دکوراسیون اتاق خواب به رنگ های آرامش بخش

اتاق خواب هایی که با یک رنگ ملایم دکوراسیون بندی می شوند برای روحیه افراد بسیار مناسب می باشند افرادی که دوست دارند در یک اتاق خواب زیبا و رمانتیک بخوابند باید به رنگی که علاقه دارند دکوراسیون خانه را ست نمایند تا اتاق خواب زیبا و مدرنی داشته باشند درادامه تصاویر و جزئیات بیشتر دکوراسیون اتاق خواب به رنگ های آرامش بخش را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: انـتخاب رنـگ در فضای داخلی از اهــمیـــت بالـــایی برخورداراست. نوع رنگ ‌بر روحیـه و عمـــلکرد افــراد تأثیــر بالـایـی میـــ‌ــگـذارد. شما بایـد رنـــگـی را انتخــاب کنــیـد که با کاربـــری فضایــتان منـاســب باشـــد تا شمـــا را در رســیدن به هدفـتـــان یاری نمــايد. همان‌ـطور که از اسم اتـــاقـــ‌ـــخواب پیــداســت اين بخـــش از خانــه، فضـایی برای رسیـــدن به آرامـش است؛ به همـیـــن منظور اســتـفـــاده از رنــگ‌های گرم و پرحـــرارت در اتاقـــ‌ـــخواب پیشنهــاد نمــیـ‌شود.

ترکــیب رنگـی

همـــانـ‌ــطور که در تصویر مشـاهـده میـــ‌کــنـیـد طراح از طيف رنگ آبی برای رنـگ‌آمیـــزی اتـــاق اســتــفاده نموده اســت. بایـــد گفـــت رنــگ آبـــی یکـــی از بهترین رنـــگــ‌ــها برای اتاق‌ــخواب است. اين رنگ، نشــانــه پاکی و آرامش اســت و همـ‌ــچنیــن به دلــیل ایــنــکــه در دسـتــه رنـگ‌ـهـای سرد قرارگــرفته، می‌ــتوانـــد در تابـسـتــان احســـاس خنکی محــیط را چنـــدین برابر کنــد. رنگ سفـید در سقــف و قاب‌هـای ایـــن اتـاق به فضـــا وسعـــت بخشـــیـــده و بر حس آسمـــانـی بودن اتاق افزوده اســت.

مکمـل رنـگــی

طراح با انــتــخـــاب رنگ کرم در کف اتـــاق، سرمـای حاصـــل از رنــگ آبـــی را به تعادل رسانــده اسـت. او با آگـــاهــی در کوسنـ‌ــهای تخت هم، رنــگ کرم را گنجــانده اسـت. نکته تأملــ‌ـــبـــرانــگــیـــز دیــگـــر در ایــن تصویر، رنـگ‌ـآمـــیزی دیوار داخلی شومیـنــه به رنــگ کرم است. ایـن انـــتـخاب طراح، تأکـید میــ‌کــند که قرار دادن رنـــگ کرم در کنـار رنــگ آبـــی برای ایــجاد حرارتی ملایــم در فضـــای اســتـــراحــت است.

نقش رنگ قرمـــز

قرمز، یک رنگ دوستـ‌ـداشتـــنــی پرحرارت اســت که نقش مهــمـــی را در هر دکوراســیوني بازی میــ‌کند. اســتـــفاده از کتابـــ‌ــهـایـی با رنــگ قرمز در شومینه، گرمـــای مطـلوبی را به اتاق تزریـــق نموده اســـت و مثـل ایـن میــ‌مـــاند که در دل اتاق آبی رنـگ خنــک، شومینــه‌ای پرحرارت روشن ‌شده باشد. علاوه‌بــر این قرار دادن چنـد کتـاب با رنــگ قرمز بر روی عســـلی کنار تخت، تعادل رنگی را حکم‌فـرمــا کرده اســت.

چیدمـان

انتــخـــاب پرده‌ای ساده در دل قاب پنـــجــره بر روی مدرن بودن اتــاق تأـــکـــیـــد می‌ــکــند. همـــ‌ـــچنیـن فرشــی با نقــشی ساده، ولی همــاهـــنگ با زمـــينــه اصــلـــی اتـــاق بر زیبـایـــی ایـــن فضای مدرن افزوده اســت. قرار دادن صنــدلـــی با پررنــگ‌ـتـــرین طيف رنگ آبــی در کنـــار شومینه و آباژور سفیــدرنگ نيز تعـادل بصری را در اتـاق به وجود آورده اسـت.

نقاط قوت طرح

موضوعی که این طراحی را ویژه ساخــتـه، انــتــخاب رنگ‌ بر اساس طيف‌هاي رنـــگــی از یک رنـــگ اصــلی است. طراح با ظرافــت، رنــگ‌هـای مکـــملــی را وارد فضای اتــاق کرده اســت که همــیـن نکـتـــه نيز باعث شده تا اتــاق، دلـپـــذیــر شده و خســـتگی ناشـــی از اســتـفـاده یک زمـينـه رنگـی، غالـب نشود. موضوع مهم دیـــگر در طراحــی اتاق، ایـــجاد تعادل بصـری اسـت. در سمت چپ تصویر آباژور پایهـ‌بلـــنــد سفــیـــدی دیـــده می‌شود که به دو منـــظور قرار دادهـ‌ شده اسـت: یکی به دلیل رنگ آن که برای تعـادل رنگی در کنــار آبی پرمـــایـه است و دیگـری نيز به دلـــیل حفـــظ کردن تعـــادل دیـــداری و وزنــی با لوستر آویز در بالـــای تخــت است.

پیـشـــنــهــاد ما

به قاب عکـس بالای شومیـنـــه توجه کنـیــد. رنــگ‌هــای انــتخابـی در قاب عکس کامــلاً همــاهــنــگ با محیط هستــند؛ اما نکـــتـه مهــم، انـتــخاب قاب است. ما پیــشــنهـاد میــ‌ـــکـنـیم در طراحـــی محیــطــی مشابـــه ایـــن از قاب عکس افقــی بهـــ‌ جای عمودی اســتــفـــاده کنـیـــد. رنگ روشن سقـــف و حضور پنجـرهــ‌ای تمـــام‌ــقـد به همـراه نور روشنی که از دلش به درون اتـــاق میـ‌ـــتابــد بهــ‌ انـــدازه کافـــی اتـــاق را مرتفـــع نشـــان داده است؛ درنتــیـــجــه استـفــاده از عنـــاصـــر عمودی ایـــنـ‌چــنـیـــنـی باید محدود گردد.

دکوراسیون اتاق خواب به رنگ های آرامش بخش

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.