دختران جوان با این پسرها دوست نشوید

ازدواج های مدرن , شخص محور خیس است . یعنی دختر و پسر پیش از آنکه پای خانواده ها به دربین بیاید , قصد به آشنایی همدیگر می‌گیرند و هنگامی مطمئن شدند این شناخت سرانجام نیکی در‌پی خواهد داشت , قصه را قانونی و علنی می نمایند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر دختران جوان با این پسرها دوست نشوید را در مجله خبری دانستن خواهید خواند با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن :این شناخت برای توده ای دورازشوخی است و برای توده ای بیشتر فرم صلح و آشتی های زود گذر را داراست که ممکن است به وصلت ختم شود و ممکن است نیز نه!

تفاوتی که بیشتر در دختران و پسران در اوایل جوانی به دیده میخورد راجع‌به انگیزه از ارتباط صلح با جنس مخالف است .

دختران معمولا تصور می نمایند که برای یافتن همسر دلخواه می بایست در یک ارتباط احساساتی با پسران دخیل شوند . البته حقیقت این است که در عمده مواقع پسرانی طالب رابطه دراز بازه , پنهانی , و رمانتیک و عاطفی با دختران می باشند که وضعیت وصلت را ندارند و مایلند این خلاء را با یک ارتباط صمیمانه با یک یا این که تعدادی دختر مالامال نمایند و برای این عمل از دادن عهد وصلت ابایی ندارند .

توده متعددی از دختران برای همرنگی با عزیزان و مسافت به چنگ آوردن از سنت ها , به درخواست های صلح و دوستی جواب مثبت می دهند و امیدوارند که‌این صلح و آشتی به وصلت ختم شود . در‌این وضعیت , طولانی شدن صلح , عمق تصاحب کردن آن و نزدیک شدن دوچندان مضاعف دختر و پسر به نیز , برای دختران معنای قطعی شدن تزویج را دارااست . برای مثال دختر خانمی می پندارد اکنون که 6 سال با یک نفر دوست بوده , قابلیت ندارد بتواند فارغ از وی معاش نماید و بی‌شک طرف مقابل نیز او‌را برای تزویج در لحاظ داراست . این در حالی است که از لحاظ پسرها ( در صورتیکه نگوییم کلیه , می بایست بگوییم اکثریت قریب به واقعه آن‌ها ) طولانی شدن یک ارتباط صلح که خانواده ها از آن اطلاع ندارند , در معنای زود گذر بودن آن ارتباط است و به محض مهیا شدن وضعیت ازدواجشان , یا این که به محض آنکه با شخصی موجه خیس و دلخواه خیس از شما رو به رو شوند , ارتباط صلح شان را خاتمه می دهند .

صلح هایی برای لبریز كردن زمان ها فراغت
صلح هایی كه سازه به گفته دختران و پسران برنا بابت شناخت بیشترشان با جنس مخالف و مالامال كردن زمان ها فراغت به طوری شادمانه !! صورت میگیرد و گهگاه برای توجیه عملكرد خویش دم از آشنایی برای تزویج می زنند . صلح و آشتی هایی كه استارت آن بی آلایش البته عواقب آن طاقت فرسا جبران نا پذیر است . بخصوص برای دختران كه درین مدل صلح و دوستی ها بیشترین زیان را در قالب شكست عاطفی تا هتك حرمت های اخلاقی می بایست متحمل شوند .

صلح های خیابانی , برای دختران نوجوان و برنا به حیث روش شور است كه آنان را به سرمنزل غرض می رساند! ولی در واقع بیراهی است كه ره به تركستان داراست و جز گرفتار شدن در بی عفتی چیز دیگری عاید آنان نمی كند . این روش گذران وقت ها فراغت در واقع ویروسی خطرناك است كه به جان فکر ها و اخلاقیات دختران نوجوان می افتد و آن تفكر معمولی خوش گذرانی در زمان ها فراغت را تبدیل به عادتی بیمارگونه در رابطه گیری های نامعقول می كند . منجلاب این مدل دغدغه ها و عادات غیر اخلاقی كه زاییده صلح و آشتی های خیابانی است قادر است آدم را تا سطح بدنامی و بی عفتی فرو پیروزشود .

