روش تهیه ترشه تره گیلانی به همراه دارچین و نعنا

ترشه تره گیلانی یکی از غذاهای محلی استان گیلان می باشد و بسیار خوشمزه می باشد بسیاری از ایرانی ها دوست دارند غذاهای محلی همه استان های ایران را بلد باشند و بر سر سفره با خانواده میل نمایند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر روش تهیه ترشه تره گیلانی به همراه دارچین و نعنا را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: غــذاهـای شمالـــی مخـــصوصا غذاهــای گیـــلــانی جای خودشون رو تقریــبـا توی سفره همه ایـرانی ها باز کردن، از بین این غذاهـــا هم بعــضـیاشون شنـاخته شده تر هستن مثــل همــیــن خورشـتی که امروز میخوام طرز تهـــیه اش رو براتون بگم یعـنــی خورشت لذیـذ ترشــه تره. این خورشـت با سبـــزی های مختلف درســت میشه و معـمولا با ماهی سرخ شده یا ماهـــی دودی و یا به تنهــایی سرو میشــه و مزه اش واقــعـا محشره. امــیـــدوارم درستش کنـــیـــن و از طعمـــش لذت ببرین.

مواد اولیـه :

برای ۵ نفـر

تخم مرغ ۳ عدد
سیر ۱ بوته
خالواش نصــف پیـمــانـــه (سبـــزی سنـتــی گیلـــانی)
آب نارنـج ۱ تا ۱ و نیـم لیوان
فلفـل به میـــزان لازم
سبزی ۱ کیلو (اسـفـــناج،ـبرگ چغنــدر،گشـــنـیـز،ــتره،ـــجعـــفری و شوید( اسـفنــاج بیشـتر از بقیه))
نعنا نصــف پیمـــانـه
دارچین به میـــزان لازم
روغن نصف پیــمـــانه
نمک به میـزان لازم
زردچوبه به میزان لازم

طرز تهیـــه:

۱٫ ابـــتــدا سبــزی ها را پاک کنید و بشویید. پس از ایـنـکــه کمـی آب آنـهـا رفـت، همه را خرد کنـــید، ولی لازم نیســت خیلی ریز شود. برنج را بشویید و با نمــک کمــی خیــس کنیـــد. برنج و سبـــزی های خرد شده را در قابـــلــمـه ای با ظرفیت منـــاســب یا در ظرف سنــتی گیـــلــان به نام گمـج بریـزید و با یک پیمانـــه آب و نمـک بپزید.

۲٫ بعــد از پخــتن سبـزی چاشـنـی ایـن غذا یعــنـــی آب نارنـــج را اضــافـه کنیـد و صبـــر کنــیـد تا کمی با هم بجوشنـد. اگر ترشی غذا کم بود، باز هم به آن چاشـــنی اضافه کنـــیـــد تا به اندازه کافـــی و دلخواه ترش شود.

۳٫ نعــنـــا،ـــ‌خالواش و سیــر پوست کنده را خرد کنیـد و در تابـــه ای همـراه نمـــک، فلفـــل، دارچــیـــن و زردچوبه در روغن فراوان، کمــی سرخ کنـــید. ایـن مخـلوط را به سبزی و برنج پخـته اضافـه کنید تا با هم بپــزنـــد.

۴٫ تخــم مرغ ها را در ظرفــی بشـکـنــیــد و با چنـــگـــال بزنـــی و در صورت تمایل کمـی زعفـــران به آن بیفــزایـیــد.

۵٫ سپس روی مخـلوط سبـزی ها و برنــج بریزیــد. زمانــی که تخـم مرغ ها پخت، خورش را هم بزنـــید و به آن فلفـل و دارچــیـــن بیـفــزاییـــد. وقتی همه مواد خوب پخـت و خورش به روغن افــتاد، غذا آمــاده است.

نکات:

۱) به جای آب نارنـج میتوانیـــد از آبـــغوره اســـتفاده کنـید و یا آب انـار ترش بریـــزید.الـــبـــته توجه داشـتــه باشــیـــد که آب انار رنگ خورش را تیـره میکنـــد.

۲) ایـــن غذا را با برنج کته یا نان سرو کنـید.

۳) اگـــر خالواش در دســتــرس نبود آن را حذف کرده و مقدار بیشـتری نعنـــا بریزیـــد.

۴) برای پوست کنـدن سیر کمی آن را در آب سرد بگذاریــد تا پوست آن به راحتـــی جدا شود و بعــد با چاقو یا هر وسیــلــه دیگــری آن را خرد و له کنید.

۵) اگــر از نعــنــا و خالواش خشـک استفــاده می کنید، کمـی آنــها را خیس کنـیـــد و بعـد با سیر سرخ کنـیـد.

روش تهیه ترشه تره گیلانی به همراه دارچین و نعنا

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.