دانلود مستند بی راهه و اعترافات مائده هژبری الناز قاسمی و شاداب شکیب

دانلود مستند بی راهه و اعترافات مائده هژبری الناز قاسمی و شاداب شکیب

دانلود مستند بی راهه و اعترافات مائده هژبری الناز قاسمی و شاداب دنس

رسانه ملـــی با همکاری معاونت اجــتماعــی نیروی انتـظامی مســـتنــدی با عنوان «بی راهـه» روی آنـــتن شبکــه اول سیمـــا رفت؛ مســـتنــدی که روایت برخورد انـتظامی-اجـــتـمـــاعــی با پدیــده‌ «سلـــبریتی‌ـــهای اینســـتـاگرامــی» – معـــروف به «شاخ های اینــســتــاگـــرام» – بود. دخــتــران/پسران جوانـــی که هریک به دلـــیــلـــی – که در مســـتـــند به آن پرداخــتـه می‌شود – اقـــدام به انتـــشـار تصاویر ناهنجـــار از خودشـان یا فیــلـم رقـص مقابــل دوربــیـن و … اقـــدام میــ‌ــکـردنـد و از ایـــن طریق دهـها هزار نفـر جذب صفـحـــات این افراد در ایــنستــاگرام میـ‌شدنـــد و آن ها را دنـــبال میـ‌ــکـــردند.

مسـتــنــد «بی راهــه» دقـــایق کوتاهـی را به اظـــهـــارات افراد دستگـیـرشــده اختــصاص داده و باقی زمان مســـتــند، به تحلیــل روانـــشــناسانــه و گفـــتگو با کارشـــناسان انتظامی، قضـــایـی و اجــتـــماعی پیـــرامون انـگــیـزه‌ـهــای رواج ایــن پدیــده، اخـــتصــاص یافتـــه اســـت.

البته انتقادهای فراوانی به این مستند شده است که شامل سوالاتی همچون :

الان همه مشکلات حل شده مونده فقط رقص یه دختر بچه ؟

اون مفسدان اقتصادی رو چرا دستگیر نمیکنید ؟

با دستگیری این چندتا رقاص مشگل اقتصادی حل شد ؟

هرچند این سوالات در فضاهای مختلف مطرح می شود اما سوال اصلی این است که آیا همین الان این عمل خلاف قانون شده ؟ و چرا در این چندسالی که این افراد مشغول فعالیت بودن هیچ گونه برخوردی با آنها نشده بود ؟

در شرایطی که برای سرپوشی بر اشتباهات اقتصادی و بعضا خیانتها ماجراهای فرعی ایجاد می شود تا خوراک رسانه ای باشد و نگاه ها و حواسها پرت شود !

در مورد الناز قاسمی و مائده هژبری و شاداب شکیب همین شائبه مطرح است .

برای این مستند دانلود اینجا کلیک کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.