دروازه جهنم،کوه رینجانی، لومبوک، اندونزی و مکان های عجیب در سراسر جهان

مکان های عجیب و دیدنی جهان بسیار معروف و مشهور می باشند شما می توانید با شناخت این مکان های خارق العاده به نقطه های عجیب سفر نموده تا از این مکان دیدن فرمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر دروازه جهنم،کوه رینجانی، لومبوک، اندونزی و مکان های عجیب در سراسر جهان را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

آیــا به دنـبـال مقصدهـــای مسافـــرتـی غیر معـــمول تری هستید؟ پس این مطلـــب را بخوانـید تا با 10 مکان فوق الــعاده شگــفـــت انـــگیز در جهان آشــنـا شوید.

1. آنـتـلوپ کنیون (Antelope Canyon)، آریـــزونا، آمـریکــا

 

در صحرای ناواهو در آریزونا، آنـــتـــلوپ کنـــیون ژرف دره ای باریـــک است که از شکـــاف هایی تشکیــل شده و نمــایـش فوق الــعـاده ای از نور ایجـاد کرده است. هر عکــاس آماتور یا کاربــر علــاقـمـنـــد ایــنستاگرام حتمـاً بایـــد از این منطقـــه دیــدن کنـد.

2. سالـار دو ییونی (Salar de Uyuni)، بولیوی

 

بزرگتــریـن کویر نمک جهـان در اعماق زمستان یخ می زنـــد، و تبـدیل به آیـــنـه ای غول آسـا در فصلـی بارانـــی می شود. برکه های باقیمــانده از ایــن دریاچه بزرگ ماقـــبــل تاریخ افقی درخـشـــان و توهم زا ایجـــاد می کنـد، و باعـــث شده که ایـــن منــطقـه تبــدیل به یکی از خاص ترین نقــاط دنیا برای دیـدن شود.

3. دریــاچـــه بایکـــال (Lake Baikal)، روسیـــه

 

این دریــاچـــه حیـــرت آور در جنوب سیـــبـــری واقـع شده و یکی از بزرگــتــرین منـــابــع آب شیریـــن در جهــان اسـت. آب موجود در این منطـقه در زمــسـتان تبـدیـل به صفحــه هایی فیروزه ای رنگ از یخ می شود که بیـشـــتر شبــیه به دژ تنـــهایــی سوپرمن می ماند. دمــا در این منــطــقـه از ماه دسامبـــر تا فوریــه به منفــی 19 درجـــه سانـتی گراد می رسـد، پس فراموش نکـنـید که لبـــاس های گرم خود را بپوشیـــد!

4. آبشار کوانگ سی (Kuang Si Falls)، لوآنـگ پرابـانگ، لائوس

 

شهـــر لوآنـــگ پرابـانـگ در کشور لائوس همـــیـــن حالا هم مقـــصـــد پرطـرفداری برای کوله پشـتـی گردهـــاست، و به طور وسوسه انـــگـیـــزی نزدیک به آبشـار کوانـــگ سی قرار دارد، آبـشـار سه ردیـــفــه زیبــایـی با آب های زلال و آبی که به سختـــی می توان از شیرجه زدن در آن مقاومت کرد.

5. پارک ملی تورس دل پایـــن (Torres del Paine)، پاتاگونیـا، شیلی

 

اگر زمـــانــی به کوه های آنـــد سفــر کردید و شگـفــتـی های آن را تحسین کردید، از یکــی از زیباتـــرین پارک های ملی آمریکای جنوبی هم حتماً بازدید کنـــیـــد. لبـــاس های مخــصوص کوهنوردی خود را به تن کنیـد و به دل کوه هایــی پر از برف و یخـچــال های طبــیـعـــی با شکوه بروید.

6. چشـمه گرنـد پریــســمــاتیک (Grand Prismatic Spring)، وایومیـنـــگ، آمـــریــکا

این بار به سراغ آمــریـکـای شمــالـــی می رویم. ایــن برکـه طبــیعـــی با آب های به رنــگ رنـــگـــین کمـانش در پارک ملــی یلواستون قرار دارد و سومیـن چشـمـه آب گرم بزرگ جهـــان است.

 

7. هواکـــاچینــا (Huacachina)، پرو

 

ایـــن واحـــه صحـرایــی شگفت انـــگـیز در سال 1930 نزدیـک به چاه آبـــی ساختــه شد. در افــسـانـــه ها آمده که یک پری دریایی نیز در این دریاچــه افسـانــه ای زنـدگـی می کنــد، پس خوب چشـــم هایـتان را باز کنیـد! پرو همچـنـیــن محل یکــی از هفـت شگفـــتی جهـــان به نام ماچو پیچو و مقصد گردشـــگــری فوق العـــاده ای است.

8. دروازه جهنــم (The Door to Hell)، ترکـــمنســتـان

 

این مکـان در واقـــع یک میدان گازی اسـت، ولی «دروازه جهـــنـــم» اسـم خیلــی جذاب تری برایش اسـت. ایــن مخـزن سوزان گدازه در صحـــرای قره قوم ترکـــمنســـتــان دقـیقاً شبــیــه به دروازه ای برای نگـاه به اعمـــاق زمین می ماند: قرمز و داغ و پر بخـــار.

9. دارک هجـــز (The Dark Hedges)، ایــرلنـد شمــالـی

 

دارک هجز منـــطـــقـه ای سرسـبـــز در روستـــای بالیمونی اســت، جاده ای که دو طرف آن پر از درخت اسـت و در ساحــل آنـــتـــریــم قرار دارد. طرفداران سریـال بازی تاج و تخت این جاده را در اپــیـزود جاده شاهـــی (The Kingsroad) فصل اول سریــال به یاد می آورند.

10. کوه ریـــنجانی، لومبوک، اندونزی

 

چنـــد روز کوهنوردی سخـــت پاداش خوبی در قلـه ریــنـــجــانـــی خواهد داشت، دومیـن آتــشفشــان فعال مرتــفـــع در انــدونزی با چشم انـــدازی تمـاشایـی. دریــاچـه ای که مردم محـلــی آن را «فرزند دریا» می نامنــد در بالـــای ایـن کوه حمـــاســی قرار گرفتـــه اسـت.

دروازه جهنم،کوه رینجانی، لومبوک، اندونزی و مکان های عجیب در سراسر جهان + تصاویر

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.