داروهای شیمیایی یا نقل و نبات ؟ بیایید به خودمان رحم کنیم

داروهای شیمیایی یا نقل و نبات ؟ بیایید به خودمان رحم کنیم

در کشورهای غربی ۲۵% بیمارانی که به پزشکان مراجعه میکنند ، دارو دریافت نمی کنند ، اما در کشور ما قریب به ۱۰۰% بیماران از مراکز درمانی دارو دریافت میکنند

امــا در عوض اگـریک کیــسه پر از دارو برای ما تجویز شود ، طوری پیـــروزمــنــدانــه به خانـــه بر میـگردیـــم و داروها را روی میـــز میـــریزیـــم که انگـــار غنیــمــت جنگــی به خانه آورده ایـــم . بعــد از چند روز هم ، بیـــشتر از نیـمی از این داروها را به جعبـه کمـک های اولیــه خانه میـــریــزیم تا اگر دوباره ایــن بیمــاری به پسـتــمان خورد ، محـتاج پزشک نشویم ، چرا ؟
داروبرای ما یک خاصیت روانی دارد ، بودنش در خانه به ما اطـمــیـنـــان میـــدهد تا از بیماری نترسیم ، کمی هم تجـربـــه بیـمـــار شدنمـان تکـراری شود ، یاد میـگیریـــم که از علــائم به بیـــماری پی ببـریم و داروهائی که یکـــبــار با نســخـه پزشک تجـــربه کرده ایم را بار دیــگـر هم تجربـــه کنـــیــم و منــتظر موفقیت دوباره باشیـــم .

جالب است بدانید که حدود ٢۵‌درصد از داروهای تجویز شده از سوی پزشکان در ایالات‌متحده حداقل شامل یک جزء مشتق از گیاهان هستند.  بعضی از این داروها از عصاره گیاهان تهیه شده و گروهی دیگر از ترکیبات شیمیایی با منشأ گیاهی ساخته می‌شوند. درواقع وقتی یک داروی گیاهی استفاده می‌کنید، یک یا چند ماده موثر در این گیاه وجود دارد که با یک مکانیسم اثر خود را اعمال می‌کند. اگر ما بتوانیم این یک یا چند ماده موثر را از گیاه جدا کنیم و به‌صورت فشرده دربیاوریم، دیگر نیاز نیست همه گیاه را که ممکن است مواد دارویی به درد نخور و حتی مضر دیگری در خود داشته‌باشد را مصرف کنیم.

این عصاره گیاهی که ماده موثر موردنظر ما است می‌تواند درقالب‌های متنوع ازجمله قرص، شربت و… ارایه شود. عصاره صنعتی، برتری بر نوع سنتی گیاهان دارویی دارد و آن این است که هنگام تهیه داروی گیاهی، اثرات آن می‌تواند تغییر کند. با جوشاندن بیشتر یا کمتر یک جوشانده، نگهداری گیاهان در شرایط نامناسب و… ممکن است اثرات داروی گیاهی تغییر کند….

داروهای شیمیایی یا نقل و نبات ؟ بیایید به خودمان رحم کنیم

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.