دکوراسیون سنتی ایرانی زوج خوش ذوق در تهران

دکوراسیون خانه زوجی که بسیار سنتی و زیبا می باشد این خانه بسیار شیک و زیبا چیدمان شده است و خیلی از افراد در این دوره از دکوراسیون های مدرن استفاده می نمایند ولی این زوج خلاق به شکل سنتی خانه خود را چیدمان نموده اند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر دکوراسیون سنتی ایرانی زوج خوش ذوق در تهران را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ماهمراه باشید.

به گزارش سایت مجله خبری دانستن: درست است که ما در عصر مدرنیته و تکنولوژی معاش میکنیم , صحت دارد که بیشتر چیزها در سمت آسانی و فقدان لبه پیش میروند البته این استدلال نمی‌شود که اصالت خویش را هم فراموش کنیم . هریک از ما اهل ایران هستیم و مورخ و فرهنگ وتمدن خویش را در ادامه می‌کشیم . در چینش خانه اهل ایران الهام محمدعلی و مهدی نداف می‌توانید اثرها متعددی از معماری اهل ایران و هنر اصیل را ملاحظه کنید .

خانه الهام و مهدی در یک نگاه

تعداد افراد ساکن: ۲ نفر
شغل خانم خانه: مهندس معمار/ شغل همسر: مهندس مکانیک
موقعیت شهر: تهران/ محله: اوین- درکه
متراژ فضا: ۹۰ مترمربع
سال ساخت: ۱۳۸۷
طبقه: پنجم
ملک شخصی
تعداد اتاق خواب: ۲ خوابه
تعداد سرویس بهداشتی: یک حمام و یک دستشویی
سبک دکوراسیون: تلفیقی/ سنتی ایرانی و مدرن
رنگ های غالب: فیروزه ای و آجری
ویژگی برجسته طراحی: استفاده از مصالح و رنگ های غالب معماری ایرانی، توجه به جزییات طراحی
طراح: الهام محمدعلی
مدت زمان طراحی داخلی: ۳ ماه
نوسازی شده
هزینه تقریبی دکوراسیون داخلی: ۱۵ میلیون هزینه نوسازی، ۵۰ میلیون وسایل منزل
فضای مورد علاقه: آتلیه نقاشی و کتابخانه (اتاق کار)

قصه چیدمان منزل فیروزه ای

گرفتاری مهم طراح در پباده سازی فضای داخلی منزل و چینش , ساخت فضایی مانوس و اصیل , مطابق با ذائقه اهل ایران و قیمت های معماری اهل ایران بوده است . از این رو دقت به خصوصیات , گزینش مصالح اعم از خشت , چوب و سفال و رنگ های معماری اهل ایران نظیر آجری و فیروزه ای برای ساخت فضایی اهل ایران و گرم مورد اعتنا بوده است .

هنگام خرید منزل دقت ما به زیبایی منزل کمبود بلکه در حیث داشتیم منزل ای باشد که بتوانیم آن را طبق ذوق و خواست خودمان زیباتر کنیم . پنجره غربی منزل به روی بام همسایه گشوده می گردد که با وجود قرارگرفتن کولرها و تاسیسات ساختمان همسایه رویت کرد نازیبایی به فضای آشپزخانه و نشیمن داده بود . البته در دوردست تپه های سبز اوین عرض‌اندام میکرد , به این ترتیب پشت پنجره فضایی طاقچه نظیر برای قرار دادن گلدانهای بزرگی از ناامیدی هلندی و گل کاغذی پباده سازی شد که روئت کرد مزاحم بسته شد و با حضور سبزی گلدانها و گیاهان گلدار , زیبایی خاصی در گوشه و کنار پدیدآمد و گویی ما پشت پنجره در طبقه پنجم سوئیت یک ایوان کاذب و سرسبز داریم و چشم انداز غیر مناسب بام همسایه را از بین بردیم .

چوب در دکوراسیون خانه اهل ایران و اصیل

استفاده از چوب ارگانیک در فضای منزل از سایر راههای گرما و اصالت بخشیدن به گوشه و کنار بود , پباده سازی مختص میزکار ( نگارگری ) و کتابخانه , همینطور شلف ( طبقه ) برای دکورا سیون نشیمن و کمددیواری محل ورود ( جاکفشی ) به سمت این انگیزه با چوب های ارگانیک راش , گردو و روسی و با رنگ مختص گردویی انجام گرفت .

همینطور مبلمان کاملا از چوب ارگانیک ایجاد شده است و نمای گسترده ای از چوب داراست و شم و اکنون ارگانیک و بکر بودن را به فضای منزل می‌دهد که با حالت منزل که در اطراف کوهها و جنگلهای درکه است , سازگار می‌باشند .

تابلوهای نگارگری که زینت بخش دیوارها می‌باشند تکنیک آبرنگ و اثر خانم منزل است , که هنر و اصالت اهل ایران را در آن‌ها به تصویر کشیده است .

دکورا سیون اتاق عمل بطور یگانه برای نگارگری و درس دادن آن پباده سازی شده‌است که بازهم تنه درخت اختصاصی و چوب های ارگانیک بستر قابل قبولی را برای این هنر رقم زده است .

 

وسایل تزیینی و تزیینات منزل هنر و صنعت های دستی اصیل اهل ایران است . سفال ها بوسیله هنرمندان سفالگر کشور ایران و بخصوص کاشان درست شده گردیده اند و روح و اصالت بخش اعظمی به محیط بخشیده اند .

صنعت های مس کاری , مداد زنی , فیروزه کوبی , میناکاری روی سفال و برنج هم در منزل به فراوانی به کارگرفته گردیده اند . دست بافته هایی همچون گلیم , جاجیم و فرش تبریز هم در به‌وجود آوردن هم اکنون و هوای منزل اهل ایران و اصیل نقش بسزایی داشته اند . چه بسا پارپه های مبل های چوبی طرح سوزن کاری اهل ایران را در خویش دارا هستند .

کاناپه راحتی امروزی در چیدمان پذیرایی با رنگ طوسی خنثی خویش تعادل و راحتی را به فضای نشیمن آورده است و بین رنگ های گرم آجری و سرد فیروزه ای تعادل بصری برقرار نموده است .
استفاده از خشت در چیدمان محل ورود و آشپزخانه به جای کاشی در کنار رنگ فیروزه ای جادوی آهسته گزیده را به منزل القا کرده و یادآور معماری بی نیاز اهل ایران است و فضای منزل را برای بشر اهل ایران مانوس و آشنا و دلچسب نموده است .
بدین ترتیب در گزینش تک تک وسایل و تزیینات منزل این اصلی مورد دقت قرار گرفته است و توجه فراوانی در تعیین همگی چیز انجام یافته و نکته قابل توجه دیگر فضای سبز منزل و استفاده از گلدانهای سبز در باطن و بیرون فضاست که وقار و زیبایی بصری را با خویش به ارمغان آورده اند .

با پباده سازی از پیش رقم خورده و ظریف و با یاری اشخاص کارشناس در این باره مبادرت به بازسازی , تجدید بنا و یا این که پباده سازی فضای داخلی منزل خویش نمایید تا کلیه جوانب پباده سازی در آن به خیر در لحاظ گرفته شود .

دکوراسیون سنتی ایرانی زوج خوش ذوق در تهران

 

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.