روابط زناشویی را کمبود خواب آسیب می زند

روابط زناشویی خیلی از مسائل ممکن است به هم بزند یکی از این موارد بی خوابی می باشد که کم خوابی تاثیرات بسیار مخربی را بر روابط جنسی و زناشویی شما وارد می نماید با بی خوابی کلا سیستم بدن شما را به هم می ریزد و بخش عمده اعصاب و روان شما می باشد در ادامه جزئیات بیشتر روابط زناشویی را کمبود خواب آسیب می زند را در سایت خواهید خواند با ما همراه باشید.

 

ارتباط ها زناشویی را فقدان خواب آسیب می‌زند
لازم نیست مطالعه‌ی گسترده‌ای انجام دهید تا بدانید که نبود خواب چه اثری روی توانایی‌های ادراکی‌تان می‌گذارد , البته در هر مورد مطالعات متعددی در این باره موجود هست . نبود خواب میتواند هر چیزی را زیر تاثیر قرار بدهد ; از فهم و شعور گرفته تا تمرکز و دقت و تصمیم گیری . قرار نمی باشد در‌این مقاله در باب فواید خواب کافی کلام بزنیم زیرا مطمئنا مطالب متعددی دراین باره خوانده‌اید و شاید خودتان نیز دلایل نبود خواب را تجربه کرده‌اید . تنها یادآوری میکنیم که فقدان خواب , یک اختلال اپیدمی است و راءس در دست گرفتن و پیشگیری بیماری‌ها هم این حقیقت را اعلام نموده است .

سوای شک , در صورتی به اندازه‌ی کافی نخوابیده باشید , مهارت‌های تفکرتان بلافاصله افت خواهد کرد . کاری که اکثر اوقات ما در قبال فقدان خواب‌مان انجام می دهیم این است که در مصرف قهوه زیاده روی میکنیم , خواب آلوده و کثیف در سمت محل کارمان میرویم و تلاش میکنیم هشت ساعت با کلافگی و هرج و مرج عمل کنیم و خسته و کوفته و بیحال به منزل بر میگردیم .

سوالی که پیش میاید این است : آیا رمز کلاس چیزی یاد گرفتید؟ در بیشتر مورد ها پاسخ منفی است .

بیشتر ما خواب را در الویت قرار نمی‌دهیم و این عمل ما , تاثیر منفی در بخش اعظمی از جوانب زندگی‌مان می گذارد اعم از روابط‌ مان .

روابط زناشویی را کمبود خواب آسیب می زند

 

نبود خواب , به ضرروزیان عشق‌تان است

اکثری از پژوهش‌ها , تاثیر مخرب فقدان خواب را بر جسم و روح تائید کرده‌اند . با دقت به این‌که ارتباط ها بخش بزرگی از معاش مارا تشکیل میدهند , خیره کننده نیست که نبود خواب به ارتباط‌هایی که با دیگر افراد داریم هم لطمه بزند .

 

۱ . واکنش‌های ناگهانی‌تان بیشتر میشود

خویش کنترلی قسمتی از تصمیم‌گیری‌های روزمره‌ی ماست . مطالعات هم نشان داده نبود خواب , خویش کنترلی را ضعیف می کند و پرخاشگری را در اشخاص ارتقا می دهد که می تواند در دفتر و منزل , مشکلاتی تولید نماید .

پرخاشگری در رابطه ها , زیاد خطرناک است . لطفا رمز همسر و فرزندان‌تان بخشید نزنید ; حداقل هفت ساعت بخوابید!

 

۲ . میل جنسی‌تان کم میگردد

مطالعات انجام یافته , نبود خواب را به تراز ذیل تستوسترون نیز در زنان و نیز در مردان , ربط داده‌اند . می بایست بدانید که نبود خواب خیر فقط از رغبت جنسی‌تان کم میکند بلکه موجب مشکل جنسی هم میگردد . تاثیر بالقوه‌ی کسر خواب داشتن مشتمل بر خستگی , کم انرژی بودن و خواب آلودگی می شود . که همه‌ی اینها از میل جنسی‌تان کم مینمایند .

برا این که راحت باشید و جهت خوابیدن فراهم گردید , روستا دقیقه مدیتیشن فرمایید . توجه‌تان را معطوف دم و بازدم خویش فرمائید و ذهن ها تصادفی را که به ذهن‌تان خطور مینمایند از رمز خارج نمایید .

 

۳ . از جذابیت‌تان کم میگردد

همسر شما به عوارض مختلفی شما‌را دوست داراست که جذابیت ظاهری‌تان یکی آنهاست . اگر‌چه رغبت اولیه‌ی انسان برای کشف کردن هر کس جذابیت ظاهری برایش داشته باشد , دیگر چندان کار کشته نیست ولی اهمیت خویش را از دست نداده . هنگامی شم سالمی و انرژي میکنیم , جذاب‌تر و با اعتماد بنفس بیشتر به لحاظ می‌رسیم . در واقع این دو خصوصیت , جدانشدنی میباشند .

یافته‌های یک مطالعه‌ی سوئدی نشان داده اشخاصی که فقدان خواب دارا‌هستند , کمتر جالب و سلامت و بیشتر خسته و بیحال به حیث می‌‌رسند . یعنی جور آدم , نسبت به علامت‌های مربوط به خواب در رخ , حساس‌تر است , که روی برداشت‌ها و رفتارهای اجتماعی اثر بزرگی می گذارد .

روابط زناشویی را کمبود خواب آسیب می زند

4. خویش خواه‌تر می شوید

فقدان خواب قادر است مارا خودخواه‌تر نماید , زیرا نیازهای خودمان را به نیازهای همسرمان ترجیح میدهیم . زمانی همسرتان کاری برای شما انجام میدهد , حتما از وی سپاس نمائید . فقدان خواب داشتن قادر است سبب ساز شود سپاس کردن را فراموش نمایید .

 

۵ . آستانه‌ی تحمل‌تان کم می گردد

هر رابطه‌ای طبیعتا اختلاف‌هایی هم داراست و هر چقدر نیز که عالی بخوابید , این اختلاف‌ها حل نمی شوند ولی عالی و کافی نخوابیدن , تحمل‌تان را کاهش داده و عصبی و پرخاشگر خواهید شد . زمانی کم می‌خوابید , مانند این است که جهان را با عینک تیره میبینید . خلق و خوی و خوی‌تان نوسان پیدا کرده و زود عصبانی می شوید , در سود رابطه‌تان تاثیر بدی از این رفتارها خواهد گرفت .

 

روابط زناشویی را کمبود خواب آسیب می زند

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.