مصاحبه خواندنی با روشنک گرامی بازیگر خوش چهره سینما

روشنک گرامی یکی از بهترین بازیگران خوش چهره و خوش استایل در عرصه بازیگری می باشد به تازگی مصاحبه خواندنی و جالبی رلا با ایشان برایتان آماده نموده ایم و بیشتر این مصاحبه از زندگی روشنک گرامی می باشد او به سوالات خبرنگارمان به خوبی جواب داده و از کارهایی که در آینده می خواهد انجام دهد خبر داد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر مصاحبه خواندنی با روشنک گرامی بازیگر خوش چهره سینما + بیوگرافی را در سایت مجله خواستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله دانستن : روشنک گرامی , دسته اخلاق و راه و روش روشنک گرامی نشان میدهد با آدمی روبرو هستیم که زندگی را دشوار نمی گیرد و اهل شغل های خاله زنگی و مشغول باندبازی شدنو پشت راز این و آن سخن زدن که در محیط سینما و تلویزیون متداول است , نیست .این هنرپیشه برنا سرش به کارش و گرفتاری هایش گرم است و احتمال دارد به همین علت باشدکه در در حدود یک ده سال کار در حوزه بازیگری تعداد شغل های بازیگری اش به زحمت به ۱۵ عمل می‌رسد .

پس از موفقیت فیلم «قاعده تصادف» که گرامی در نقش یک دختر صاف و معمولی که عشق و علاقه یک طرفه ای به همکلاسیش داشت ظواهر شد ,این توقع پدید آمد که وی در بازیگری سینما فعال خیس باشدولی کماکان سالی یک فیلم قبول میکند و در دو سال اخیر
د بازی زنده نقش های نیکی در نمایش های متعدد و جذابی نظیر «بازی یالتا» و «رویای نصف شب تابستان» داشته است .روشنک گرامی که یک فیلم مهیا نمایش به اسم «خانه دیگری» را داراستکه در نقش یک دختر عامی طبقه میانگین جامعه بازی مناسبی ارائه کرده و در فیلم جدیدا عرضه شدهبه کانال خانگی «هلن» نیز نقش یک دختر قربانی شده حالت خانواده و اجتماع را لایقو روان بازی نموده است با حضورش در نقش محوری سریال مشقت بار و طولانی برهه زمانی«گمشدگان» در کانون اعتنا مخاطبان قرار گرفتو اما که به مثل اکثر اوقات سریال های تلویزیونی به مقدار نقدهای مثبت , نقدهای منفی نیز به سمتش آمد .

و به جایش کوشیده چه بسا تندترین نقد ها را نیز با تمرکز مورد دقت و ارزیابی قرار دهد .
روشنک گرامی در گفتگویی ورای بازیگری , در رابطه دنیای فرضی اش تحت عنوان یک هنرمند برنا حرف گفته است .
بخشی از بازیگرانی نیستید که بسیار اهل بازی در سریال های تلویزیونی باشید .
آیا از حضور در شغل های طولانی زمان اذیت می شوید؟

– از بازی در سریال تجربه نیکی نداشتم و مشاجره اذیت شدن دربین نیست .
در سریال «فاصله ها» نیز به خاطر تجربه کردن مدیوم تلویزیون بازی کردم .
این حضور در تلویزیون کات خورد به هفت سال بعد از آن و صبح روزی که از خواب بلند شدم
و با خودم گفتم در صورتیکه روز جاری تا شب تلفنم زنگ بخورد و برای بازی در سریالی دعوت نحس پذیرش می کنم!

آن روز صبح که از خواب بلند شدید حالا تان عالی بود؟

– آری , حالم عالی بود . خیلی ها از اینجانب خواستند که سریال بازی کنم .
مردمی که به اینجانب لطف دارا‌هستند و به همین خاطر در سریال «گمشدگان» بازی کردم .
در هرصورت این یک کدام از خصوصیت های رشته ماست که به خاطر رابطه مستقیمی که با مخاطب داریمهمواره در معرض اظهار حیث آن‌ها هستیم و این اظهار ایده ها می‌تواند دیدی خوب تر نسبت به شغل های مان پیش روی مان بگذارد .تنها می بایست پاره ای اعتنا کرد که‌این نظرها , مشی جدا هنرپیشه را مبتلا خدشه نکند .به حیث میرسد درین امسال سالیان توصیه بازی در سریال های متعددی را رد نموده اید .

