دکوراسیون و چیدمان غیر اصولی در خانه

چیدمان غیر اصولی برای خانه اصلا مناسب نمی باشد و زیبای خانه را از بین برده و باعث می شود خانه شما بسیار بد دیده شود و دکوراسیون های اشتباه را باید شما بشناسید تا از این اشتباهات انجام ندهید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتز دکوراسیون و چیدمان غیر اصولی در خانه را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : احتمالا بعضی وقت ها تصاویر زیبایی از چینش منزل های فرنگی چشم باشیم و با خویش بگوییم چرا دکورا سیون منزل ما مشابه نمونه‌های فرنگی نمی‌شود؟ اما مراد از شباهت بیشتراز حیث زیبایی شناسی و کیفیت فضاست . بدین ترتیب در‌این مقاله تصمیم گرفتیم ۵ مورد از ایرادات مرسوم در دکورا سیون منزل های اهل ایران را بررسی کنیم و به شما بگوییم که گونه های کارتان در کجاست .

فرش در منزل اهل ایران

گونه های فعالیت در استفاده از فرش کجاست؟

اعتقاد و باور نمایید داشتن یک فرش بزرگ ۶ متری ابدا ایرادی ندارد و صورت و شمایل خانه‌ تان را دور از مد روز و . . . نمی‌ نماید . مطمئن باشید داشتن یک فرش کوچک غیر متناسب با اثاثیه منزل می‌ تواند خیلی طولانی تر توی ذوق و سلیقه بزند . پس خوبتر است بدانید جای فرش در منزل کجاست!

چاره چیست؟

به بزرگ‌ترین وسیله‌ ای که توی اتاق نشیمن دارید دقت فرمایید . یک مبل سه نفره؟ با این اکانت فرشتان بایستی طوری باشد که از هر طرف مبل به مقدار ۳۰ سانتی متر خارج زده باشد . این رسمی است که‌این ایام اضافه طراحان مد به آن پایبند می‌باشند . در شرایطی که فرش بزرگ دوست ندارید ایرادی ندارد .

جوری فرش را گزینش فرمائید که تمامی پایه‌ های مبل‌ها خارج باشند و فرش کلا اواسط افتاده باشد . برای اتاق خواب نیز قصه همین است . در شرایطی‌که قرار است زیر تخت فرش باشد باید از هر طرف ۳۰ سانتی متر یا حتی بیش تر فرش معلوم باشد. اگر هم فرش کوچک انتخاب می‌ کنید باید درازای آن با عرض تخت حتما یکی باشد. وگرنه نداشتن فرش خیلی بهتر است! هم چنین دکوراسیون زیبای ایرانی با فرش های اصیل ایرانی می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

روشنایی خانه ایرانی

 

گونه های فعالیت در فروغ و روشنایی کجاست؟

ما ایرانی‌ ها عادت عجیبی داریم . این‌که موقع خرید منزل تمامی دنبال خانه‌ های نورگیر هستیم ولی به محض نقل مکان کلیه پنجره‌ ها را با پرده‌ های یکسری لایه قطور می‌پوشانیم . بماند که خیلی‌ ها از آستری نیز استفاده می‌ کنیم . غافل از این‌که فروغ و روشنایی ارگانیک مهمترین عنصر زیبایی منزل است .

چاره چیست؟

دیگر زمان استفاده از پرده‌های یک‌سری لایه قبل است . در‌صورتی‌که میخواهید خانه‌ ای آپدیت داشته باشید پرده‌ ها را هر قدر می‌ توانید سبک گزینش فرمائید . پارچه حریر شایسته ترین مورد است . استفاده از لوردراپه‌ ها نیز می تواند مفید باشد . این طوری روز ها منزل حسابی نوروفروغ دارااست و شب‌ ها پوشش قابل قبولی برای جلوگیری از نوروروشنایی . اما توصیه روز جاری طراحان مد استفاده نکردن از پرده است . چه ایرادی دارااست پنجره آشپزخانه‌ ای که به منزل همسایه مشرف نیست پرده نداشته باشد؟ یک ضابطه کلیدی دیگر! از گذاشتن وسایل بزرگ جلوی پنجره‌ ها دوری کنید! ولی می‌توانید گذشته از هر تصمیمی با پرده های متعدد در چیدمان آشنا گردید .

دیوارهای منزل های اهل ایران

گونه های نخستین دیوارها کجاست؟

هر دیوار خالی منزل را نباید با یک کادر یا این که تابلوی یگانه لبریز کرد . چه ایرادی دارااست که به هیچ وجه یکی دیوارهای منزل سپید و دست نخورده باقی بماند؟ مالامال کردن تمامی دیوارها با یک وسیله تزئینی یا این که فریم از ایرادهای بزرگ در چیدمان منزل است .

