دانستنی های سفر درباره شانگهای کشور چین

شنگهای بزرگ ترین شهر در کشور چین می باشد و یکی از مهم ترین بنادر دنیا نیز محسوب می شود این شهر جمعیت زیادی دارد و سالیانه گردشگران بسیاری را جذب جاذبه های گردشگری خود می نماید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر دانستنی های سفر درباره شانگهای کشور چین را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: بازدیدکـــنــندگـان یا عاشق شانگهـــای می شوند و یا از آن تنــفر پیـــدا می کننــد. بســیاری از افراد از سیــل جمــعـیـت و ترافـــیـــک اعصاب خردکنی متـــنفرند که بخـــشـــی از بزرگتـــرین شهــر چین با 24 میلیون نفـــر اســت. افـرادی دیـــگر، عاشق رود هوانـگـپو هســتــنـــد که شانگــهـای قدیـــم و جدید را از هم جدا می کنــد. خیلـــی از افــراد نیـز شیــفته معــمـاری خلاقــانـه و موزه ها و باغ های شگـفـت انــگــیزی هســـتـند که در زمــره بهتـــرین جاذبـه های توریـــســتـی شانگـــهای قرار دارد.

برخـی از بازدیدکـــنــنــدگان از غذای شانــگـهای لذت می برند که جزء چهــار غذای محلــی برتـــر چیــن شناخــتـــه می شود. بلــه، پایــتـخـــت اقتصـادی چیـــن که در دلتــای رود یانـگ تســه قرار دارد پر از شلوغی و هیـاهو اسـت، ولی بازدیــدکـنـــنـدگــان می تواننـد فرهـنـــگ و جذابیـــتــی باسـتانـــی نیـز در آنجـا پیـــدا کنند که این شهـــر را متـــفاوت ساخـــتـه است.
10. دنــیـای سیــرک شانــگــهای (Shanghai Circus World)

شانگــهــای به خاطــر فعالـیـــت های آکـــروباتــیــک آن در جهـان معــروف است و جایی بهـتر از دنیـــای سیرک شانـگـهای برای دیـدن آن وجود ندارد. بازدیـــدکنندگـان می توانـــند این حرکات حیرت آور آکــروباتــیــک را در اجــراهای روزانه «الحاق زمان» تمـــاشــا کنــنـــد، نمـــایـشـی که می توان آن را با اجـراهـــای موزیـــکال تئاتر برادوی مقایـسه کرد. آکـــروبات بازهای چابـک حرکاتی از آکروباتـــیک های سنتــی گرفتــه تا هنرهای رزمی اجـــرا می کنـند که به وسیـــلـه موسیــقـــی، نور و صحـنـه هیجـان بیـشــتـری نیـز پیدا می کنـد.

دنــیای سیرک شانگهای همـــچــنـــیــن دارای سیــرکــی اختــصـاصی به نام «سیــرک شاد» نیز اســت که همـــه چیــز از دقـلک ها گرفـــته تا حیوانـــات و آکروبات بازها را می توان در آن پیـدا کرد. دنـیـای سیرک شانگهـای حلــقه سیرک بزرگ مخصوص به خود را دارد که سیـرک های بیــن الـــمـللـــی نیــز می تواننــد در آنــجا نمایــش برگـزار کننـــد.

9. قطار مگـــلو شانگــهــای (Shanghai Maglev Train)

فرودگـاه اصـلی شانگـهای به نام «فرودگـاه بین المـــلـــلی پودانـــگ» در فاصــلـه نسبـتــاً زیادی از مرکـــز شهر شانـــگهـای قرار گرفـتـــه اســت. استـــفاده از قطـــار مگــلو شانگــهــای سریـع تریـن راه برای رســیدن به شهـر از فرودگاه اسـت. این قطـــار شنـــاور مغــناطـــیـسی با سفـــر با سرعـــتـــی تا 430 کیـــلومتر در ساعـــت تنــها هشـــت دقیقـــه طول می کشـد تا مســـیری 30 کیــلومتــری به مرکــز پودانگ را طی کنــد. از آنجا، بازدیدکنـندگان می توانــنـد سوار مترو، اتوبوس یا تاکسـی شوند تا به مقـــصـد نهایـــی خود برسنـد. زمــان افـتـــتـاح آن در اوایـل سال های 2000، ساخت خط راه آهن مگـــلو 1.2 میــلـــیــارد دلــار هزیـــنـه داشـــت. در آن زمــان، ایــن سریــع تریــن قطـار برقــی تجـــاری در دنـیـا بود.

