رواج ازدواج های خطرناک اینترنتی در سایت های همسریابی

ازدواج های اینترنتی در بین جوانان رایج شده است که این ازدواج با درصد بالای طلاق روبرو می باشند و همه این ازدواج ها چون بدون شناخت بود منجر به طلاق می شوند جووانانی که در سایت های همسریابی ثبت نام نموده و از این طریق دوسست دارند همسر ایده آل خود را پیدا نمایند کاملا در اشتباه می باشند در ادامه جزئیات بیشتر رواج ازدواج های خطرناک اینترنتی در سایت های همسریابی  را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه بشاید.

به گزارش مجله خبری دانستن : ازدواج یک کدام از مطرح ترین پروسه معاش برای هر دختر و پسری است و یکی نکات برای داشتن یک وصلت عالی , تعیین درست همسر است . بعضی از تزویج ها که درین زمان و دوران اشاعه پیدا نموده است بخشی از جور وصلت های خطرناک می باشند .

در دنیای امروزی و پر سرعت روز جاری , اکثری از اشخاص از روش وب و سایت‌های همسریابی , سهیم معاش خویش را جست‌و‌جو مینمایند و میخواهند در قلیل هنگامی به یار مناسب برسند . این جور شناخت , دوچندان آسوده است , البته آیا می‌توان با این روش به عشق و علاقه حقیقی وواقعی و با استمرار دست یافت و آیا ازدواج‌هایی که بر مبنا شناخت اینترنتی و از روش سایت‌های همسریابی صورت می گیرد , استوار خواهد بود؟ چهت نیل به جواب سنجیده بایستی معنا عشق و علاقه حقیقی و واقعی و عمیق و همینطور معاش استوار بین زن و مرد را بررسی کرد و این‌که آیا در قرارهای اینترنتی چنین مهر و محبتی پیدا می‌شود؟

علاقه حقیقی برای داشتن معاش مشترک مطلوب
کار حقیقی وواقعی و عمیق آدم در هر مسئله موجب رفاه و بزرگ و بالندگی در وی میگردد و می تواند شخصیت اورا صورت دهد و اثری طولانی روی زندگی‌اش داشته باشد , البته کار سطحی , علاوه بر اینکه محدود و گذراست , در صورتی بیش تر از حد به آن پرداخته شود , پیامدهای منفی در معاش آدم بوجود میاورد .

برای تشخیص تفاوت پدیده‌های عمقی و سطحی در قلمرو عاطفه و محبت می بایست بین شدت عشق و عمق آن تفاوت قائل شد . ولی این تمایز را مرد و زن به‌ندرت فهم و شعور میکنند که اکثری مواقع مشکل‌ساز میشود . شدت عشق و علاقه در یک لحظه پدیدار میگردد و خیلی زود از بین می رود و می‌توان از آن به حس شهوانی تعبیر و تفسیر کرد , ولی عمق عشق و علاقه طولانی است و تجربه آن , شخص را به پرورش و بالندگی می رساند .

سایت‌های اینترنتی و وصلت استوار
هرکس برای تعیین همسر مطلوب می بایست روی ویژگی‌های شخصیتی و ارزش‌های شخص متبوع متمرکز شود و مناسب‌ترین شخص را تعیین نماید . سایت‌های همسریابی به یوزرها خویش وعده دو مبادرت دارای اهمیت را می دهند : نخستین این‌که به اشخاص یاری مینمایند تا گزینه‌های بخش اعظمی برای گزینش داشته باشند و دوم این‌که وصلت آنان طولانی و بادوام خواهد بود . در باب وعده اولیه , شکی نیست که صحیح می گویند . این سایت‌ها با تبلیغات و ترفندهایی که به عمل میبرند , می توانند تعداد بی‌شماری از اشخاص جویای همسر را درسمت خویش جذب نمایند . به این ترتیب هرکس , گزینه‌های زیاد متعددی در اختیار خواهد داشت و قادر است ظاهرا کسی مطابق میل خویش را بیابد , ولی در‌خصوص وعده دوم شک وتردید بخش اعظمی است و جای دعوا و گفت‌وگو داراست .

