درمان بیماری های معده با مواد غذایی در خانه

بیماری های معده بیشتر ناشی از تغذیه نامناسب می باشد این بیماری ها را می توانید با تغذیه درست درمان نمایید خیلی از افراد دچار سوءتغذیه شده و درد معده هم به سراغشان می آید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر درمان بیماری های معده با مواد غذایی در خانه را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

معده درد یکـی از مشـکلـاتی اسـت که تقریــباً همــه افــراد در طول زنـــدگی خود به آن دچـــار میـــ‌شوند بنـــابـرایــن آشـنایــی با دستورات طب سنـتی به وی‍ـــژه زمانــی که امکان دسترسی به پزشـک وجود ندارد، سودمـــند است.

مراحل هضـــم غذا در بدن
حیدر عظمـایی محــقــق و پژوهشگر طب سنـتی اظــهـــار کرد: هر نوع مواد غذایـی میـــل شده در قســـمــت‌هـــای مختلف بدن:

– چهار بار هضـــم می شوند
– مواد زائد آنها دفـع می شود
– و با کیـفیــتـــ‌ترین قســمت غذا جذب بدن می‌شود.

هضـــم اول:
در دهان و معــده اســـت که مواد زائد حاصـل از این هضم به شکــل مدفوع از روده خارج میـــ‌ـشود بنابرایــن برای ایـنکـه غذا در مراحـل بعـــدی راحـت‌ـــتـر هضـم شود، افراد بایـد غذا را به خوبی بجوند.

هضم دوم:
در کبـد اسـت، مواد زائد حاصل از ایـــن هضــم به شکـــل ادرار و چرک از بدن خارج و مواد جذبـ‌ شده تبـــدیــل به مو و ناخـــن میــ‌شوند.

هضـــم سوم:
در عروق اتــفاق می‌افتـد و مواد جذب شده حاصـل از ایــن هضم تبــدیــل به خون میـ‌شوند.

هضم چهارم:
در سلول انـجـام میـــ‌ـــشود و مواد حاصـل از ایـــن هضـــم به سمــت اعضــای جنسـی حرکت می‌کند. این مواد بهـــتریـــن پروتئین برای تولیـد مثـل هستــنـد.

مدت زمان هضم غذا چقدر است؟
مدت زمــان هضــم غذا بستــگــی به نوع ماده غذایی مصـرف شده دارد، ولی به طور کلــی مواد غذایی ۲ تا سه ساعـت پس از میــل شدن هضم می‌ـشوند.

رایــج ترین مشـکــلات گوارشـی
– درد معـده
– سوءهاضمـه
– ترش‌کـــردن
– حالــت تهوع صبحــگـــاهـــی
– تلــخی دهــان
– احساس سنـــگــینی معـده
– بوی بد دهــان
– هضم ناقص غذا‌ــها

جلوگیـــری از بروز مشــکلات گوارشی
افراد بایـد از انـــجام موارد ذیــل خودداری کنــنـــد:
– پرخوری
– صحـبـت کردن بیــن غذا
– تنـدتـند غذا خوردن
– مصـرف غذا‌ـهـــای سانـــدویچی، سرخــ‌ـشده
– نوشیدن مایعات زیــاد مانـــند دوغ، نوشابه و دلســـتـــر بیــن غذا

موثرتـــریـن درمــانــ‌ـــهـــای خانـــگــی برای معده درد
1. نمــک: افـــراد بایــد پیـش و پس از غذا کمی نمـــک بخورند. مصرف نمـک قبـل از غذا به کاهـش اسید معـــده و پس از آن به هضـــم و ضدعفونی کردن غذا کمــک میـــ‌ــکند.

2. آب سیـب زمــیـنی خام: افرادی که دچــار معده درد و بالــا بودن اســیـــد معده هســـتــنــد می‌ـــتوانـند یک عدد سیبــ‌زمــینی خام را رنده کنــنـــد و به مقـــدار نصف اسـتـکـان آب آن را به آرامــی بنوشند.

3. شیریـن بیــان: مصـــرف عصـاره شیــرینــ‌ـبـیــان ۱۵ دقـــیـقـه قبـــل از غذا با مقـــداری آب جوش ولرم برای تقویت معـــده، کاهـــش اســـیـد معده و رفـــع دلـ‌ـدرد و دلـ‌ـپـیـــچـه موثر اسـت. همــچـنـــیـن مبتلایـان به رفـلـاکس برای رفع مشکـلــشان بایــد ۱۵ دقــیـقـــه قبـل از غذا عصـاره شیـرینــ‌بـــیــان به همـــراه مقداری آب جوش و پس از غذا یک استـــکان عرق بومادران بنوشند.

4. عرق زنــیـان: افـــرادی که به ویژه پس از مصـرف غذا‌هــای سنگـــیــن و گوشتـی دچار احســـاس سنـــگیـنی معـــده میـ‌ـشوند بایــد برای رفع ایـن احــساس مقـــداری عرق زنـیـان بنوشند.

5. سماق: مصرف سماق همراه با غذا‌های گوشتی ضروری است.

6. سبزیجات: افراد باید همراه غذا از سبزیجات تازه استفاده کنند. مصرف سبزیجات تازه علاوه بر سم‌زدایی بدن به بهتر شدن حرکات دودی روده و جلوگیری از بروز یبوست نیز کمک شایانی می‌کند.

7.دمنوش‌های بابونه، گل‌گاو‌زبان، سنبل الطیب، بادرنجبویه و افسنتین: مصرف ترکیب این دمنوش‌ها تاثیر بسزایی در تسکین اعصاب معده دارد. افراد برای تهیه این معجون باید مقدار مساوی از این گیاهان را با هم ترکیب و روزانه سه لیوان از آن را میل کنند.

8. دمنوش‌های زیره‌سبز، آویشن، نعناع، کاکوتی، رازیانه، شیرین‌بیان، زنیان و بومادران: استفاده از مخلوط این دمنوش‌ها سبب تقویت معده و دستگاه گوارش می‌شود. مصرف این ترکیب برای رفع سردی، ترشی و زخم معده، نفخ و دل‌درد موثر است. همچنین زنان می‌توانند در ۲ تا سه روز نخست عادت ماهیانه روزانه سه لیوان از این معجون را بنوشند.

9. ماساژ معده با روغن سیاه دانه یا مصطکی: موجب تقویت معده می‌شود.

10. پرهیز از پرخوری و روزه‌داری: نیز به دفع سموم از معده و روده کمک شایانی می‌کند.

11. ترکیب عرق‌نعناع، عرق بارهنگ، گلاب و نبات: مبتلایان به دل‌درد، دل‌پیچه و نفخ برای رفع مشکل خود باید از ترکیب آب‌جوش به همراه عرق‌نعناع، عرق بارهنگ، گلاب و نبات استفاده کنند. افراد برای تهیه این مخلوط باید سه قاشق غذاخوری عرق‌نعناع، یک قاشق غذاخوری گلاب و یک قاشق مرباخوری بارهنگ را به یک لیوان آب‌جوش بیفزایند. نوشیدن این معجون برای افراد کم‌اشتها نیز مفید است.

ترکیب عرق‌نعناع، عرق بارهنگ، گلاب و نبات برای نفخ معده مفید است

درمان بیماری های معده با مواد غذایی در خانه

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.