دلایل قهر همسرتان را بدانید

قهر همسر دلایل خاصی دارد که باید به آن توجه نمایید چون همسرتان با قهر کردن می خواهد چیزی را که از شما خواسته است حتما برایش فراهم نمایید وقتی می بیند با قهر کردن فوری حرف هایش را عملی می نمایید او دوباره از شما قهر خواهد کرد تا شما سریع تر به خواسته هایش توجه نمایید در ادامه جزئیات بیشتر دلایل قهر همسرتان را بدانید را در مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن :یک ضابطه کلی در رابطه تکوین و ادامه رفتارهای منفی موجود است : رفتارهای منفی با وجود جراحت زایی شان در شرایطی که ادامه پیدا می نمایند که پاداش اخذ نمایند و تقویت شوند . نمونه زیر به روشن خیس شدن این زمینه یاری می نماید :
کودکی را در حیث بگیرید که در خیابان از والدینش تقاضای خرید یک خوراکی را داراست که برای وی زیان آور است . پدر و مادر با منظور وی مخالفت می نمایند . بچه که دوست دارااست به مراد اش رسد آغاز می نماید به زاری کردن و جیغ و اعطا کرد کشیدن . پدر و مادر نیز به خاطر جلوگیری از شیون وی منظور اش را برآورده می نمایند . تصاحب کردن خوراکی نقش پاداش برای خوی ناله کردن و جیغ زدن را داراست . در حالتی که این قصه گشوده نیز تکرار شود , نوپا یاد میگیرد که در صورت شیون کردن و جیغ زدن به منظور اش میرسد و این اخلاق و رفتار با وجود آزار دهنده بودنش ادامه پیدا می نماید .

در رابطه اخلاق قهر کردن همسرتان هم بایستی بررسی کرد که چه پاداش هایی برای این خلق اخذ می نماید . یکسری احتمال موجود هست :

_ شاید قهر کردن همسرتان سبب ساز شود شما خواسته‌هایش را پرسرعت خیس و خوبتر اجابت فرمایید .

_ احتمال دارد همسرتان به صورت معمول از جانب شما اعتنا و محبت کافی را اخذ نمیکند و از این طرز قادر است اعتنا و محبت بیشتری اخذ نماید .

چنانچه این نکات در رابطه شما و همسرتان صحت می نماید می بایست به برطرف کردن آن یاری نمائید
خاموش شدن یک خلق و خوی منفی در حالتی که واقعه می افتد که رابطه آن خلق و خوی با پاداش هایی که اخذ می نماید انقطاع شود . در رابطه نمونه نوباوه , درصورتی که پدر و مادر بخواهند خلق و خوی جیغ زدن و زاری کردن کودکشان پاک بشود , بایستی برای مدتی شیون های اورا تحمل نمایند و منظور های همراه با فغان و جیغ او را اجابت نکنند . از سوی دیگر در صورت پیدایش رفتارهای مثبت , تشویق و دقت ویژه نشان دهند . پس از مدتی این عادت بد , به ندرت در سمت خاموشی خواهد رفت .

 

محبت فراموش نشود!
شما هم میتوانید با حذف پاداش هایی که در جواب به قهر همسرتان می دهید به کم شدن خلق منفی او یاری نمائید . ولی این به تنهایی کفاف نمی دهد . در مواقع معمولی تلاش فرمائید دقت و محبت کافی نسبت به وی ابراز فرمایید تا دیگر علتی برای استفاده از طریق های منفی باقی نماند .

دلایل قهر همسرتان را بدانید

دلخوری های کوچک
احتمال دیگری نیز که میتواند سبب قهر همسرتان این است که ممکن است درباره شما مساله و دلخوری های جزئی متعددی از قبلی به صورت حل نشده باقیمانده و کوچک ترین موردی مجدد یادآور مساله قبل و دلخوری می گردد . در شرایطی‌که فکر می‌کنید این مورد در رابطه شما صحت می نماید با همسرتان در حالت معمولی و آهسته اعلام کرد وگو فرمایید و مساله پیشین را ابلاغ و اما حل و فصل فرمایید .

 

دلایل قهر همسرتان را بدانید

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.