رنگ های پر طرفدار دکوراسیون با تم خاکستری و آبی

دکوراسیون با تم خاکستری و آبی در کنار هم بسیار زیبا و رویایی می باشد افرادی که دوست دارند خانه زیبا و مدرن داشته باشند رنگ خاکستری را می توانید از کم رنگ و یا پر رنگ ترین استفاده نموده تا بهترین دکوراسیون را با تنوع رنگی در خانه داشته باشید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر رنگ های پر طرفدار دکوراسیون با تم خاکستری و آبی را در سایت مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله خبری دانستن : هر دو رنگ آبی رنگ و خاکستری طیف گسترده ای دارا‌هستند , البته به راحتی می‌توانند با یکدیگر ادغام شوند و برای چیدمان اتاق های متفاوت منزل مورد استفاده قرار گیرند . اتاق نشیمن منزل , جایی است که در آن درپی احساس ادب و آسایش هستیم و حتما رنگ های به فعالیت رفته درین بخش از منزل می بایست حاوی چنین احساساتی باشند .

فرقی نمیکند به طیف های روشن عشق داشته باشید یا این که رنگ های تیره را ترجیح دهید , به هرحال می‌توانید گستره تعیین وسیعی را با رنگ آبی‌رنگ و خاکستری و برای سبک های گوناگون بسازید . پیرو نظرات و مثال های مختلفی از مخلوط این دو رنگ و استفاده از آنان برای چینش و چیدمان اتاق نشیمن را با نیز بررسی خوا هیم کرد .

از مخلوط آبی‌رنگ و خاکستری با سپید استفاده فرمائید

چنانچه می‌خواهید فضای اتاق نشیمن را روشن و پرنورتر نمایید , استفاده از رنگ سپید تحت عنوان بگراند دکورا سیون , همراه با آبی رنگ و خاکستری میتواند نمایی دیدنی و دوست داشتنی برایتان بسازد . استفاده از وسایل چوبی یا این که اسباب و اثاث جانبی فلزی با جنس برنج یا این که برنز میتواند شم دریایی دلنشینی در محیط ساخت نماید . مبلمان خاکستری همراه با آبی‌رنگ ملایم کفپوش اتاق و کوسن هایی که توسط روکش هایی با طرح های آبی رنگ تیره پوشیده گردیده اند , مخلوط فراوان نیکی با دیوارهای سپید رنگ ساخت می نمایند و نور خیر به محیط می‌بخشند . علیرغم استفاده رنگ های سرد , درخشش خاصی در دکوراسیون این وسایل در کنار یکدیگر میتواند ساخت شود .

واجب نیست برای ساخت یک ادغام ایده آل حتما به سفیدی دیوارها اکتفا نمائید . می‌توانید المان های دیگری از چینش , اعم از وسایلی همچون میز تلویزیون , گنجه های دیواری , مبلمان چوبی و فریم های دیواری را نیز به رنگ درآورید و گشوده نیز با کنار نیز قرار دادن رنگ های آبی رنگ و خاکستری , دکوراسیون ایده آل خودتان را بسازید .

تولید تنالیته را مدنظر داشته باشید

اضطراری نیست رنگ های به عمل رفته در دکورا سیون , مرتبه رنگی در حدود نیز داشته باشند . می‌توانید از رنگ های تیره یک طیف رنگی در کنار رنگ های روشن از طیف دیگر استفاده نمایید و گشوده نیز فیض ای خوب در دکورا سیون را مشاهده فرمایید .

تحت عنوان مثال در شرایطی‌که دیوارها را با آبی رنگ نفتی تیره رنگ کردن کرده باشید , استفاده از مبلمانی با رنگ خاکستری روشن , کنتراست فراوان خیر و خوبی در محیط ساخت خواهد کرد . ولی برای آنکه رابطه موثری در بین دو نقطه مالامال کنتراست ساخت شود , خوب تر است از رنگ های میانی در مقدار های کوچک استعمال شود . برای مثال در صورتیکه روی مبلمان با رنگ روشن , کوسن هایی با رنگ های میانی خاکستری استفاده گردد , در کنار دیوارهای تیره رنگ ادغام مطلوب تری ساخت می گردد . در چنین مواقعی خوب تر است از پارچه های طرح دار برای کوسن ها , مبلمان یا این که چه بسا پرده ها مصرف شود . در‌این‌صورت‌ نمای بهتری نسبت به پارچه های تک رنگ و معمولی ساخته می گردد .