این پسرها هر روز یک عذروبهانه برای علنی کردن ارتباط دارااست و روز جاری و فردا می نماید : درسم به اتمام برسد , سربازی بروم , عمل پیدا کنم , پس انداز داشته باشم , موافقت خانواده را جلب کنم و…

منش راه‌حل چیست؟
1 – سوای مخفی کاری و وعده و وعید بایستی قضیه را با خانواده ها بین بگذارید .

2 – خوب تر است علنی شدن ارتباط در روزهای اولیه شناخت باشد در غیر این صورت دست کم یک ماه پس از شناخت و کسب آشنایی مقدماتی از همدیگر قضیه را به خانواده ها اطلاع داده و سایر آشنایی تان را به دوران نامزدی قانونی یا این که غیرقانونی واگذار فرمائید .

3 – درصورتی که وضعیت یکی طرفین برای تزویج یا این که قانونی شدن نامزدی مهیا نیست , از به عبارتی ابتدا موعدی را برای علنی کردن ارتباط معلوم فرمائید . به عنوان مثال دو ماه , سه ماه یا این که 6 ماه آن گاه . متناسب با این موعدی که در حیث گرفته اید , شدت و عمق ارتباط یا این که میزان دیدارها و سخن ها را تهیه و تنظیم نمائید تا ارتباط تان مدام زیر کنترلتان باشد و متعددی و زیادی عمیق نشود.

 به این مردان اعتماد نکنید
اشخاصی که از دوران شناخت چنین رفتارهایی دارا‌هستند , خیر فقط قابل اعتماد نیستند , بلکه شما‌را برای تزویج نیز در لحاظ ندارند :

1 – به جای آشنایی منطقی شما , سراغ جنبه های رمانتیک ارتباط می‌رود .

2 – از شناخت با خانواده شما طفره میرود .

3 – عفت را زیر پا میگذارد , درخواست های نامشروع دارااست یا این که در رابطه مساله جنسی , تحریک کننده و نا متعارف با شما کلام می نماید .

4 – مایل است شناخت تان طولانی شود و برای آن زمان مشخصی را اعلام نمی‌کند .

5 – به شما می گوید که سرگرم یک ارتباط ناخواسته شده و خانواده اش دختر دیگری را برای وی در لحاظ گرفته اند البته وی مایل است از وی گریز نماید و شمارا به همسری برگزیند .

 

دروغ گفتن:
هر روز یک عذروبهانه برای علنی کردن ارتباط دارااست و روز جاری و فردا می نماید : درسم به اتمام برسد , سربازی بروم , فعالیت پیدا کنم , پس انداز داشته باشم , موافقت خانواده را جلب کنم و…

 

نقش پدر و مادر در پیشگیری
درین دربین پدر و مادر نقش مهمی در پیشگیری دارا هستند . آن ها می بایست در صورت روبرو شدن با چنین مواقعی با یک مشاور مجرب سخن نمایند . به دلیل آن که آگاهی , شناخت و داشتن دانش نوین تربیتی برای جهت دهی فرزندان امری حتمی است . بدین ترتیب آنچه تأثیرگذار و پاسخگو است راه‌های درست برخورد است . مطمئن نیز باشیم خشونت و اخلاق تند پدر و مادر خیر صرفا مۆثر نیست بلکه فرزندان را از خانواده جدا می نماید . در کنار خانواده ها , مدرسه های و صدا و سیما و رسانه ها هم بایستی با ارائه برنامه های آموزشی درست و کارشناسی ارتباط ها پسران و دختران را درتوان ضابطه و شرع به فرزندان فراگیری دهند و عواقب سوء ارتباط ها پنهانی و فارغ از آشنائی را از روش بررسیهای علمی همواره به آن ها گوشزد نمایند .

دختران جوان با این پسرها دوست نشوید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.