راه های پسر دار شدن مردان با خوردن مواد غذایی زیر

مرانی که دوست دارند بچه پسر داشته باشند باید از این مواد غذایی برای تقویت اسپرم و مواد غذایی استفاده نمایند بیشتر مردان فکر می نمایند تعیین جنسیت فقط با خوراکی هایی که زنان می خوردند امکان پذیر است و خودشان به تغذیه و خوردن این مواد غذایی مهم نمی پردازند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر راه های پسر دار شدن مردان با خوردن مواد غذایی زیر را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

برای پسردار شدن مرد چه بخورد؟
همـــانـــطور که قبـــلـــا هم اشـاره کردیــم روش قطـــعــی تعیـیـــن جنــسیـت استـــفاده از روش هایـــی مانـــند ای وی اف و ای یو ای و ….. است. اما عوامـلی هم هسـتنـد که در صورتـــیکـــه اجرا شود میتوانـد شانــس پســـرزایــی را در شمـا افــزایش بده امــا روش قطـعـی و تضمینی نیست.

یکی از ایـن عوامــل رژیـــم غذایی زن و مرد اسـت. رحم خانــم ها بایـــد گرم و واژن آنـهــا بایــد قلــیایـی باشــه تا اسـپرم y مرد را جذب کنـه و منجر به پسرزایی شود که رژیــم غذایـی مادر را در مقــاله قبلـــی توضیـــح دادیـــم، امــا در مورد مردان مسئله قلیـایـی یا اسیـدی مطـرح نیـــســت امــا اسپرم بایــد قوی و سالـــم و پرتـــحـــرک و زیاد باشـــه تا قدرت پسـرزایـی بیــشــتر باشه. در این مقــالــه اشـــاره به رژیم غذایــی مناســب برای تقویت اسپـــرم میـشود:

برای پسرزایی چه غذاهـــایـی برای مردان منـاسب اسـت؟
ایـن غذاها را به منوی خود اضافـــه کنـید تا احـتــمال بارداری افـــزایــش یابـــد:
– صدف برای تولیــد اسـپــرم. …
– شکلات تلـــخ برای آنتی اکـســیـدان ها. …
– سیـر برای تحـــرک اسـپـرم. …
– موز برای میل جنسی. …
– کلــم بروکلــی برای تحرک اسـپـــرم. …
– گردو برای تعداد اسپــرم. …
– جینـــسـنگ برای تستوسترون
– عسـل و زنجـــبیـل
– نارگـــیـل و شیره نارگیـــل
– جوانــه گندم
– انــجیر و کشــمــش
– بادام زمـیـــنی
– آب گوشت
– زعفران
– گردو و فنـــدق
– گوشت گاو یا گوسفـــند و یا شترمـــرغ
– هل
– زردآلو
– مویز

مواد مغــذی برای پسـردار شدن مرد:
رژیـــم غذایی شمــا بایــد متــعادل، متـــنوع و مغــذی باشد. به گفته انــجمـن آمریــکـــایــی پزشــکـــی باروری، تحــقیقات نشـان می دهــد که رژیـــم سالـم شامـل ماهـــی ها، سبــزیــجــات و غلات باعث فعال تر شدن اسـپـرم می شود. از سوی دیگــر، یک رژیــم غذایی با چربــی های ترانـس ممکـن اســت تعـداد اســپـــرم در مایـــع منــی را کاهش دهد.

1- غذاهـاي غنـــی از ويتـامين C
غذاهـاي غنـی از ويتامـين C و ساير آنتي اکســـيدان ها بخوريد. این مواد مغــذی باعـــث جلوگیـــری از نقص اسپرم و افـزایــش تحرک می شود. یک لیوان آب پرتقــال حاوی حدود 124 میلـی گرم ویتامـیـــن C اســت. حداقـــل 90 میلـــی گرم در روز ویتامین C دریــاف کنیـــد. اگر سیگـار می کشـــید حداقل 125 میـــلی گرم ویتامـیــن C دریافــت کنید. مصـرف روزانـــه قرص ویتـــامیـن سی توصیه میــشود.

