دو دختر شیرازی در خانه پدرشان کشته شدند

دو دختر شیرازی که در خانه پدرشان خواب بودند در اثر گاز گرفتگی خیلی آرام و بی صدا جان باختند مرگ این دو دختر خردسال شیرازی بسیار برای والدینشان تلخ بود و از دیدن این صحنه خیلی ناراحت شدند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر دو دختر شیرازی در خانه پدرشان کشته شدند را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : مرگ دو خواهر در شیراز , دختران خردسال که درغیاب والدین‌شان دراتاق‌شان خوابیده بودند ,به‌دلیل نشت گاز و مسمومیت ناشی از آن بی‌صدا جان سپردند .

مرد میانسالی که صدایش از هراس می‌لرزید , تلفنی با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی شیراز تماس گرفتو امداد فوری خواست . این مرد به متخصص راءس فرماندهی آتش‌نشانی ذکر کرد :
«من و همسرم خارج از منزل هستیم , البته ازساعتی گذشته هرچه با گوشی تلفن خانه تماس میگیریمهیچ‌کس پاسخ نمی‌دهد . اکنون نیز نگران دو دختر خردسال‌مان هستیم . »

در ادامه این تماس , حدود ساعت ۷ : ۵۰ دقیقه صبح روز قبل بسرعت آتش‌نشانان پایانه ۱۱ راهی بلوار ارتش ,در خیابان شهید زائری شدند .

نامجو وصالی , نائب رئیس عملیات اداره آتش‌نشانی , اظهار کرد :
آتش‌نشان‌ها بعد از ورود به ساختمان دو طبقه مسکونی دیرین یک دفعه با پیکرهای دختران ۱۰ و ۱۲ ساله روبه‌رو شدند.

 

در پی اعلام این رخداد حزن انگیز به بازپرس شیفت دادسرا و مجموعه تحقیق , آن ها هم در محل واقعه حضور یافته و بعد از بررسی‌های مقدماتی پیکرهای دوخواهر برای انتخاب علت و زمان ظریف مرگ به پزشکی رسمی انتقال یافت .

تحلیل‌ها نشان اعطا کرد دوخواهر باطن اتاق خوابیده بودند که بجهت بی‌احتیاطی , سهل‌انگاری و رعایت نکردناصول ایمنی در نصب دودکش تا طول یک متر در بالای پشت بام , نصب نبودن
کلاهک دودکش و کمبود تهویه دلخواه در منزل در گیر گاز گرفتگی شده و در غایت جان خویش را از دست داده بودند .

مرگ دو خواهر در شیراز به دلیل نشت گاز

آتش‌نشان‌ها بی‌درنگ بخاری را خاموش کرده و در و پنجره‌ها را گشوده کردند . از طرف دیگر در تماس با امدادگران اورژانس ,خواهان اعزام فوری نیرو به‌این محل شدند . پس ازحضور عوامل اورژانس , دختربچه‌ها زیر معاینه قرار گرفتند البته متأسفانه مرگ هر دوتأیید شد .

نائب رئیس عملیات اداره آتش‌نشانی شیراز یادآور شد : با دقت به این‌که مرگ ناشی از مسمومیت تخت‌گاز مونوکسید کربنبه طورعمده در نصفه دوم سال به‌دلیل استفاده از وسایل گرمایشی ارتقاء می یابدبراین اساس به مردمان سفارش می گردد ضمن استفاده از وسایل گرمازا , به توصیه‌های ایمنی در امر سلامت بودن و استفاده درست از وسایل گرمایشی و مسیر خروجی گاز مونوکسید کربن اطمینان حاصل نمایند .

به گفته او , گاز منوکسید کربن گازی بی‌رنگ و بی‌بو است که بر اثر احتراق ناقص ساخت میگرددبه نحوی که بخاری , آبگرمکن , شومینه و اجاق‌گاز گازها به دلیل سیستم تهویه نامطلوب ( دودکش ) استدلال مسمومیت تخت گاز میگردد .سردرد , ضعف جسمانی , سرگیجه و بی‌قراری , تهوع و استفراغ , خمیازه کشیدن بیش تر از حد وضعیت خواب آلودگی شدید , کسلی , خستگی و کاهش توان عضلانی اعم از علامتها اول مسمومیت در اشخاص به شمار می روند .

دو دختر شیرازی در خانه پدرشان کشته شدند

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.