 

– خیلی زیاد! تعدادش یادم نیست . همواره در برهه ای از زمان با تعدادی پیشنهادات مواجه میشویدکه بایستی در میان آن ها تعیین نمائید . این موقعیت برای اینجانب نیز بارها اتفاق افتاده است که مواجه شده امبا سفارش بازی در سریال هایی که بعضا از آنان بسیار از حد روتین بوده اند و مطمئن بودمدر‌حالتی که در آنان اجرای نقش کنم اتفاقی در مسیر بازیگریم صورت نخواهد بخشید .پس چه خوبتر که بکوشم گزینش هایی منطقی خیس و مختلف خیس داشته باشم تا نیز خودم لذت بیشتری از بازیگری ببرمو نیز مخاطبانم متوجه تفاوت کاراکترها شوند .انگاری کلا بازیگری را نیز متعددی دور از شوخی نمی گیرید .

– به بازیگری تحت عنوان شغل و رشته نگاه نمی‌کنم بلکه بازیگری را برای لذت بردن
و عشق و علاقه فردی انجام می دهم . ابدا سرشت هنر به جوشش درونی و علایق فردی گشوده می گرددو چنانچه این عشق نباشد , هیچ هنری فی نفسه شادی بخش نیست . شما در حیث بگیریدشخصی که عشق و علاقه ای به نگارگری ندارد , بخواهد به طور آکادمیک نقاش شود ;ارگانیک است که چنین شخصی مشقت بار بتواند به میزان یک نقاش غریزی رویش نماید و

– به بازیگری تحت عنوان شغل و فن نگاه نمی‌کنم بلکه بازیگری را برای لذت بردن و عشق و علاقه فردی انجام می دهم . به هیچ وجه طینت هنر به جوشش درونی و علایق فردی گشوده می گردد
و در شرایطی که این عشق و علاقه نباشد , هیچ هنری فی نفسه شادی بخش نیست . شما در لحاظ بگیریدشخصی که عشق و علاقه ای به نگارگری ندارد , بخواهد به طور آکادمیک نقاش شود ;
ارگانیک است که چنین شخصی طاقت فرسا بتواند به میزان یک نقاش غریزی رویش نماید و محصول مناسبی اخلاق کند .

– هیچ گاه برای هنرپیشه بودن خیلی هیجان زده نبودم به این ترتیب کم کاری ناراحتم نمیکند .
به بازیگری دسته دیگری نگاه می‌کنم . نقش هایی را پذیرش می‌کنم که بتوانم با آن‌ها کلنجار بروم و رابطه برقرار کنم و دوست شان داشته باشم و این کلنجار رفتن در وصال به اکنون روحی عالی کمکم می نماید . هیچ لذتی نیز فراتر از همین که روحت حالش عالی باشد , نیست .

غیر از بازی در نقش هایی که دوست دارید , انجام چه کارهایی درحال حاضر تان را عالی می کند؟

– موسیقی حالم را خیلی عالی می نماید و اینجانب پیانو , عود , تار و ساکسیفون می نوازم و نواختن و گوش دادن موسیقی سرحالم می نماید .

آیا موسیقی را به صورت ماهر دنبال می کنید؟

– تار و پیانو را ماهر دنبال میکنم اما به صورت غریزی کلا آدمی هستمکه هر سازی ببینم میتوانم دستم بگیرم و استارت کنم به نواختن .

 

بدین ترتیب بیشتر به موسیقی عشق دارید تا بازیگری؟

– نمی توانم مقایسه شان کنم . جنس عشق و علاقه ام به موسیقی خیلی متعدد با بازیگری است .
می توانم بیان کنم کدام شان را بیشتر دوست دارم . در کنار موسیقی و بازیگری که گهگاه چیزکی نیز می نویسمو ماجرا می نویسم , طرح فیلمنامه می نویسم و دل متن هایی که احتمالا روزی بتوان آنها‌را منتشر کرد . ولی ادعایی در این باره ندارم و برای همین است که کلیه آنها‌را دل متن میدانم .