برای استارت از تابلوهای هنری امداد بگیرید

معمولا استفاده از یک تابلوی نگارگری , برای گزینش رنگ ها و تولید هماهنگی رنگی در چینش , دوچندان دلخواه است . برای مثال یک تابلوی هنری که در آن طیف های رنگی خاکستری و آبی‌رنگ با یکدیگر ادغام گردیده اند و یک چشم انداز دریایی ساخته اند , می‌تواند منبع الهام نیکی برای تعیین دیگر اجزای چینش اتاق نشیمن باشد . در‌این‌صورت‌ در صورتی رنگ آبی رنگ در تابلوی مورد نظرتان تحت عنوان رنگ برنده گنجانده شده باشد , شما نیز می‌توانید به عبارتی رنگ را تحت عنوان اساس حساس دکورا سیون در حیث بگیرید و در کنار آن بقیه رنگ های مورد نظرتان را از طیف آبی رنگ و خاکستری بسازید . ولی استفاده از رنگ های گرمی همچون طیف زردرنگ نیز برای ساخت تعادل در محیط دوچندان دلخواه است .

فراموش نکنید که نقاشان معمولا با رویت کرد هنرمندانه خویش , رنگ های مورد نظرشان را در یک اثر هنری به عمل میبرند و در سود تابلوی نگارگری تحت عنوان حاصل کارشان , منبع الهام فراوان خیر و خوبی برای رنگ های به عمل رفته در دکورا سیون اتاق نیز میتواند باشد .

از رنگ های طبیعت فایده بگیرید

در حالتی‌که نمای اتاق نشیمن شما به یک فضای سرسبز منتهی میگردد و یک نمای لبریز درخت را از پنجره اتاق نشیمن میبینیدمی توانید از رنگ های طبیعت در دکورا سیون اتاق بیشتر استفاده فرمایید تا لینک و پیوند بهتری با فضای بیرون از اتاق و مناظری که از پنجره ها به دیده می خورند , تولید فرمائید . برای این خواسته در کنار استعمال رنگ های آبی‌رنگ و خاکستری , از وسایل چوبی و رنگ های طیف قهوه ای که یادآور فضای ارگانیک خارج از اتاق میباشند , منفعت ببرید .

برای مثال دیوارهایی که با رنگ آبی رنگ تیره پوشیده گردیده اند , در کنار مبلمان خاکستری رنگ , میتوانند ادغام نیکی با وسایل چوبی اتاق بسازند . علی الخصوص وجود نوروروشنایی ارگانیک که از پنجره های اتاق وارد میشود , اذن نخواهد اعطا کرد که فضای اتاق نشیمن بیشتراز مقدار بدون نور شود .

مناظر ساحلی را به اتاق نشیمن بیاورید

یکی دیگر از ایده های مطلوب برای اتاق نشیمن , استفاده از تم دریایی و سواحل آفتابگیر براق است . این مناظر سرشار از آبی رنگ های روشن و دل انگیز و خاکستری های متانت بخش می‌باشند که می‌توانند در تمام اجزا و وسایل اتاق نشیمن مورد استفاده قرار گیرند . همینطور برای آنکه رابطه بهتری با مناظر دریایی برقرار فرمایید و به صورت کل فضای اتاق را به سواحل روشن و دل انگیز دارای ارتباط سازید , می‌توانید از المان های دکوراتیو دریایی نیز در اتاق نشیمن استفاده نمائید .

در فیض علاوه بر رنگ هایی که در دکورا سیون وارد نموده اید , ذهنیت حاضران در اتاق نشیمن را هم در جهت ساحلی مالامال ادب و آهسته سوق دهی خواهید کرد و این زمینه به تولید فضای مورد انتظارتان امداد دوچندان نیکی میکند .

