رنگ متناسب با دیوار اتاق های کوچک

رنگ برای دیوارها باید متناسب با فضای خانه بوده و خانه را زیباتر و بزرگتر نشان دهد رنگ های شاد برای دیوارهای که فضای کوچک دارد بسیار مناسب می باشد بیشتر افراد دوست دارند فضای کوچک خانه خود را به روش های مختلفی بزرگ تر نشاندهند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر رنگ متناسب با دیوار اتاق های کوچک را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: رنگ در فضـاهـای داخـــلـــی می توانـد بسیــار تاثیـــرگــذار بوده و با ایجاد تاثـیــرات بصری ابــعـاد فضـــا را بزرگتر یا کوچکـــتـــر از انــدازه واقــعـــی نشان دهد به همــیــن دلـیــل در فضاهای کوچک بستــه به نیـاز ها و سلایـق کاربر بایســتــی در انــتخاب رنــگ دقت بیشــتـری شود تا با برنـامه ریزی منـــاسـب در حیـن اســتـــفاده از رنگ های مورد علاقــه استانداردهــای رنــگ آمیــزی را برای تعادل بخشیـــدن به دکوراسیون را نیز در فضا رعـایـــت نمود.

۱- مراقـب استـــفـاده از رنگ های مات در فضاهای کوچک باشــیــد:

رنـــگ های مات می توانـــد فضا را کوچکتـــر از رنگ های شفـاف و براق نشان دهـد پس بهتــر است از رنـگ های مات به صورت رنــگ های روشن و در زمــیــنــه استفـاده شود.

۲- بیـــشـتـــر از تک رنــگ ها در فضـاهای کوچک استـفاده کنــیـــد:

اســـتفاده از تک رنـگ حتـــی اگـــر رنگ های تیره را انـــتخاب می کنیــد نسبت به ترکیب ۲ یا چنــد رنگ می توانــد را را بزرگـتـر نشان دهـد پس تا جایی که می توانیـد از یک رنگ برای دکوراسیون اســـتفاده کنـیـد

۳- از تاثیر سقـــف برای بزرگنـــمـــایـی فضـــا غافــل نشوید:

برای ایـــجـــاد ابـعاد بصری به یک فضای کوچک، سقـف را مانــند دیوارهــا نقاشـــی کنیــد یا از کمــی سایـــه برای سقف استفاده نمایـــیـد تا با ایــجاد خطـای دیــد ارتـــفـــاع سقـــف را بلنــدتــر نشـان داده و در نتـیـجه فضا را بزرگــتر نمــایید.

۴- از تنــاژهای تیـره و روشن یک رنگ بهره گیریـــد:

یکــی از راه ها برای بزرگـــتر نشان دادن فضــا ایــن اســت که رنـگ های تیـره تر و یا پررنگ تر را در زیــر محـــدوده دید چشم ناظـــر و و رنــگ های روشن تر را در بالای نقـــطه ی دید ناظر اسـتفـــاده نمـاییـــد.

۵- جسورانـه پالت رنگی متضـاد را امـتحـــان کنیــد:

گاهی در فضـاهـــای کوچک استـفاده از رنـــگ های خنــثی یا سفـید برای دیوارهای اصـــلــی و افـزودن جسورانه رنگ های متـــضـــاد به درها یا پنـــجــره ها می تواند شکلـی مدرن به فضـا بخشیـــده و سبـک کوراسـیون را به کلی متـــحول کنـــد.

رنگ متناسب با دیوار اتاق های کوچک

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.