8. برج مرواریــد خاور (Oriental Pearl Tower)

برج مرواریـد خاور نقـــطه ای برجــســتــه در شانـگـــهای است چرا که بر فراز رود هوانگــپو در منـــطقــه جدید پوانــگ قرار دارد. زمــانــی که ایـــن برج در اوایـل دهه 1990 ساختـــه شد، با ارتـفــاع 468 متر مرتـفع تریـــن بنـا در شانگـــهای بود. ششـــمــیـــن برج بزرگ تلویزیونی و رادیویی جهان که شباهــتــی بیـن برج ایفــل و برج سوزن فضایـــی سیـاتل دارد، دارای 15 سکوی بازدیـد به همراه یک رســتوران گردان در سطــح 264 متری اسـت.

هفت کُره به صورت عمودی در برج آویزان شده اند، منــظره ای که نشانگـــر اژدهــاهـایــی در حال بازی با مرواریـد اسـت. کف شیـــشه ای سکوی مشاهده در فضای باز احتمــالاً یکـی از هیجان انــگـــیــزتریـــن جاذبـه ها در شانگـــهــای اســت.

7. ژوجیـــاجیاو (Zhujiajiao)

هر کسی که از شانــگهای بازدید می کند بایــد حتمــاً حداقـــل از یک شهــر آبــی دیـدن کنـد تا سفـــر خود را کامل کند. ژوجیـــاجـیاو که در حومه شهر شانگـــهـــای قرار دارد، یکـی از بهـتریـن شهـــرهای آبــی در این منـــطقـــه اســت که به خوبی از آن محافظـــت شده، با ایـــنـکـه 1700 سال قدمت دارد.

بازدیـدکنـندگان می توانند سوار قایـقــی در کانـال آبی شوند و از زیـر 35 پل باســـتانـــی که اغــلــب آن ها سنـگـــی هستـــنــد و خانـــه هایی به سبـک قدیـمــی در کنـــارشان قرار گرفـــتـــه عبور کننـد. شایــد معروف ترین پل بیـن آن ها، پل 1571 فانـــگشنگ با پنج دهـــانـــه و هشـــت اژدها در اطراف یک مرواریـد باشد. گردشــگـــران همچــنین می توانـنــد از خیـابــان کوتاه شمالـی دیدن کنـــنـد که پر از ساختـمان هایـــی از دودمان های میـنـــگ و چینگ اسـت. همچــنین بازدید از باغ کژی، بزرگـتــرین باغ یادبود ژوجیاجـیاو، نیز ارزشـــش را دارد.

6. تیــانـزیـفانگ (Tianzifang)

تیانــزیفـانـگ زمــانـــی منــطقه ای مســکونی در دوران امتــیـــازات انــحصــاری فرانسوی ها در شانـــگـهای بود. امـروز، ناحــیــه ای هنــری شبیه به منـطقــه 798 پکـــن است که پر از بوتیک هایــی است که بازدیــدکـــنـنــدگــان می توانـــند صنـایـــع دسـتــی و هنری بخـــرند یا ایـــنــکــه فقــط از آنجــا گذر کنـنــد تا معــمــاری سنتی چینی را تمـــاشا کنند. تیانـــزیـــفــانـــگ در کوچه هایـی مارپیــچ در جاده تایکانگ قرار دارد و پر از کسـب و کارهــای کوچک بسیـــاری اســـت که شامل فروشگـــاه های هنـری، اســتودیوهای مد روز، گالری ها و کافی شاپ ها می شود. ایـن ناحــیــه به خاطـر معـــماری خاص خود با ساخــتـــمــان های سنتی اش شنــاختـــه می شود. تیانـزیفــانگ منطـقــه ای پرطـرفدار بین جوانـان تقـریــباً ثروتمنـد اســـت و خیلـی در کل شانــگهـای شنــاخـته شده نیسـت، هر چنـد این موضوع در حال تغییـر اســت.

5. موزه شانگهای (Shanghai Museum)

پاریـــس موزه لوور را دارد، آمسـتـردام موزه ملی خود را دارد، و شانگــهــای نیـز موزه ای در کلـــاس جهانـــی با نام «موزه شانگـهای» را دارد. موزه شانگــهـای در ساختمــانی مدرن در میــدان مردم واقــع شده، و دارای پنـــج طبـــقـــه است که شامـل بهــترین ها از تاریــخ باســتانی چیـن اسـت: سکـــه های قدیمی، نقاشـی ها و سرامیــک های ارزشمنــد، مبلــمان حکاکـــی شده به شکلی ظریــف، و صنایع دسـتـی باستانـی برنـــزی و یشــم سبــز.