رنگ های گرم را فراموش نکنید

استفاده از طیف های تیره خاکستری به صورت برنده قادر است فضای اتاق را کوچک خیس نشان دهد و اندکی محیط را تنگ و تار نماید . خوب تر است برای جلوگیری از این حادثه , رنگ های گرم و روشن را نیز در کنار رنگ های مد نظر خاکستری و آبی رنگ استفاده فرمایید . طیف صورتی و مرجانی , یا این که اندکی رنگ زرد و خردلی در مخلوط با طرح های آبی رنگ و خاکستری مضاعف مطلوب خواهند بود .

طرح های مالامال نقش و نگار نیز تعیین نیکی می‌باشند

ممکن است به محیط های پرانرژی خیس عشق داشته باشید و در عین حالا دوست نداشته باشید که از وقار طیف رنگی آبی رنگ به آسانی عبور نمایید . در این حالت میتوانید در کنار استفاده از رنگ های آبی‌رنگ و خاکستری اواسط , از طرح های پرنقش و نگار برای اجزای دکورا سیون اتاق نشیمن فایده ببرید . برای مثال کارایی نمایید قسمتی از مبلمان خویش را با پارچه های منقش به رنگ آبی رنگ تیره و روشن گزینش نمائید . یا این که چه بسا از پرده هایی با طرح های پیچیده با تم کلی آبی , در کنار دیوارهای معمولی و خاکستری استفاده نمایید . در چنین حالتی هم به کار گیری رنگ های گرم اواسط همچون زرد رنگ , خردلی , صورتی , و مرجانی میتواند در فضای اتاق انرژی زیاد خیر و خوبی ساخت نماید .

پارچه های مخملی فعالیت شمارا راحت خواهند کرد

از‌آن‌جا‌که پارچه های مخملی , سایه روشن زیاد خیر و خوبی را با خویش به همراه دارا هستند , فعالیت شما‌را برای استفاده از رنگ های گوناگون طیف آبی‌رنگ و خاکستری راحت می نمایند و چرخش رنگی مورد انتظارتان را به خیر و خوبی در محیط به جریان می اندازند . پارچه های مبلی مخملی , تم گران قیمت و لبریز زرق و برقی به اتاق نشیمن بیش تر می نمایند . به ویژه استفاده از این پارچه های مخملی در کنار دیوارهای خاکستری رنگ و وسایل و اسباب جانبی فلزی , روشنی و درخشش بیشتری برایتان به همراه خواهند داشت . ولی احتمال دارد چنین زرق و برقی در اتاق نشیمن , مورد پسند تمام اشخاص نباشد و اکثری ترجیح دهند که دکورا سیون و دکورا سیون وسایل اتاق نشیمن منزل خویش را به شکلی بی آلایش خیس انجام دهند .

طبیعت منبع الهام شماست

هنگام تعیین رنگ چینش , در هر فضای محیطی یا این که هر قسمت از منزل , احتمال دارد در گیر شک شوید و در کنار نیز قرار دادن طیف های رنگی سردرگم گردید . در چنین مواقعی مناظر ارگانیک میتواند خوب تر منبع الهام شما برای دکوراسیون رنگی باشد . مثلا استفاده از رنگ آبی‌رنگ آسمانی می‌تواند برایتان یادآور یک روز آفتابی تابستانی باشد که با ابرهای سپید و خاکستری و هاله ای براق از فروغ خورشید مخلوط شده‌است . همینطور می‌توانید برای استفاده ترکیبی دلنشین از طیف آبی رنگ و خاکستری , به یک چشم انداز قشنگ در کنار دریا شنی و داغ کناربه یک منظره زیبا در ساحل شنی و داغ کنار دریا فکر کنید و رنگ های مورد علاقه خود را بر همین اساس به کار بگیرید.

 

رنگ های پر طرفدار دکوراسیون با تم خاکستری و آبی

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.