درمان افتادگی شانه و درمان خانگی با حرکات ساده در منزل

درمان افتادگی شانه و درمان خانگی با حرکات ساده در منزل

دکتر شاهین صالحی با بیان این مطلب افزود: افتادگی شانه شرایط و وضعیتی است که با پایین آمدن خفیف، متوسط و شدید یک طرفه یا دو طرفه شانه‌ها همراه است و می‌تواند درد داشته یا نداشته باشد.

وی ادامه داد: آسیب و التهاب تاندون‌ها و بورس ناحیه، عدم توازن و اسپاسم عضلانی دلیل بروز درد در این عارضه است البته در مواردی هم افتادگی شانه بدون علائم بالینی است.

صالحی گفت: استفاده از کیف‌ها یا کوله پشتی‌های سنگین، خم شدن به جلوی طولانی که موجب آویزان ماندن دست‌ها ‌شود، برداشتن بارهای سنگین به ویژه با یک دست، ضعیف شدن عضلات گردنی و پشتی، آسیب‌های حاد و پارگی عضلات و تاندون‌های ناحیه و اختلالات آناتومیکی مثل انحراف ستون فقرات از جمله علل بروز افتادگی شانه است.

این متخصص طب ورزشی با اشاره به علائم افتادگی شانه، اضافه کرد: بسته به میزان افتادگی و در واقع آسیب‌های همراه آن، می‌تواند با یا بدون علامت باشد. شایع‌ترین علامت افتادگی شانه درد همراه با تیرکشیدن در گردن، کتف، بازو و دست است که می تواند باعث کاهش دامنه حرکتی مفصل شانه، فشار و آسیب برروی تاندون‌های عضلات چرخاننده شانه به‌ویژه در حرکاتی که دست به بالای سر می‌رود، شود که درد زیادی ایجاد می‌کند.

وی تصریح کرد: محدودیت شدید دامنه حرکتی شانه در آسیب‌های تاندون‌های چرخاننده ایجاد و به تدریج عضلات اطراف شانه ضعیف و کوچک شده و مشکلات عدیده‌ای برای بیمار ایجاد می‌کند.

صالحی افزود: افتادگی شانه موجب می‌شود تا فضایی که تاندون‌ها و عضلات از آن فضاها عبور می‌کنند، کوچک شده و در واقع گیرافتادگی تاندون‌ها در ناحیه شانه ایجاد شود.

 

درمان افتادگی شانه و درمان خانگی با حرکات ساده در منزل

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.