راه‌حل چیست؟

یک دیوار بزرگ را که مشاهده کرد خیر نیز دارااست تعیین نمایید و کادر عکس‌ ها و تابلوهای دوست داشتنی‌تان را آن جا نصب نمائید . بزرگ و کوچک فرقی ندارد . صرفا مطمئن باشید که در نصب آنان رعایت توازن را کرده‌ اید . زیرا در غیر این صورت دیوار بزرگتان خودش به نیز ریختگی می آورد . کافی است از مطالب مرتبط با صفحه آرایی دیوار و تابلوهای خلاقانه استفاده فرمائید .

گونه های دوم دیوارها کجاست؟
سپید استخوانی! رنگ دیواری که در خانه‌ های ما بسیار چشم می گردد . دیگر بخواهیم خیلی خلاقیت به خرج دهیم یکی‌از دیوارها را صفحه دیواری می‌ کنیم و گشوده مجدد بدور تا به دور سپید استخوانی!

چاره چیست؟

صراحت دارد که رنگ روشن خیلی تایم ها فضای منزل را گشوده می‌ نماید البته توی خانه‌ های روشن این سپید استخوانی دیگر بسیار دلنشین نمی‌ شود . دیوارها روشن باشند البته رنگی . لیمویی , آبی رنگ آسمانی و . . . چرا در پالت رنگ‌ های اتاق نشیمن ما این رنگ‌های خنده رو روشن جا ندارند؟ ممکن است بایستی شایسته ترین ادغام رنگ ها در دکورا سیون را بشناسید!

مبل‌ در منزل های اهل ایران

انواع فعالیت مبلمان کجاست؟

این ایام کوسن‌ های با نقش و طرح‌ های متعددی به بازار آمده‌ اند . ولی قرار نیست هر کوسن زیبایی با طرح متفاوتی به منزل ما نفوذ پیدا کند بلکه می بایست بدانیم که دربین نوع کوسن , چی برای منزل ما بهتره؟ به هیچ وجه یک کدام از بزرگ‌ ترین اشتباه‌ های دکورا سیون منزل ما ایرانی‌ ها همین استفاده از کوسن‌ های دوچندان با طرح‌ های ناهم خوان است .

چاره چیست؟

دو کوسن در هر طرف کاناپه . ولی بسته به عمق کاناپه می‌ توانید یک کوسن بزرگ و باریک‌ خیس برای میانه استفاده فرمائید ولی دیگر حقیقتا تعداد کوسن‌ های روی مبل بیشتر نباشد . درضمن هماهنگی رنگ و طرح را که یادتان نرفته! چه بسا بافت پارچه کوسن‌ ها را نیز بایستی با نیز یکی در حیث بگیرید .

درست است که رنگ روشن خیلی اوقات فضای خانه را باز می‌ کند اما توی خانه‌ های روشن این سفید استخوانی دیگر زیاد دلنشین نمی‌ شود. دیوارها روشن باشند اما رنگی. لیمویی، آبی آسمانی و … چرا در پالت رنگ‌ های اتاق نشیمن ما این رنگ‌های شاد روشن جا ندارند؟ شاید باید بهترین ترکیب رنگ ها در دکوراسیون را بشناسید!

مبل‌ در خانه های ایرانی

اشکال کار مبلمان کجاست؟

این روزها کوسن‌ های با نقش و طرح‌ های زیادی به بازار آمده‌ اند. اما قرار نیست هر کوسن زیبایی با طرح متفاوتی به خانه ما راه پیدا کند بلکه باید بدانیم که در بین مدل کوسن، چی برای خانه ما بهتره؟ اصلا یکی از بزرگ‌ ترین اشتباه‌ های دکوراسیون خانه ما ایرانی‌ ها همین استفاده از کوسن‌ های زیاد با طرح‌ های ناهم خوان است.

راه حل چیست؟

دو کوسن در هر طرف کاناپه. البته بسته به عمق کاناپه می‌ توانید یک کوسن بزرگ و باریک‌ تر برای وسط استفاده کنید اما دیگر واقعا تعداد کوسن‌ های روی مبل بیش تر نباشد. ضمنا هماهنگی رنگ و طرح را که یادتان نرفته! حتی بافت پارچه کوسن‌ ها را هم باید با هم یکی در نظر بگیرید.

دکوراسیون و چیدمان غیر اصولی در خانه

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.