2- مصـرف روی
روی به انــدازه کافی دریـافت کنــیـــد. کمبود روی می تواند سبب درگیری اسپرم ها در یکدیـگـــر و باعـــث نابــاروری شود. منابــع عالـی برای کمک به دریـــافت 11 میـــلــی گرم روی در روز شامــل صدف (16 میــلیگـــرم در شش صدف متوسط)، فیله گوشت گاو (4.8 میــلی گرم در هر وعده 3 اونســـی)، لوبیــای پختـــه شده (3.5 میـلـی گرم در هر فنجـان خورش) و گوشت مرغ (2.38 میــلــی گرم در هر وعده 3 اونســـی). دریافــت کپسول زینک پلاس توصیـــه میشود.

3- مصــرف اســید فولیــک
مطالـــعات نشان می دهد که مردان با سطوح پایـین این ویتـامـیـــن کلیــدی B مشکل تولید اسـپرم سالـــم دارنـد. ممکـــن اســـت بتوانـــید 400 میکروگرم اســید فولیک از غلــات صبـحـانه غنـی شده، سبـــزیــجــات برگ سبــز، حبوبات و آب پرتــقــال دریــافت کنـــیــد.

4- مصرف مولتـی ویتامـیـن
هر روز یک قرص مولتـــی ویتـــامیـــن مصرف کنــیـد. قرص جایـــگــزیـن رژیم سالـم نیسـت، اما مولتی ویتامین می تواند به شمــا کمـک کند که مواد مغذی مورد نیــاز را دریافت کنید.

5- صدف ها
روی موجود در صدف به افـــزایــش تولیــد اسپـرم و تســتوستـرون کمـــک می کنـــد. اگر نمی توانـــید ایـن غذای دریــایی را قورت دهـــیــد، می توانـیـــد روی را در غذاهـای باروری مثل گوشت گاو، مرغ، لبــنیـــات، آجیـــل، تخــم مرغ، غلـــات کامـــل و لوبیـا پیدا کنـــد. یا می توانـــیـــد روی را به صورت مولتـــی ویتامـــین مصـرف کنیــد.

6- میوه ها و سبـــزیــجات
آنــتـــی اکســـیدان ها در میوه ها و سبزیـجــات یافـت می شوند (مانــنـد میوه های خشـک، کران بری) که به محـــافــظـت از اسـپرم از آسیب سلولی و حفـــظ آنــهــا کمـــک می کنـــد.

– ویتـامـین A : در غذاهای باروری مانـــنـد سبزیــجـــات برگ دار، هویج، فلفل قرمـز و زردآلو یافت می شود.
– ویتــامــیـن C: که برای حرکـــت و زنده ماندن اســپرم ها حیــاتی است – در آب پرتـقال، گوجه فرنگـی، گریپ فروت و بروکلی یافـت می شود.
– ویتـامین E : که اسـپـــرم را زنـده نگــه می دارد- را در روغن های گیـاهــی می توان یافـــت.
– میوه ها و سبزیــجـات مانـــنـد سبزیـجات برگ دار، لوبیا و بسیاری از میوه ها حاوی اسید فولیــک
– ویتامیــن B : با خواص آنــتــی اکسیـــدانی است که برای حفـظ اســـپرم از اخــتلالات کروموزومی بسیار مهـم اســت.

7- انار
انــار نقــش آنتی اکـــســـیـدانـــی قوی دارد. با توجه به تحـقــیقـــات در موش، انار می توانـــد تعـــداد و کیـفیـــت اســپـــرم را افزایـش دهــد.

8- تخمــه کدو
ایــن تخـــمـه ها حاوی روی هستنــد که تستوسترون و تعــداد اســپرم را افزایش می دهنـد. تخــمه کدو غنـــی از اسیــدهای چرب امگا 3 اســت که جریـــان خون را به انــدام های جنـســـی می رسانــد و عمـــلکرد جنـــســی را بهـبود می بخـشد.

