دیدنی ترین مکان های دنیا که توریستها عاشق این نقاط هستند

دیدنی ترین مکان های دنیا که بسیار مورد توجه توریست ها و جهانگردها است و برای تفریح و سرگرمی به این مناطق سفر می نمایند ما در این مقاله به معرفی زیباترین منطقه های دنیا را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا شما هم این مناطق را بشناسید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر دیدنی ترین مکان های دنیا که توریستها عاشق این نقاط هستند را در سایت مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

ماچو پیچو (پرو)

ماچو پیچو یا ماچو پیکچو، شهری با دیوارهای سنگیِ جلاداده‌شده که مطابق با معماری کلاسیک اینکاها ساخته شده‌است.

مسجد بزرگ شیخ زاید (ابوظبی)

 

مسجد شیخ زاید، مسجدی در شهر ابوظبی، کشور امارات است. این مسجد بعد از مسجد الحرام و مسجد النبی سومین مسجد بزرگ جهان است و یکی از نقاط دیدنی امارات متحده عربی به شمار می‌آید.

آنگکور وات (سیم ریپ، کلمبیا)

انگکور وات نام مجموعه‌ای از معابد است که در اوایل سدهٔ دوازدهم برای شاه سوریاوارمان دوم در انگکور در کامبوج ساخته شد. این معبد، تنها پرستشگاهی است که از زمان ساختش تا کنون به عنوان یک مرکز مذهبی استفاده می‌شود.

سنت پیتر باسیلیکا (شهر واتیکان، ایتالیا)

کلیسای پیتر مقدس یا کلیسای پطرس حواری، واقع در شهر واتیکان در رم از بزرگ‌ترین کلیساهای جهان است که مربوط به دورهٔ رنسانس پسین می‌شود.

تاج محل (آگرا، هند)

تاج محل، از پرآوازه‌ترین بناهای جهان و آرامگاه زیبا و باشکوهی است که در نزدیکی شهر آگره و در ۲۰۰ کیلومتری جنوب دهلی نو پایتخت هند واقع شده‌است و یکی از عجایب هفتگانه جدید دنیا به‌شمار می‌رود.

 مسجد-کلیسای جامع قرطبه (کردوا، اسپانیا)

مسجد جامع قرطبه یا مزکیتا، واقع در اندلس یا اسپانیای امروزی است. ساخت بنای این مسجد تقریباً دو قرن و نیم به طول انجامید. نام قدیم این مسجد «جامع حضرة» بود. این مسجد در سال ۷۸۶ میلادی توسط عبدالرحمن اول ساخته شد و بعد از تصرف مجدد شهر کوردوا توسط اسپانیایی ها به کلیسا تبدیل شد.

کلیسای Savior on Blood (سن پترزبورگ، روسیه)

این کلیسا معماری باستانی روسیه را دارد. تزیینات این کلیسا عمدتا دیوارها و سقف هایی داردکه در برگیرنده مجموعه عظیمی از موزاییک های زیباست.مردم بر این باورند که این کلیسا بزرگترین مجموعه از موزاییک ها را در جهان دارد.

الحمرا (گرانادا، اسپانیا)

الحمرا کاخی است مشرف بر شهر گِرانادا در اسپانیا، که به عنوان یکی از شاخص‌ترین نمونه‌های هنر شمال آفریقا (عرب) و شاید یکی از مشهورترین بناهای اسلامی جهان بشمار می‌آید.

یادبود لینکلن (واشنگتن دی سی)

 

یادبود لینکلن، از بناهای مشهور شهر واشنگتن دی سی در آمریکا است. مقصود از این بنا بزرگداشت آبراهام لینکلن است. این بنای مرمری در محوطه‌ای در مرکز شهر و در کرانه شرقی رودخانه پوتوماک قرار دارد.

 کلیسای جامع میلان (میلان، ایتالیا)

کلیسای جامع میلان یا کلیسای دومو، در شهر میلان ایتالیا است که به مریم تقدیم شده‌است. این کلیسا، اسقف‌نشین است.

 

دیدنی ترین مکان های دنیا که توریستها عاشق این نقاط هستند

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.