 

اهل کارهایی که بعضی از بازیگران نامتعارف نظیر کاری که «دانیل دی لویس» کرد و ۱۰ سال بازیگری را رها کرد و به شهر رم رفت و کفاش شد , هستید؟

– به صورت کلی شغل های هیجان آور را دوست دارم و دوست ندارم همیشه سرگرم یک فعالیت خاصی باشم .کلا سرشت بازیگری نیز با همین خطر کردن و قرار گیری در نقش های تجربه نشده است که شادی بخش می‌شود .

اهل شغل های خطرناک هستید؟

– شیدا سرعت هستم و اکثر وقت ها مواقع ماشینم را با سرعت می‌رانم و شرایط فعلی که مقداری مسن شده امو عین پیرزن ها محتاط رانندگی میکنم ( میخندد ) البته هنوز نیز مادرم
کنار اینجانب در اتومبیل نمی نشیند و از رانندگی اینجانب می ترسد! البته در هر حال این نیز غریزی استو نمی‌شود کاریش کرد . رانندگی و علاقه به‌سرعت در بخش اعظمی از جوان ها موجود هستو این نیز راهی است برای خالی کردن هیجانات این دوران .

روشنک گرامی از عشق اش به موسیقی می گوید

… لابد جریمه رانندگی نیز فراوان پرداخت می کنید؟

– به خاطر سرعت خیر , ولی زیرا محل دانشگاهم در حوزه‌ طرح ترافیک بود جریمه های متعددی پرداختم .سال گذشته نیز که دو عدد نمایش زنده در راس شهر بازی داشتم بارها جریمه شدم .
اینها مواقعی است که ممکن است برای بخش اعظمی دیگر از علاقه خودرو ها نیز پیش آید
به ویژه در تهران که آن قدر جمع شده از اتومبیل که حد ندارد .به لحاظ میرسد در خانواده ای با رفاه مالی بالا مشغول گذران زندگی هستید .

 

– خیر , خانواده اینجانب به حیث مالی در مرحله متوسطی می باشند و این که میگویند مرفه بوده ام شایعاتی استکه مشابه اش در رابطه اکثری دیگر از همیاران نیز موجود هست .
ولی معاش در مرحله میانگین منجر نشده تمنیات مالی داشته باشم و همواره لذت روحی را مقدم می داند امبر کارایی برای اضافه کردن به تراز مالی زیرا تفکر می‌کنم در صورتی‌که روحم در وقار نباشد , درآمد میلیاردی نیز به فعالیت نمی آید .

 

پس به خاطر کسب درآمد نبوده که سراغ بازیگری آمده اید؟

– من می توانم از راه های دیگری به جز بازیگری پول در بیاورم. مثلا طراحی لباس هم انجام می ده.البته این کار را هم به صورت کاملا دلی انجام می دهم. یعنی حرفه ای به مفهوم این که مزون داشته باشم،نه اما برخی از دوستانم از لباس هایی که طراحی کرده ام خرید می کنند.

روشنک گرامی از طراحی لباس می گوید

کار طراحی لباس هم درآمد مناسبی دارد که اگر بخواهم می تواند بهینه شود اما آدمی نیستم
که در یک حیطه بمانم و بیشتر دوست دارم علایق مختلفم را پی بگیرم؛علایقی که جنبه روحی دارند و باعث می شوند لذت بیشتری از زندگی ببرم.

 

برخی از بازیگران مثل مهتاب کرامتی و ستاره اسکندری مزون دارند. با آنها همکاری نمی کنید؟

– افتخار همکاری با این هنرمندان را نداشته ام چون وقتی برای داشتن مزون دائمی ندارم
و هر وقت که آزادم خودم طراحی می کنم و لباس های دست دوز درست می کنم
که بیشترشان هم به درد پوشیدن در زندگی عادی نمی خورد و در واقع آرت فشن محسوب می شوند.بر این اساس شاید این نوع طراحی لباس به درد هر فردی نخورد و بیشتر مناسب آنهایی باشدکه می خواهند رنگ و رویی دیگر از پوشش را تجربه کنند.

 

از حرف های تان مشخص است که زیاد به فکر پول در آوردن نیستید.

– پولدار بودن هم مثل مشهور بودن ترسناک است. ماشینم پژو ۲۰۶ کهنه ای است
که مدام خراب می شود. با این ماشین هم وقتی که توی خیابان می روم و کودکان کار را می بینم
که برای گرفتن هزار تومان بالا و پایین می روند از خودم خجالت می کشم
و یا این که مرد سن و سال دار پیک موتوری در زیر باران جنسی را حمل می کند
تا به صاحبش برساند حالم را دگرگون می کند. اینها را که در جامعه می بینم حالم بد می شود.

