رابطه جنسی دردناک در افراد میانسال و 50 ساله

رابطه جنسی به همراه دخول دردناک در افراد مسن و سن بالا رخ می دهد چون رحمشان در حین رابطه جنسی هیچ ترشحی ندارد و باعث میشود در اثر کشیدگی واژن احساس درد نمایند  این احساس در بیشتر زنان اتفاق می افتد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر رابطه جنسی دردناک در افراد میانسال و 50 ساله را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: بســیـاری از زنان حدود 50 سالـــگی سطح اســتـــروژنشــان کاهش پیدا کرده و واژنشان خشـک می شود و انـعـــطــاف پذیـری سابــق برای کش آمدن را ندارد و در نتیــجه هنگـام رابـطــه جســی احساس درد دارند.
رابطـه جنــســی دردناک بعـــد از 50 سالــگـی

دلــایـل زیادی برای دردناک شدن رابطــه جنســـی بعد از 50 سالــگی وجود دارد. بسیـــاری از زنـان در این سن سطح استــروژنشان کاهش پیدا کرده و واژنـشان خشــک می شود و انـــعـــطـاف پذیـــری سابـــق برای کش آمدن را ندارد.

تغیـیرات انــدام تناسلـی که ممکـــن اسـت بعـــد از 50 سالـــگـی متوجهـشـــان شوید

هنگـام تمـــیــز کردن پوست اطراف لابیا و واژن احــساس خشــکــی می کنید.

با پوشیـــدن لبــاس های تنـــگ پوستـــتـان بیـشـتـــر تحریـک می شود.

واژنـــتـــان کمــی بوی ترشی یا ماهی می دهـد.

احسـاس می کنید که واژنـتان به اندازه کافـــی برای دخول باز نمـــی شود.

اگـر پوست واژنــتــان بیش از انـــدازه کش بیاید احـســاس درد و احتـمالا پارگی خواهـیــد داشت.

توانـایی عادی برای ترشح روان کننده نداریـــد

احـســـاس درد در اطراف ناحیه تناســلـی بعد از رابــطـــه

اگـر با ایـن مشـکلات روبرو هســتــیــد بایـد بدانـید که تنـهــا نیـــسـتید. حدود نیـمـــی از زنــان بالـای 35 سال بایــد هنـــگـام رابـــطه جنــسـی از لوبریکانـــت اسـتــفـاده کننـد.


درد هنــگـام رابـطـــه جنـــسـی چرا اتقاق می افـتد

شایـــد تعـجـــب کنـیـــد اگر بدانــیـد که منطـــقـه تنـــاســلی شما میلــیون ها گیرنده اســـتـروژن دارد. هر چه ترشــح اســـتــروژن در بدن کمــتر شود پوست ایـــن ناحیه خشـــک تر شده و انـــعــطاف پذیــری خود را از دست داده و جمــع تر می شود.

به علـــاوه بدون استروژن حفـــظ تعادل اکوسیـــستم واژن برای باکــتری های لاکتوباسیــل lactobacilli که در آن زنــدگی می کنـــنـد امـکان پذیــر نیـسـت. این لاکـتو باســیل ها PH واژن را به حالــت کمی اسیـــدی نگــه می دارنــد که مانـع از رشــد بیــش از حد عفونت های مخـــمری و باکـــتریایی می شود.

همــه ایـن عوامـــل باعث می شود که واژن خشــک تر شده و کمتـر قادر به روانـــکـاری بوده و مســـتــعــد ابتـلا به عفونت شود.

برای کاهش و از بیـن بردن درد رابـطه جنـســـی بعــد از 50 سالـگی بایـــد نکاتـی را رعایـــت نمایـــید:

1 . استـفاده از لوبریـکـانت. استفــاده از لوبریکـــانــت برای افــرادی که نمـی توانند روان کننــده طبیعـــی ترشــح کنــنــد ضروری است بهتر است از لوبرکـانـت هایی که بر پایه آب هســـتــنـد اسـتـــفاده کنـید. ضمـن ایـن که می توانـیــد از مرطوب کنــده های واژیـــنـــال طولانی مدت اســـتـــفـاده کنـــیـد ایـــن محـصولات می توانـنـــد تا 3 روز رطوبت واژن را حفـظ کننـــد.

2 . با پزشک خود درباره اســتروژن واژیــنـــال صحــبــت کنید. اســـتفاده مقــدار کم اســـتروژن واژیــنـال خطـر سرطان سینـــه را افـــزایش نمـــی دهد. چون فقط در ناحیه وواژن جذی می شود و وارد جریان خون نخواهد شد. ایـــن کار کمـک می کنــد که استـروژن ناحیه واژیـــنــال بهـــبود یافــته و به انـــعطاف پذیری و روان شدن آن کمـــک کرده و ابـــتـلـا به عفونت را کاهش می دهـد.

3 . اسـتــفـاده از ایـنتراروسا. Intrarosa که یک شیـاف واژیـنــال استروئیدی اســت که به تازیکی توسد اداره غذا و دارو در آمریکا برای درمـــان رابطـه جنــسی دردنــاک تایـــیــد شده اسـت. استـــروئید موجود در آن در بدن تبـــدیـــل به استـــروژن شده و به بازگــرداندنـــن اســتـــروژن واژینال کمک می کنـد در نتـــیجـــه باعـث بهـــبود انـــعــطــاف پذیــری و روانـــکاری واژن و رشـــد لاکـــتو باسـیل ها و در نتـیجــه کاهـــش خطـــر ابتلــا به عفونت می شود.

4 . استـفـــاده از اسـفــنـا Osphena که دارویی خوراکــی اســـت و به بازگـــرداندن استـــروژن واژینـال کمک می کند.

رابطه جنسی دردناک در افراد میانسال و 50 ساله

منبع: seemorgh.com

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.