غذاهای نامــنـــاسـب در پسرزایـــی مردان
مطـــمئنا، شریـک زنـدگـی شمـا می دانــد که ایـن چیـــزهـــا برای قلب یا کمر مناســب نیسـت، اما اکــنون باید با ایــن واقــعـیـت روبرو شود که غذاهـــای چرب، سرخ شده و شیرین می توانند باروری مردان را مختل کنـــنـد.

1- ماهـی با جیوه بالـــا:
جیوه در زنـــان و مردان به نابـــاروری مرتــبــط است. ماهی هایی که دارای بیـــشتریـن مقدار جیوه هسـتنـد، ماهی های شمشیری، مگـس شاه، ماهـــی تیـلـــفــی، استیـک توتون و کوسه هســتــنـد. بنـابــرایـن اگر به دنبـال غذاهای غنـــی از امگا 3 هستـیــد ماهـــی قزل آلــا مصـــرف کنـیــد.

2- نوشیـــدنــی های کافئین دار و الــکــل:
تحقیـــقـــات نشـان می دهــد که قهوه بیــش از حد (یا نوشیــدنـــی چای یا انـرژی زا) و الـکــل بیــش از حد می توانــد به طور جدی میزان اســپــرم را کاهــش دهـد. بنــابـــراین حداکثر روزی دو فنـجــان قهوه بخوریـــد، و مصــرف الـکل را نیز تحــت کنــترل داشـــته باشـیـد.

3- سیـگـار کشیــدن و نوشیدنی انرژی زا
تحـقــیقـــات بیشـتـــر نشان می دهد پدرانـــی که نوشیـــدنــی های سنگـــیــن مصرف می کننــد و سیـــگار می کشند به اسـپـرم آسیب می رسـانـنـــد.

سایر عوامــل اثرگـذار برکـیــفیـت اســـپرم
– اســترس شدیــد
– فعــالـــیــت بدنی شدید
– برخی آنـتی بیوتیک ها
– تمـاس حشـــره کش ها و آفـت کش ها
– وقفه زیاد در فعـالـیـت جنسـی
– واریـــکوسل
– ضربات وارد شده به بیـضــه
– استـفــاده از داروی اسـتروئیدی

چه چیـزی اســپرم مرد را از بیـــن می برد؟
– اسپرم سلول تولیـدی در مایــع منـــی اسـت که به صورت مایع تولیــد و در طول رابـــطــه جنـــسی آزاد می شود. سلولهای اسپــرم در حاملـــگـــی نقــش مهمـــی دارنـد. بعـضــی از مردان نابـاروری را به دلـیل کم بودن تعـداد اســپـــرم تجـربـــه می کنند. … یک ادعـا وجود دارد که نوشیـــدن شربـــت لیمو می توانـــد اســـپـــرم را از بین ببرد.

– اگـــرچه انتخـــاب لباس زیر مردانـــه ممکـــن اســـت بر درجه حرارت بیضه تاثیـــر بگذارد و کیـــفـیت اســپـــرم را کاهـــش دهـد، امــا اغلــب مطـــالـــعات نشـان می دهد تفاوت معنـاداری بین شرت پاچه دار و بدون پاچـه در تأـثـــیــر آنهـا بر باروری مردان وجود ندارد. در مطـــالــعــه ای از 500 مرد در خصوص نوع لبــاس زیر در طول روز و شب پرسـیده شده است. محـــققـــان دریافتـند نوع لباس زیـــر مرد تاثـیر چنــدانی بر بارداری و کیـفـیت مایع منـی ندارد (4 علـت اصـلی و 7 درمان نابـاروری در مردان و تشـخـیص آن).

– حمام های گرم و سونا می تواند باعث افـزایش دمای بیــضه و کاهـش تعـــداد اسپـرم و کیفــیـــت اسـپـــرم شود. اما ایــن گرما تاثیر دائمی روی اســـپرم ندارد. کاهــش تعـداد اسپـــرم ممـــکن است به صورت موقت باشـد و چنــد ماه پس از توقف مراجعــه به حمـام گرم و سونا به حالـت طبیـعـــی باز می گردد.

راه های پسر دار شدن مردان با خوردن مواد غذایی زیر

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.