره ۱۰۰ گرم رطب ۲۰‌درصد پتاسیم ما یحتاج روزمره را تامین میکند . یک تحقیق دیگر نشان میدهد زنانی که روزمره ۳۲۰۰ میلیگرم پتاسیم مصرف می نمایند ۲۱‌درصد کمتر در معرض هجوم قلبی قرار می گیرند .

جلوگیری از مشقت رگ‌ها

پژوهش ها تازه نشان می دهد که مصرف روزمره رطب از سخت‌شدن رگ‌ها جلوگیری مینماید که علت کلیدی سکته قلبی است . سخت‌شدن رگ‌ها در اثر بالا بودن کلسترول بد در تن به وجود میاید . مصرف روزمره ۱۰۰ گرم رطب برای دوران ۴ هفته منجر کاهش تیروگلیسیرید‌ها در تن به میزان ۱۵‌درصد و اکسیده شدن چربی در خون را به میزان ۳۳‌درصد می شود و تمامی این‌ها فارغ از بالا رفتن قند خون صورت میگیرد .
معالجه زخم‌معده

از رطب , به‌دلیل خواص تنظیم‌کننده دستگاه گوارش , از قرن‌ها پیش برای معالجه جراحت معده استفاده می‌شده است . تحقیقی که در سال ۲۰۰۵ انجام یافته , نشان میدهد که رطب التهاب حاصل از آسیب معده را کاهش می دهد و این تحقیق همینطور اثبات می کند که تناول کردن رطب برای معالجه آسیب معده موثرتر از مصرف دارو است .

جلوگیری از کم‌خونی

رطب سرشار از آهن است و ماده با اهمیت در هموگلبین خون است . فقدان آهن در تن سبب کم‌خونی میگردد و به همین منظور تناول کردن روزمره رطب اندازه ضروری آهن را به تن میرساند و از کم‌خونی به‌ویژه در خردسالان و زنان حامله جلوگیری مینماید . ۱۰۰ گرم رطب دربردارنده ۹/۰ میلیگرم آهن است .

برای سلامتی بدن تان روزانه چند عدد خرما بخورید

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.