رزماری،عسل و سیر برای درمان خارش واژن

خارش واؤن یکی از مشکلات خانم ها می باشد اگر در خانه خارش واژن  را درمان نمایید برایتان بهتر می باشد عسل می تواند به شما کمک نماید تا خارش ناحیه تناسلی را از بین ببرید رزماری و سیر هم برای از بین بردن خارش ناحیه تناسلی مفید می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر رزماری،عسل و سیر برای درمان خارش واژن را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: خــارش واژن یکی از شرایط ناخوشایند اســت که خانــم ها را بطور منــظـم درگیر می کنـــد خارش یا سوزش دراطــراف واژن می تواند به دلیــل باکــتری ها ، قارچـها ، عفونت های قارچــی یا محرک های شیـمــیایـــی، یائسگــی، بیـمـاری های مقــاربتـــی باشـد. علـــاوه برخارش واژن برخـی خانم ها قرمزی ، الـــتهـــاب و بوی نامـطـــبوع را در ایــن عضو مهم خود احـســـاس می کننـد که بایســتـــی در صورت شدیـــد بودن آن به پزشک مراجعه کرد .

برای جلوگیـــری ازاین اتـــفـاق خانـم ها باید بهداشت را رعایت ورژیــم غذایی سالمــی داشــتــه باشند .دراین متــن راه های موثری وجود دارد .

پــیش از درمـان به دلــیل خارش واژن بپردازیــم
اصــلی ترین دلــایل خارش و سوزش واژن به گفـــتــه ی متخــصــصـان شامـل:
بیـــمـاری های مقاربـتــی
کلامـیدیــا، سوزاک، تریــکومونا، زگـیـــل ناحـــیــه تنــاسلـی و تبخــال ناحــیـــه تنـاســـلی باعث خارش و علائم دیــگر می شود.

باکتــری های واژن
وجود باکـــتری های سالــم در واژن کامـلـــا طبیعــی است. امـــا رشد باکـــتـری های اشـــتــبـــاه در واژن باعـــث عفونت می شود.

یائسگـی
کاهـــش تولید اسـتـــروژن در سال های آخر باروری خانــم باعــث نازک شدن دیواره های واژن و خشـک شدن آن ها می شود.

عفونت قارچی
بارداری، نزدیکــی جنسی، آنـــتی بیوتیک و سیستم ایـمـنی ضعیف در خانم ها باعث عفونت قارچــی می شوند که علـاوه بر خارش، در عفونت قارچــی شاهــد ترشـــحات سفـیــد، غلــیـــظ و پنــیـری نیـز هســـتیــم.

تحریــک شیمـــیـایـی
برخی از مواد شیمیـایــی مانـــنـــد کرم ها، کاندوم، مواد شوینــده، صابون، دسـتـمـال توالـت و نرم کننده ها باعـث خارش واژن می شود.

تصلب بافت لیـــچان
ایـن بیمـاری نادر باعث تشـکـــیـــل نقاط سفــیـد رنـــگ روی پوست در نزدیکـی واژن می شود که اگـر درمـــان نشوند منـجر به بروز زخم خواهــنــد شد.
4راه طبیـعی و خانـگـی برای درمان خارش واژینال :

درمــان خارش واژن با عســـل :
خارش واژن باعث سوزش شدید نیز میـــشود پس در انــتــخـــاب نسخـه درمانی آن دقـت کنــیـــد ، بایـــد بدانید عسـل برای تســکیــن و مبـارزه با باکــتری ها مفـــیـد اســت پس می تواند خارش واژیــنــال را درمان کنــد .
روش :
بیـــن 20 تا30گرم از عسل را روی واژن بمـالـــیـــد، 30دقـیقــه بدون پوشش باشیـــد بعد از ایــن مدت با آب گرم خوب موضع رابـــشویید تا عسـل ها کاملــا پاک شود، ایـن کار را 2 بار در روز تکرارکــنیـد.

درمان خارش واژن با اســـیدبوریــک :
اســـید بوریک خاصـیـت ضدقارچــی و ضدعفونی کنـــنــدگـــی دارد وخارش، سوزش و مشــکـــلـات دیـگـــر مشـــابـه رادرمـــان می کنـــد همـــچنـین برای استـفاده مقـــرون به صرفــه است .
روش:
3 تا 4 قاشق چایخوری اســـیــد بوریـــک را در نصف فنـــجـــان آب بریزیـــد و مواد را خوب ترکــیـــب کرده تامـــخـــلوط همـــگــنـی بدست آیـــد بعد محــلول را با پنبـــه روی موضع بمالـــیـد محلول 1 یا 2دقـــیــقــه بمــانـد سپـس بشوییـــد ، اینـکــار را حداقل 1بار در روز دو هفتــه انجــام دهیـــد.

درمـــان خارش واژن با برگ های رزماری :
همان طورکـه می دانـــیـــد برگ های رزماری از رشـــد باکـتری های به صورت جدی جلوگیـری می کنـــد ما می توانیــم از این خاصـــیت آن استفاده کرده و محلول آنــتـی باکـتــریایی برای درمـان خارش درســـت کنـیــم.

روش:
داخل قابلمه 3 یا 4فنجان آب بریزید تا بجوشد سریعا برگ های رزماری بیفزایید در قابلمه را ببندید و اجازه دهید 15دقیقه روی حرارت بماند کمی که خنک شد آن را روی موضع بمالید و کمی صبر کنید تاکاملا خشک شود ، اینکار را 2 بار در روز و به مدت یک هفته انجام دهید.

درمان خارش واژن با سیر:
آلیسین موجود درسیر خاصیت آنتی باکتریایی و آنتی بیوتیکی را بالا می برد و عفونت و قارچ هایی که باعث خارش و مشکلات دیگر می شود را درمان می کند. خوردن روزانه 3حبه سیر سیستم ایمنی بدن را تحریک و کمک می کند باعفونت ها به راحتی مبارزه کنید . به یادداشته باشید سیرخواصی دارد که با سوزش و خارش واژینال مبارزه می کند پس در رابطه با مصرف آن تردید نکنید .
روش :
به 4 حبه سیرپوست کنده و نصف فنجان روغن زیتون نیاز داریم .
مواد را با هم ترکیب کنید و اجازه دهید تا30 دقیقه بماند بعد محلول را 10 دقیقه روی بخش بیرونی واژن بمالید و بعد از سپری شدن زمان موضع را با آب گرم و صابون ملایم بشویید و کاملا خشک کنید . این کار را 2بار در روز و به مدت یک هفته انجام دهید ، نتیجه شما را شگفت زده خواهد کرد.

رزماری،عسل و سیر برای درمان خارش واژن

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.