دکوراسیون مدرن و جذاب با استفاده از تم خاکستری

خاکستری برای چیدمان و دکوراسیون رنگ بسیار مناسبی می باشد شما می توانید با استفاده از رنگ خاکستری در دکوراسیون خانه خود را زیباتر نمایید بسیاری از افراد رنگ خاکستری را برای چیدمان و دکوراسیون خانه خود انتخاب می نمایند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر دکوراسیون مدرن و جذاب با استفاده از تم خاکستری را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : دکوراسیون تک رنگ , یک کدام از طرح های مورد پسند و پرطرفدار چیدمان فی مابین طراحان ماهر و اشخاص آماتور است . هرمورد از رنگ ها از طیف سپید تا سیاه قادر است تحت عنوان تم با اهمیت در دکورا سیون تک رنگ مورد استفاده قرار گیرد . اعم از می شود به رنگ خاکستری و اشکال روشن و تیره آن اشاره نمود که جلوه دوچندان خیر و خوبی در دکورا سیون و گزینش رنگ دکورا سیون پیدا می نماید .

هر چند به لحاظ می‌رسد طرح های تک رنگ متعلق به زمان و محدود به عصر خاصی نباشند , البته چنین دکوراسیونی امروزه محبوبیت بیشتری نسبت به قبلی کسب نموده است و مضاعف همگانی خیس شده‌است . یکی‌از عوارض این محبوبیت , تطبیق پذیری فراوان عالی این مدل چیدمان با استایل ها و سبک های متفاوت پباده سازی است . علی الخصوص در شرایطی که طیف انتخابی برای این خواسته , مشتمل بر رنگ های خنثی مثل خاکستری باشد , این تطبیق پذیری عمومیت بیشتری پیدا می نماید .

به تک رنگ بودن پایبند باشید

استفاده از تم تک رنگ خاکستری برای چیدمان , می‌تواند هماهنگی دوچندان خیر با استایل کلاسیک داشته باشد و برای هر دسته فضایی سوای دسته کاربری اتاق و بعدها آن مطلوب باشد . همینطور گونه های رنگ های ترکیبی سپید , مشکی , و خاکستری با نوع های متعدد مبلمان تطبیق پذیری زیاد خیر و خوبی دارا هستند . بدین مضمون‌ که هر مدل مبلمان با هر سبک و برنامه ای که بپسندید , می‌توانید با آسودگی مورد استفاده قرار دهید . صرفا کافی است به مدل رنگی که از طیف خاکستری گزینش میکنید دقت فرمایید . اما خوبتر است رنگی که برای مبلمان تعیین می‌کنید , نسبت به رنگ دیوارها اندکی تیره خیس باشد .

تزئینات مینیمالیستی

برای آنکه فضای دکورا سیون را پاره ای شیک خیس فرمائید و جلوه تجملاتی آن را تقویت کنید , کارایی فرمائید از تزئینات مینیمالیستی بیشتری استفاده نمائید . این گونه تزئینات بویژه برای اتاق های پذیرایی مطلوب خیس می باشند . هرچه رنگ مبلمان تیره خیس باشد , میان انبوهی از رنگ های طیف خاکستری , جذابیت بیشتری ساخت خواهد کرد . همینطور استفاده از اثاثیه جانبی دکورا سیون , همچون کوسن ها و گلدان های تیره رنگ و مشکی , جذابیت دکورا سیون تک رنگ شمارا بیشتر خواهد کرد .

سایه روشن دیوارها

تولید سایه روشن در نقاشی کردن دیوارها , می‌تواند ظواهر جذابی به فضای اتاق ببخشد . کافی است یه خرده حوصله بیشتری داشته باشیم و نقاشی کردن دیوارها را با اعتنا و طاقت بیشتری انجام دهیم . برای استارت این عمل بایستی چهار رنگ متعدد از طیف خاکستری که امکان مخلوط با یکدیگر ندارند را گزینش فرمائید . نخست نقاشی کردن , روشن ترین رنگ خنثی را از فی مابین این چهار رنگ , تحت عنوان رنگ مبنا برگزینید و کل دیوار را با آن بپوشانید . آنگاه بخش میانی دیوار را با رنگی که اندکی تیره خیس از رنگ شالوده است , رنگ کردن کنید و با یک مداد مو منزه و کم آب , رنگ ثانویه را به جهت بالای دیوار پخش فرمایید . بدین ترتیب طرح درهمی که توقع دارید , روی دیوار ساخت می‌شود .