در این مسیر کارشناسان و مشاوران خانواده مضاعف هشدار داده‌اند . دکتر معالج تبریزی , کارشناس مشورت کردن و روان‌درمانی می گوید : در حالتی‌که اشخاص بخواهند فقط به‌وسیله رابطه و گفت‌وگوی اینترنتی , همسر آتی خویش را گزینش نمایند , هیچ زمان شناختی نسبت به نیز پیدا نمیکنند . مشاوران خانواده زیر هیچ قوانینی به اشخاص پیشنهاد نمی کنند که فقط با توکل به داده ها اینترنتی برای خویش زوج پیدا نمایند . این متخصص ادامه میدهد : شخصی که در وب چشم میگردد , می‌توان به کوه یخی که در اقیانوس جای‌دارد و صرفا جزو آن خارج است , تشبیه کرد .
ما تنها به عبارتی نصیب قلیل را می بینیم و قسمت‌های زیرین آن از دیدمان نهفته میماند . بدین ترتیب شناخت اینترنتی برای تعیین همسر کافی و جذاب نیست . تبریزی پیشنهاد می کند : اشخاص برای تعیین همسر می بایست شناخت نزدیک داشته باشند و در عین اکنون , خانواده‌های یکدیگر را از لحاظ مساله فرهنگی و رابطه ها اقتصادی بشناسند و دو نفر بررسی نمایند که آیا از حیث خانوادگی با یکدیگر سنخیت دارا‌هستند یا این که خیر . در غیر این صورت ازدواجشان چیره نخواهد بود .

جدایی یا این که معاش پر‌از کیفر
دکتر معالج وکیلی , روان‌شناس , استاد دانشکده در‌خصوص اشاعه این سایت‌ها می گوید : در چندین سال اخیر , سایت‌های همسریابی زیاد اشاعه پیدا کرده‌اند و اشخاص برای جستن شخص دلخواه خویش درین سایت‌ها ثبت‌نام می کنند . این اشخاص معمولا داده ها صحیحی در رابطه سن , حالت تحصیلی , موقعیت خانوادگی و اقتصادی و این قبیل موردها به یکدیگر منتقل نکرده و بر‌اساس همین داده ها اشتباه , ارتباطی تماما مجازی و غیرواقعی برقرار می‌نمایند .
هنگامی این رابطه ادامه پیدا میکند , تعلق عاطفی بین آن ها ساخت میگردد و بعد از ساخت تعلق , کم‌کم به تاءمل شناخت بیشتر و در غایت تزویج می افتند و درین حالت , خانواده‌های خویش را در جریان قرار میدهند . بعضا اشخاص احتمالا داده ها غلطی را که داده‌اند , تصحیح نمایند البته بعضی افراد ممکن است اطلاعات غلطی را که داده‌اند، اصلاح کنند اما برخی دیگر چنان درگیر روابط احساسی می‌شوند که نمی‌توانند حقایق را بگویند یا ارتباط ایجاد شده را قطع کنند و با همان اطلاعات غلط با یکدیگر ازدواج می‌کنند. این ازدواج برپایه رابطه احساسی صورت می‌گیرد و وقتی از لحاظ عقلانی، دختر و پسر متوجه تفاوتشان می‌شوند، زندگی‌شان به مخاطره می‌افتد.

تبریزی هم می گوید : آن بخش از ناشناخته‌های شخصیتی اشخاص که در رابطه اینترنتی مشاهده نشده , ناسازگاری زناشویی به‌وجود میاورد که سبب به طلاق میشود و در‌حالتی که بعضا اشخاص نیز از جدایی وحشت داشته باشند و به خاطر صحبت مردمان جدایی را گزینش نکنند , عمری

علت ترویج تزویج اینترنتی
تبریزی در‌خصوص این‌که چرا جوان ها برای یافتن همسر سراغ سایت‌های اینترنتی همسریابی می روند , معتقد است : ازآنجاکه قابلیت و امکان رابطه بین دخترها و پسرها فراوان کم است و اشخاص در مکان‌های دوچندان محدود میتوانند یکدیگر را ببینند و بشناسند , بدون چاره به راه‌هایی متوسل می گردند که از آن شیوه بتوانند با اشخاص بیشتری آشنا شوند و از فی مابین این اشخاص , تعیین سنجیده خویش را پیدا نمایند .

