دکوراسیون مدرن خانه بسیار قدیمی در شهرک غرب

خانه های بسیار قدیمی که در ایران وجود دارند از دکوراسیون های زیبا و دیدنی برخوردار می باشند این خانه های قدیمی همه وسایلشان قدیمی و عتیقه می باشد یکی از این خانه در شهرک غرب تهران می باشد که صاحبش از اجدادش به او رسیده است و او هنوز مانند چندین سال پیش مواظب این خانه می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر دکوراسیون مدرن خانه بسیار قدیمی در شهرک غرب را در سایت مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله دانستن : از محل ورود مجتمع که وارد شدیم ناخودآگاه به بالا نگاه کردم , آبی رنگ عرش در پس برج‌های سپید تهران دلربایی میکرد . زنگ در را که زدم معطل بودم طبق معمول زوج جوانی را پشت در ببینم که از شیرینی‌ها و چالش‌های استارت یک معاش می گویند , البته این توشه در چهارچوب در , رخ کریم آقایی پیر همراه با پسرش را دیدم که با لبخند به استقبالمان آمده بودند , بیان کننده این توشه قرار یاد بازی داریم .

 

بعداز اندکی گپ و گفتمان متوجه شدم که با خانواده‌ای پرذوق و هنردوست روبه‌رو هستیم که تک‌تک وسایل خانه‌شان داستانی جذاب داشت و در کنار اینها کلکسیونی از وسایل تزئینی که در حین سالیانی از اقصی نقاط دنیا با علاقه , جمع‌آوری ‌شده بود و شم یک آلبوم هنری را به شما منتقل میکرد . در‌این منزل که گام میزنی گویی هر مورد از این وسایل , درانتظار نشسته‌اند تا در کنار صاحب و مالک یا این که خالقشان , داستانی را برایت بازگو نمایند .

خانه نوستالژی ها در یک نگاه

موقعیت: شهرک غرب
تعداد افراد ساکن: دو نفر
متراژ: ۱۷۶ متر
سبک: تلفیقی
شغل افراد ساکن: پدر بازنشسته – پسر آزاد
سال ساخت: ۱۳۷۲
نوع ملک: شخصی
تعداد اتاق‌خواب: ۳ عدد
تعداد سرویس: ۳ عدد
مدت‌زمان بازسازی و دکور: ۴ ماه
هزینه بازسازی: ۳۰ میلیون تومان
رنگ غالب: زرشکی، قهوه‌ای، کرم

سبک و شم و اکنون اطراف

با اعتنا به ذوق و سلیقه خانواده غلامعلی پور که کلیه دلبستگی خاصی به سبک کلاسیک داشته و دلداده نوستالژی‌ها می‌باشند و با مشاوره‌های طراحشان که به شکلی جسورانه , سبک امروزی را با کلاسیک تلفیق کرده , با سبک تلفیقی مواجه می‌شویم که در غایت هم با اعتنا به اختلاف سن و سلایق , سود دلنشینی برایشان باقی ماند .

هزینه‌های نوسازی خانه اهل ایران غلامعلی پور

از‌آن‌جا‌که وسایل منزل , فقط رنگ و مرمت شده‌اند و صرفا لوسترها به بها یک‌میلیون و پانصد هزار تومان از نمایشگاه خریداری شده , بیشترین هزینه , صرف تغییر‌و تحول چیدمان داخلی منزل و دربرگیرنده کناف کاری , رنگ و پتینه , کاغذدیواری و نورپردازی شده که بوسیله مجموعه معماری رازنگر پباده سازی و اجرا شده‌است .

محل ورود قوطی‌کبریتی این خانه اهل ایران

محل ورود منزل با اشکال قوطی کبریت‌ها که طی سالیانی به وسیله اعضای خانواده کلکسیون شده و در قالب قابی در کنار نیز چیده شده به شما خوش‌آمد گویی می‌نماید و پاره ای آن‌طرف‌تر جالباسی که گهواره پسر خانواده بوده و بابا با خلاقیتی وصف‌ناپذیر آن را تغییر‌و تحول کاربری داده است جذابیت دور و بر را زیاد میکند .

پذیرایی اهل ایران , کنج دنج خانوادگی

این خانواده کوچک و آهسته , لحظات متانت و استراحتشان را در پذیرایی خانوادگیشان می گذارند و عشق خاصی بدین بخش از منزل دارا‌هستند . بزرگ‌ترین بحران نوسازی این منزل , پباده سازی و پتینه دیوار پذیرایی بوده که ساعات با رنگ‌های متفاوت تست ‌شده تا به فیض دلخواه رسیده است .

اتاق خاطرات در چینش خانه اهل ایران غلامعلی پور

اتاقی در محل ورود منزل آقای غلامعلی بود که ایشان به‌عنوان اتاق عمل از آن یاد کردند . پا به درون اتاق که گذاشتم متوجه شدم علت این که خورشید این‌گونه کارایی می نماید از لابه‌لای پرده‌ها سرک بکشد چیست! کلکسیونی از کاپ‌هایی که خاطرات تلاش‌های صاحب‌خانه را در دوران سر کردگی هیأت کشتی کمپانی نفت به صورت می کشید و به‌پاس زحمات ایشان و پیشرفت‌های حاصل‌شده به‌عنوان کادو یا این که یادگاری اهدا شده بود .

و البته دکوری‌ها . . .

آنچه بیش تر از همه‌چیز , منزل غلامعلی‌ها را از سایر خانه‌ها متمایز میکند استفاده از وسایل دکوراتیو و به‌خصوص گونه های مجسمه است . از تابلوهای نگارگری روی دیوار که فعالیت دختر این خانواده هنرمند است تا کادر عکس‌های سیاه‌وسفید از اجداد خانوادگی و دکوری‌هایی که از کشورهای مختلفی نظیر کانادا , مالزی , تایلند , فرانسه , روسیه , هند , ترکیه و . . . در طی سالیان جمع‌آوری شده و جزئیاتی که با صبر به دور نیز انباشته شده نشان از عشق و علاقه صاحبان منزل به ثبت دقایق , خاطرات و یا این که چه بسا انسان‌ها داراست .

خانه عروسک‌ها!

قبل از کلیه دکوری‌ها , کلکسیونی فوق‌العاده از اکشن فیگورهای شخصیت‌های دیدنی و سینمایی که به جرأت می‌توان اذعان کرد آرزوی جوان ها متعددی است , طی سالیان علم آموزی آقای غلامعلی برنا در مالزی با زحمت دوچندان جمع‌آوری‌ شده بود . به گفته ایشان کمپانی هنگ‌کنگی آفریننده این اکشن فیگورها از هر مورد صرفا ۱۰۰۰ عدد ایجاد و به نقاط گوناگون دنیا ارسال می نماید و با این اوصاف می‌توان برآورد کرد که هزینه متعددی برای جمع‌آوری چنین گروه فوق‌العاده‌ای صرف شده‌است .

 

اتاقی امروزی در دنیایی کلاسیک

اتاق آقای غلامعلی برنا , البته اکنون و هوای دیگری داشت , گویی دنیایی از مدرنیته و جوانی که می خواهد در دل نوستالژی‌ها نفسی نو نماید , خویش را به فیس تماشاچی می کشید . آنچه در‌این اتاق هم با بقیه قسمت‌های منزل بی‌شباهت کمبود ثبت و محافظت خاطرات و نوستالژی‌هاست .

 

دکوراسیون مدرن خانه بسیار قدیمی در شهرک غرب

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.