آدم آرمان خواهی هستید؟

– از دیدن فقر و ناراحتی مردم ناراحت می شوم و گریه می کنم. روشنک گرامی از رانندگی می گوید

این هم جزو همان ویژگی های ذاتی ام است که سال هاست با من بوده و ابایی از بیان آن ندارم.
برابری آدمیان در اوضاعی که می بینید یک نفر برای پیدا کردن لقمه ای نان باید درون سطل های زباله را کاوش کندبه شدت به چالش کشیده می شود. هر انسان دیگری هم باشد بعید است
این صحنه ها را ببیند و تکان نخورد. نمی شود که وجدان را کنار گذاشت و تبدیل شد به ربات!

 

آخرین بار چه زمانی اشک تان درآمد و به قول معروف گریه کردید؟

– آخرین روز فیلمبرداری «گمشدگان» گریه کردم.

… چون قرار بود کار تمام شود گریه کردید؟

– نه، از این لوس بازی ها خوشم نمی آید. در صحنه فینال سریال که با پدرم (بهنام تشکر)حرف های عاطفی می زدیم بعد از کات کارگردان گریه ام گرفت.

 

صحنه های عاطفی را غریزی بازی می کنید یا تکنیکی؟

– حسی بازی می کنم. یعنی سعی می کنم به لحاظ احساسی کاملا به کاراکتر نزدیک شوم
و به دنبال آن است که حس و حال کاراکتر بر ذهنم غلبه می کندو ایفای نقش ساده می شود. البته برخی هم می کوشندهمه چیز را به سمت تکنیک های بازیگری ببرند و از ارتباط برقرار کردن حسی با کاراکتر دوری کنندروشنک گرامی از زندگی کاری می گویدچون گمان شان این است که بعدتر در آمدن از قامت آن کاراکتر به دشوارترین کار زندگی شان بدل خواهد شد ولی شخصا فکر می کنم تا حس و حال شخصیت شناخته نشود،نمی توان آن را طوری ایفا کرد که مخاطب غرق شخصیت شده و با اتفاقات پیرامونی آن ارتباط گیرد.

بازی در فیلم «هلن» چقدر به شما در دیده شدن و سپس بازی در «گمشدگان» کمک کرد؟
آیا از آقای رضا کریمی کارگردان سریال «گمشدگان» نپرسیدندصرفا به خاطر بازی در فیلم «هلن» که آنجا هم نقش دختری بریده از خانواده با بازی می کردید برای سریال انتخاب تان کرده یا نه؟

– فکر می کنم فقط آنونس «هلن» را دیده بود و بر اساس آن من را انتخاب کرده بودالبته که آنونس هم به اندازه خود می تواند شمایی کلی از محصول را به مخاطب ارائه دهد و خیلی از بازیگران دیگر هم به صرف یک تیزر کوتاه دیده می شوند.

چه تجربیات جدیدی با حضور در «گمشدگان» به دست آوردید؟

– تجربیات زیست اجتماعی خوبی از بازی در «گمشدگان» به دست آوردم.در طول فیلمبرداری سریال به مناطقی از پایین شهر رفتیم که تا به حال ندیده بود.در مناطقی مثل مولوی و میدان اعدام مردم کنار دیوار نشسته بودند و مواد مخدر مصرف می کردندو بعدش هم بعد از نشئه شدن همانجا می خوابیدند. البته شنیده ام در آمستردام هم خیابانی استکه استعمال یک نوع مواد مخدر آزاد است اما در پایین شهر تهران هر مواد مخدری که تصورش را می کردیدوجود داشت و زن و مرد و پیر و جوان بدون ترس مواد استعمال می کردندو این کار ضمن ترسناک بودنش خیلی ناراحت کننده است و باعث می شود آدمی مدام پیش خود فکر کندکه چرا علیرغم این همه تبلیغاتی که درباره آثار سوء مواد مخدر می شودباز هم در گوشه و کنارمان آدم هایی را داریم که خودشان را غرق این مواد می کنند.

 

مصاحبه خواندنی با روشنک گرامی بازیگر خوش چهره سینما + بیوگرافی

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.