وکیلی علاوه بر برهان فوق , عارضه ها دیگری را هم برمی‌شمارد , از‌ جمله این‌ که : روش معرفی سنتی که پیش از این کسانی , خانواده‌های دختر و پسر را به یکدیگر معرفی می‌کردند , مضاعف کم شده شده‌است . درشهرهای کوچک هنوز این روش ترویج داراست , البته در شهرهای بزرگ این حادثه کمتر می‌ افتد . مسائل دیگر این‌که کسانی که این چنین آشنا میگردند , در مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی فراوان ضعیف و آدم‌هایی کمرو می‌باشند . آنان نمی‌توانند همسر دلخواه خویش را پیدا نمایند یا این که بتوانند با وی سخن و رابطه برقرار نمایند . ازآنجاکه آنان در رابطه اینترنتی فقط با تایپ ویژگی ها سروکار دارا‌هستند و بیشتر از روش گپ اینترنتی ارتباط صورت می گیرد , راحت‌تر می توانند با شخصی در دنیای مجازی رابطه برقرار نمایند . ولی همین اشخاص به دلیل کمبود مهارت اجتماعی و ارتباطی , بعد ها در معاش زناشویی به خلل برخورد کرده و نمی‌توانند احساسات و اذهان خویش را بازگو نمایند .

سرعت در همسریابی
بعضا کارشناسان , علت ارتقاء عشق و علاقه به شناخت اینترنتی را سرعت جان دار در دنیای روز جاری می دانند . در حقیقت , سرعت فضای مجازی و سایبری دوچندان بیشتر از فضای حقیقی وواقعی است و بشر روز جاری , معتاد سرعت و قرار تصاحب کردن در قبال سیلی مستمر از اتفاقات در جامعه سایبری می گردد و از این‌که برای فعالیت و عمل معاش وقت بگذارد , بیزار است . وی که دنبال تغییرات با سرعت فراوان است , چه بسا صلح و مهر و محبت و همسر آتی خویش را نیز می خواهد از روش وب و در کمترین زمان ممکن پیدا نماید , البته متاسفانه فراموش کرده برای داشتن علاقه عمیق به شخصی که قرار است سهیم و یار و همدم زندگی‌اش شود , به وقت و هنگامی کافی نیاز دارااست .

یکی دیگر از معایب ملاقات اینترنتی این است که هر‌کس احتمال دارد ملاقات‌های اینترنتی زیادی داشته باشد تا به اصطلاح بتواند اشخاص دیگر را هم بررسی و شناسایی نماید . ادامه دادن چنین رفتاری نه‌تنها جلوی علاقه‌مند شدن اشخاص به یکدیگر را می گیرد , بلکه نمی‌تواند به داشتن ارتباط طولانی سبب ساز شود , به دلیل آن که آن ها بدین گونه قرارها معتاد شده و همیشه دنبال گزینه‌ای خوبتر از پیشین می‌باشند . تداوم برای جستن یک شخص ایده‌آل و مطلوب‌تر از پیشین , خطر فراوان بزرگی برای شخص به حساب می‌آید و چه بسا در‌صورتی‌که با شخصی وارد رابطه‌ای شود , احتمال دارد نتواند از عادت بد خویش دست بردارد و بازهم دراینترنت در پی دوست باشد . فیض این‌که به‌وسیله وب می‌توان با بی‌شمار اشخاص رابطه برقرار کرد , البته هیچ گاه نمیتوان مشغول یک ارتباط تندرست عاطفی و بادوام شد .

رواج ازدواج های خطرناک اینترنتی در سایت های همسریابی

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.