درمان بیماری واریس با گیاهان و سبزیجات مختلف

بیکاری واریس یا گرفتگی عضلات بیشتر افراد را درگیر خود نموده است شما می توانید با تغذیه مناسب و استفاده از سبزیجات و میوه های مختلف این بیماری را درمان نمایید برخی از بیماری ها از کمبود ویتامین در بدن رخ می دهند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر درمان بیماری واریس با گیاهان و سبزیجات مختلف را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن : واریس نوعی بیماری است که به علت اخـــتلال در جریـان گردش خون به وجود میـــ‌ـآیــد؛ــافـراد با مصـــرف برخـی مواد غذایی می‌ـــتوانـند به بهـبود ایـــن عارضـه کمک کنند. غلـــبـــه بر بیــماری واریــس نوعیاتـــساع غیـرعـــادی و پیـچـــ‌ـــخوردگــی وریــد‌ـهای سطحـی پوست است که بیــشــتـــر در انـــدام‌ـــهـــای تحـــتــانــیــبه ویژه پا‌هــا دیده می‌ـشود؛ در این عارضــه رگــ‌ـــهــای تار عنکـبوتی نمیــ‌ــتوانــنـد خون وریـــدی رابه سمـــت بالـا برگردانــنـــد؛ ایـــن رگ‌ـــها گاهـی از زیر پوست بیرون می‌ــزنند و ظاهـر پوست را زشتمیــ‌ــکنــنـــد که ایــن حالـــت در زنان بســیــار آزاردهـــنده اســت.
بیـمـــاری واریـــس

آرایـشــگران، معلمان، پلیــســ‌های راهـــنـــمایی و رانـــنـــدگـی و افـرادی که به مدت طولانی سرپـا میـــ‌ــایســتــندبـــیشـــتـر در معـرض ابــتلا به بیـــمــاری واریس قرار دارند.

عوامــلی مانـــنـــد اضـــافـه وزن و چاقــی، بارداری، مصـــرف نمک زیـاد و غذا‌ـهای پرچرب و زیـــاد سرخ شده، اســـتـــعمـــالدخانیـات مانــند سیگــار، قلــیـان و مشروبات الکـــلـــی، یبوست و اســـتــفـاده از شیریـنــی‌ـجات قنـــادی و غذا‌هـــایـــســانـــدویچی در ابــتـلــای افـــراد به بیــماری واریـس نقش دارند.


درمـــان خانـگـــی بیــماری واریس

از علــائم بیــمـــاری واریس می‌ــتوان به درد، اسپـاسـم (گرفـــتـــگـی)، سوزش و خارش و احـســاس خستگیو خوابــ‌ـــرفــتگی پا‌ـــهــا اشـــاره کرد.

برای بررسـی اینـــکه چه مواد غذایـی در درمـــان واریس موثر هســـتــنـد با حیــدر عظمـــایـی محـقــقو پژوهشگر طب سنـــتی گفـت و گو کردیـــم که در ادامـــه مشــروح آن را می‌خوانیـد.
مناسـبـــ‌ــتــرین سبـــزیجات برای بهـبود واریس

حیدر عظــمـایـی محـــقـق و پژوهشگر طب سنـــتـی دربــاره منـــاسـبـ‌تـریـــن سبـــزیــجـــات برای بهبود واریـس اظــهــار کرد:سبزیجـاتـی مانــنـد کلـــمــ‌بــنـفش، کاهو، اسـفــنـــاج، جعفری، هویج، گوجهـــ‌ــفرنـــگـی و فلـــفــلــ‌دلمـهــ‌ــایدر درمـــان واریــس موثر هســـتنــد.

طرز تهیـــه ترکـــیــب آب سبزیجات مفـید برای درمـان واریس

وی دربـــاره طرز تهــیه ترکــیـب آب سبزیجــات مفـیـد برای درمـان واریــس بیـــان کرد: مبــتلایــان به این عارضه برای رفع مشــکلـــشانبایـد مقـدار دلخواه از هر یک از سبـــزیــجات کلـــم‌ــبنـــفش، کاهو، اسفـــناج و جعـــفری را داخــل مخــلو‌ط‌کن بریزنــدو روزانـه آب آنها را ۲ تا سه استکان میل کننـــد.

منـــاســب‌ــتـــریــن میوه‌هــا برای بهبود واریس

ایـــن محـقق و پژوهشـــگر طب سنتی درباره منـاســبــ‌ــتریــن میوه‌ـها برای بهبود واریـــس افزود: مصرف میوه‌ــهایـی مانـندانبـه، موز، پرتـــقـــال، گریـپــ‌فروت، کیوی، لیموترش تازه، توت‌فـرنگـی و شاتوت کمــک شایــانــی به بهـبود واریس می‌ـکـــند.