ایـن موزه دارای بیــش از 120 هزار قطعه است که در 11 گالــری قرار گرفــته اند. حتی خود ساخــتمـــان هم اثری هنـــری است، به طوری که گنــبـد گرد آن نمـــایــانــگـــر بهـــشت و مرکز مربـــعــی آن نمایـــانگر زمـین است. ایـــن موزه هر روز ورودی رایــگان در اخــتـــیار 8 هزار نفـر قرار می دهـد.

4. مرکز مالـی جهانی شانـــگهـــای (Shanghai World Financial Center)

از آنجا که شانگهای قدرتی در اقتـصاد جهـانـی اســـت، پس باید هم مرکــز مالـــی جهــانــی خود را داشتــه باشــد. الــبــتــه این مرکز مالی ساخـتـــمانـــی قدیمی و کسـل کننـــده نیســـت؛ بلـکـه آسمــان خراشی با طراحـی خلـاقــانــه اسـت که 492 متـــر ارتـفاع دارد.

ایـــن ساختمـان 101 طبـــقـــه محـل 20 مؤسسـه مالـی چند ملـیتـی، مراکز خریــد و هتلی بزرگ اســـت. بازدیــدکــنندگــانی که ترس از ارتفاع دارنــد شاید بهــتـر است که از خیر بازدید از سکوی بازدید که نزدیک بالــای این برج فوق العـاده قرار دارد، بگذرنـــد. کسانی که ایـــن سفـر آســانــسوری به بالــا را انــجـــام دهــیــد می توانـنـــد از چشم انــدازهـــایـــی تماشـــایــی از شانـــگـهای لذت ببـــرند.

3. خیـابــان نانــجینگ (Nanjing Road)

خیابـان نانــجیـنـگ، خیـــابـــان اصـــلـی خریـــد در شانــگهـــای اســت. در واقع، این خیـــابان یکـــی از بزرگترین و معروف تریـــن خیـــابـــان های خریـــد در جهـان است که روزانـه حدود یک میلیون خریدار را به خود جذب می کنـد. این خیـــابان که در سال 1845 ساخته شد، به دو بخـــش شرقی و غربی تقـــسـیم می شود؛ بخش شرقی منطقه اصـلــی خرید است. در حالی که زمـــانـی خیـابــان نانـجـیـنگ از مغـــازه های سنتـــی چیـــتـــی پر شده بود، حالـــا پر از فروشگاه ها، رستوران ها و هتـــل های مدرن است. بخـــش شرقــی یک مرکز خریـد پیاده روی طولانی اسـت، بنابرایـــن خریداران نگـــران زیـر شدن توسط ماشین ها نخواهـــند بود.

2. باغ یو (Yu Garden)

باغ یو بخـش ثابتی از شانــگهـــای از قرن شانـزدهم بوده است، زمانی که مقـــامــی عالیـــرتبـــه در دودمــان مینـــگ قصــد داشـــت باغی آرام برای والدین خود بسازد تا سال های پیـــری خود را در آنـــجــا سپـــری کننـد. امروزه، ایـن باغ یکی از مشــهورتـریـــن باغ های کلـاسـیک در چیــن است. «یو» به معنای آرامش بخـش و رضـایـت بخــش اســت، مفهومی که به باغ امــروزی بســیــار مرتـبط اسـت. ایــن باغ از محوطه هایـــی سنــگی با گل و گیــاه در داخلـشـــان، تالارهـا، پاوین ها که بازدیدکنندگـان می تواننــد در آنـجــا به اســـتراحـت بپــردازنــد، و حوضچه هایی تشــکـــیـــل شده که آرامش را به ارمــغــان می آورد.

1. تفرجگــاه باند (The Bund)

قدم زدن در تفـرجــگاه باند یکی از کارهـایـی اسـت که هر بازدیـــدکـنــنــده ای در شانــگهای حتـــمــاً باید انـجـــام دهد. تفرجگاه باند که در قسـمــت غربـی رود هوانگـپو قرار دارد، یکـــی از معـروف تریــن جاذبه های گردشگــری شانگــهای اســت. تفــرجــگـاه باند دارای ساخـــتـمــان هایـــی قدیـمی است که نمــایـــانگـــر سبک های مخـــتــلف معـــمــاری از جملــه گوتیک، رمــانـــســـک و رنســانـس اســت. ایــن بر خلــاف قســمــت شرقی رودخـــانه اســـت که دورنــمــای شهر پر از آسمان خراش هایی فوق العــاده اسـت که با ارتــفاع هایـی سرگیجـــه آور به آســـمـــان رفـتـــه انـــد. قدم زدن در تفرجگاه بانـــد در هنـگــام شب بســـیـار لذت بخش است، زمـــانی که آسمـــان خراش ها همچون درخــتـان کریــســمـس روشن می شوند.

دانستنی های سفر درباره شانگهای کشور چین + تصاویر

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.