همین عمل را با رنگ سوم و در نصیب زیر خیس دیوار تکرار نمایید . در غایت تیره ترین رنگ را از فی مابین رنگ هایتان تعیین و در زیر ترین بخش از دیوار , به عمل ببرید . فقط نکته ای که باید رعایت نمائید , محو کردن حاشیه های مرزی هرکدام از لایه های رنگی است که بعداز اعمال آن روی دیوار , می بایست انجام گیرد تا این مرزها به نیکی با لایه های زیرین مخلوط و روی آنان پخش شود . براین اساس یک دیوار سایه روشن ایده آل خواهید داشت که زیبایی دو چندانی در فضای اتاقتان بوجود می‌آورد .

گرم کردن فضای تک رنگ

ازآنجاکه استفاده از چینش تک رنگ خاکستری , احتمالا دور و بر را تماما خنثی و راکد نشان دهد , خوب تر است یه خرده گرما به محیط طولانی تر نمایید . برای این مراد از خزهای تصنعی و مصنوعی یا این که روکش های پشمی برای کوسن ها , بخش هایی از مبلمان و دیگر اجزای چینش استفاده فرمائید .

توازن را برقرار فرمائید

در‌صورتی‌که در چیدمان تک رنگ خاکستری , کنتراست متعددی ساخت نمائید , ممکن است رنگ های تیره متمایل به مشکی و رنگ های روشن در حدود سپید بیشتر به دیده می خورند , در سود برای این که توازن قابل قبولی برای ساخت تم خاکستری داشته باشید , بایستی به میزان استعمال رنگ های تیره یا این که روشن اعتنا نمایید . در حالتی‌که رغبت ندارید که دیوارهای اتاق رنگ تیره یا روشن توجه کنید. اگر تمایل ندارید که دیوارهای اتاق رنگ تیره ای داشته باشند، و دوست دارید با رنگی روشن آن را بپوشانید، سعی کنید در دیگر اجزای اصلی دکوراسیون از رنگ های تیره و مشکی به میزان بیشتری استفاده نمایید.

سعی کنید میان رنگ دیوارها و رنگی که برای کفپوش ها انتخاب می کنید یک خط مرزی مشخص در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر برای پوشش دیواها از طیف خاکستری استفاده کرده اید، و به همین ترتیب کفپوش های اتاق هم رنگی تیره پیدا کرده اند، حتما در پایین ترین بخش دیوار از یک نوار متمایز کننده سفید رنگ استفاده کنید تا جلوه رنگ های به کار رفته در این بخش ها به خوبی نمایان باشد. رنگ خاکستری کفپوش ها در شکل گیری تم اصلی اتاق نقش مهمی ایفا می کند و تغییر رنگ آن نیز می تواند مهم ترین عامل تغییر دهنده دکوراسیون قلمداد شود. همچنین تزئینات کوچک و المان های دکوراتیوی که به عنوان لوازم جانبی دکوراسیون در نظر گرفته می شوند، در ایجاد توازن رنگی در استایل تک رنگ فضا بسیار موثر هستند.

بنابراین سعی کنید پس از مشخص شدن رنگ های اصلی و اجزای مهم دکوراسیون، همچون رنگ دیوارها، کفپوش ها، و مبلمان، این المان های ثانویه را نیز با دقت انتخاب نمایید. اگر به واسطه استفاده از رنگ های تیره، احساس کردید فضای اتاق بیش از اندازه رو به تاریکی گذاشته است، برای روشن کردن دکوراسیون و ایجاد تعادل و توازن، می توانید از نورپردازی موثر استفاده نمایید. برای این منظور نورهایی که از حاشیه دیوارها به سمت بالا تابیده می شوند، مناسب تر به نظر می رسند.

در نتیجه این نورها باعث گرم تر شدن محیط و تغییر فضای کلی آن به سمت افزودن انرژی و گرمای بیشتر می شوند.
در انتها باید به این نکته توجه کنید که انتخاب رنگ های مشخص از یک خانواده و به کارگیری طیف رنگی خاکستری، با توجه به کاربری اتاق و انتظاری که از فضای اتاق دارید اهمیت ویژه دارد. به این ترتیب می توانید در ایجاد کنتراست، همگن نمودن رنگ ها و ایجاد هارمونی رنگی، تصمیم دقیق تری بگیرید. مطمئنا گرما و لطفاتی که در فضای اتاقی همچون اتاق نشیمن انتظار دارید، نسبت به اتاق پذیرایی تفاوت قابل توجهی دارد.

دکوراسیون مدرن و جذاب با استفاده از تم خاکستری

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.