رنگ چشم چه نقشی در سلامتی بدن دارد

چشم یکی از اعضایی می باشد که گویایی سلامتی بدن شما می باشد اگر شما چشمان سالمی داشته باشید برخی از نشانه های در چشم وجود دارد که باید فوری به پزشک مراجعه نموده و اقدام به درمان نمایید در غیر این صورت مشکلات و بیماری های در بدن شما رخ خواهد داد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر رنگ چشم چه نقشی در سلامتی بدن دارد را در سایت مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله خبری دانستن : بسیاری بر این باورند که دیده ها پنجره ای رو به باطن و روح آدم می باشند البته می بایست بدانید که دیده ها می‌توانند پنجره ای رو به تن درستی شما هم باشند . در صورتی نگاهی با جزییات بیشتر به چشمهایتان داشته باشید بدون شک به شما خواهند اظهار کرد که شما در معرض ابتلا به چه بیماری هایی قرار خواهید داشت . رنگ , صورت و سایز مردمک دیده ها قادر است نمایانگر مشکلات مرتبط با تن درستی باشد که شما در آتی با آنان روبرو خواهید شد .

برای هر کسی واجب است که سالی یک توشه به دیده دکتر معالج مراجعه کند , مخصوصا افرادی که سنی فراتر از ۴۰ سال دارا‌هستند . تغییرات هم زمان در نگاه و تن به این معنی خواهد بود کی حتی‌د‌ر در‌حالتی که که روئت کرد شما خلل خاصی نداشته باشد هم می بایست اگر چه وقت یکبار به دیده پزشک معالج مراجعه نمود . ولی دیده ها در زمینه ی تن درستی شما چه می گویند؟

کاهش اقتدار شنوایی

آیا شما هم دوست دارید در هنگام گوش دادن به موسیقی مد نظر خویش صدای آن را بالا ببرید؟ مطالعات نشان داده است کسانی که دیده های قهوه ای دارا‌هستند در شرایطی‌که که برای مقطع طولانی در محیط های لبریز هیاهو قرار بگیرند نسبت به اشخاص با دیده های آبی رنگ کاهش شنوایی زیاد کمتری خواهند داشت . از آنجایی میزان ملانین , که به دیده ها , موها و پوست شما رنگ میدهد , در اشخاص دارنده دیده های قهوه ای بیشتر است , این مسئله مصونیت بیشتری را در قبال راز و صدای دوچندان به شنوایی آنها می‌بخشد .

تعلق به الکل

بر طبق تحقیقی که در سال ۲۰۱۵ انجام شد , اشخاص دارنده دیده های آبی رنگ عشق بیشتری به مصرف الکل داشته و به به عبارتی میزان هم احتمال اعتیاد به الکل در آنان بیشتر خواهد بود . به صورت کلی رغبت اشخاص با دیده های روشن خیس نسبت به اشخاص با دیده های قهوه ای و تیره برای مصرف الکل بیشتر است .

یورش قلبی

آیا تا به امروز نگاه ظریف تری به مردمک های چشمهایتان داشته اید؟ زمانی که مردمک های دیده اشخاص از نظر سایز گوناگون باشند حالتی چهره می‌دهد که به آن «anisocoria» گفته می‌شود . اکثری از اشخاص چنین قوانینی داشته و و هیچ مشکلی در فیض ی این مورد در منظر و بصیرت آن‌ها بوجود نمی آید . البته چنین حالتی می‌تواند نشان دهنده مشکلی زیاد دور از شوخی در سیستم عصبی شما باشد . افرادی که چنین قوانینی دارا هستند بدون شک بیشتر در معرض ابتلای به حمله ها قلبی و یا این که عفونت های واگیردار و مزمن قرار خواهند داشت .

دیابت

نقطه های قرمز رنگ که در اثر لکه های خونی در دیدگاه ساخت می گردند میتوانند نماد ی دیابت باشند . در صورتیکه قند خون به میزان خطرناکی بالا برود , رگ های خونی مسدود شده و آغاز به ورم کردن خواهند نمود . این زمینه می‌تواند سبب ساز پاره شدن مویرگ های شبکیه گردد که خون ریزی در دید را در‌پی خواهد داشت .

کلسترول بالا

کلسترول بالای خون قادر است سبب شود رینگ های سفیدی در نزدیکی دیده صورت بگیرند . همینطور این قضیه می‌تواند به تکوین برآمدگی هایی زرد در باطن مژه ها شود . اشخاص سالمند هم شاید شاهد تکوین چنین رینگ های سفیدی در باطن دیده هایشان باشند البته در صورت مشاهده چنین آرم هایی در منظر خویش خوبتر است هر چه زودتر به دکتر معالج مراجعه کرده و حالت کلسترول خون خویش را بررسی نمائید .

 

رنگ چشم چه نقشی در سلامتی بدن دارد

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.