سبزیجات و میوه های مناسـب برای درمــان واریـس

عظــمایــی با اشاره به نقـش موثر مصرف میوه‌ــهـــای قرمــز و بنفـــش در درمان واریس تاکیـد کرد: ایـــن میوه‌ــهــاحـــاوی ترکیبـاتی به نام «فلاونوئیدهـــا» و «آنـــتوسیـانـیدین» هســـتند که از ایجــاد رسوب خوندر دیوارهـ‌هـــای ورید‌ـــهـــای انـدام‌هــای بدن به ویژه پا‌ـهــا جلوگیری و دیوارهـــ‌ـــهای وریدی را تقویت میــ‌ــکــنـــند.
طرز تهــیه ترکیب آب میوه‌هــای مفــید برای درمـــان واریس

وی دربــاره طرز تهـیه ترکـیــب آب میوه‌ـهــای مفـــیــد برای درمـــان واریـس تصــریح کرد: مبـتلــایان به ایـن عارضــه برای رفـع مشـکلشـانـــبـایــد هفـــت عدد توت‌فرنــگــی، یک لیوان شاتوت و یک قاشق غذاخوری عسل را با هم داخــل مخـلوط‌ـــکن بریزنــد و آب آنـــهـــا را روزانـــه ۲ اســـتکان میـل کننــد.

این محـــقـق و پژوهشــگر طب سنتی اســـتـــفاده از آلو، برگـــه انـــجــیــر و زردآلو را در رفــع یبوستو پیشگیری از ابــتـلا به واریــس موثر دانست و گفــت: مبتلایان به واریـــس برای رفع مشـــکــلشـــانبــایــد انـدامــ‌ــهـای تحتانــی بدنشان به ویژه پاهایــشـان را با روغن شتـــرمـــرغ ماساژ دهـــنـد.
اقـدامــات درمانـــی موثر برای بهـبود واریس

عظمـایــی دربـــاره سایـــر اقدامات درمـــانـی موثر برای بهـــبود واریس اظـهار کرد: زالودرمـــانی و انجام ورزشـ‌ــهای ملایـممـانـند پیاده‌روی تاثیــر چشـمــگــیـری در بهبود واریس دارد، همـچنین مبـــتـــلــایـان به واریــس که دچار اضافه وزن همهستند برای رفـــع مشکلـشان باید وزن خود را کاهـش دهــند.

وی با اشاره به نقـــش موثر مصــرف غلات سبوس‌ــدار در درمان واریس بیان کرد: نوشیــدن روزانه ۶ لیوانــآب به بهــبود ایـــن عارضـه کمـــک شایـانی می‌کـــند؛ ویتـــامـین C هم تاثــیـر چشــمگــیـری در پاکـسازی عروق،ـجلوگیری از تشکـــیل رسوب در رگــ‌ـهــا و تقویت سیستـــم ایـــمنی بدن دارد بنابـــراین مبتلایـــان به واریـسبایـــد مواد غذایـــی سرشار از ایــن ویتـامین را در برنــامه غذایی روزانـه خود بگــنجاننــد.

آنـچـه بایـد راجــع به ویتــامـیـــن C بدانـــید

اسـید آسکوربــیک در حقیقت قنـــدی ساده است که به صورت کریــسـتالـــی سفید رنگ بوده وبه صورت خشک، پایـدار است. به آســانی با اکــسیـــژن هوا ترکــیب می شود خصوصا در برابـر گرمـا.ایــن اکـسیداسیون به وسیـلــه حضور مس، آهــن و محیـط قلیـــایــی بالا می رود. این ویتـــامیـن حساســتریـــنماده آلی موجود در طبیـــعـــت اسـت و به جز اسیـــدهـــا، هر عامــل دیـــگـری آن را تخـریــب می کند.مثــلـاً اگر در ظروف مسی، آهــنــی طبـخ کنـیم، به غذا حرارت شدیـــد و طولانی بدهیـــم و به آنجوش شیــریــن بیــفـزاییــم، ویتامـــین C غذا از بین می رود. همچـنـین له شدن، پوست کندن و …
چرابـایــد میوه ها و سبــزیـــهـــا را به صورت تازه مصرف کنــیــم؟

در میوه جات و گیاهـــان سبـــب از بیــن رفـــتـــن Vitc آنهـــا می گردد. به علـــت محـلول بودن ایــن ویتــامـــین در آب،ــاغـلب در آب پخـت، دور ریــخـــتـــه می شود. بهتـر اسـت میوه ها و سبزیــهــا را به صورت تازه مصرف کنــیـمو در صورت نیاز به پخــت، با سرعت و در آب کم و در ظرف دربسته طبخ را انـــجـــام دهیـــم.

هنگامــی که سبـزیـجـــات تهیه شده و ۲۴ ساعــت در یخــچال نگهــداری شوند ۴۵% ویتامیـــن C خودو در محصولات منـجمد ۵۲% آن را از دسـت می دهــند. افرادی که در خارج از منـــزل غذا مصرف می کنندبایـــستـــی به ایـن نکـــات توجه زیادی کنــنـد (مثـل سالادهـایــی که از قبـل تهـیه و در یخـــچال رستورانــها به مدت طولانـی نگـهـداری می شوند).

درمان بیماری واریس با گیاهان و سبزیجات مختلف

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.