روش تهیه ترشه تره گیلانی به همراه دارچین و نعنا

ترشه تره گیلانی یکی از غذاهای محلی استان گیلان می باشد و بسیار خوشمزه می باشد بسیاری از ایرانی ها دوست دارند غذاهای محلی همه استان های ایران را بلد باشند و بر سر سفره با خانواده میل نمایند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر روش تهیه ترشه تره گیلانی به همراه دارچین و نعنا را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: غــذاهـای شمالـــی مخـــصوصا غذاهــای گیـــلــانی جای خودشون رو تقریــبـا توی سفره همه ایـرانی ها باز کردن، از بین این غذاهـــا هم بعــضـیاشون شنـاخته شده تر هستن مثــل همــیــن خورشـتی که امروز میخوام طرز تهـــیه اش رو براتون بگم یعـنــی خورشت لذیـذ ترشــه تره. این خورشـت با سبـــزی های مختلف درســت میشه و معـمولا با ماهی سرخ شده یا ماهـــی دودی و یا به تنهــایی سرو میشــه و مزه اش واقــعـا محشره. امــیـــدوارم درستش کنـــیـــن و از طعمـــش لذت ببرین.

مواد اولیـه :

برای 5 نفـر

تخم مرغ 3 عدد
سیر 1 بوته
خالواش نصــف پیـمــانـــه (سبـــزی سنـتــی گیلـــانی)
آب نارنـج 1 تا 1 و نیـم لیوان
فلفـل به میـــزان لازم
سبزی 1 كیلو (اسـفـــناج،ـبرگ چغنــدر،گشـــنـیـز،ــتره،ـــجعـــفری و شوید( اسـفنــاج بیشـتر از بقیه))
نعنا نصــف پیمـــانـه
دارچین به میـــزان لازم
روغن نصف پیــمـــانه
نمك به میـزان لازم
زردچوبه به میزان لازم

طرز تهیـــه:

1. ابـــتــدا سبــزی ها را پاك كنید و بشویید. پس از ایـنـكــه كمـی آب آنـهـا رفـت، همه را خرد كنـــید، ولی لازم نیســت خیلی ریز شود. برنج را بشویید و با نمــك كمــی خیــس كنیـــد. برنج و سبـــزی های خرد شده را در قابـــلــمـه ای با ظرفیت منـــاســب یا در ظرف سنــتی گیـــلــان به نام گمـج بریـزید و با یك پیمانـــه آب و نمـك بپزید.

2. بعــد از پخــتن سبـزی چاشـنـی ایـن غذا یعــنـــی آب نارنـــج را اضــافـه كنیـد و صبـــر كنــیـد تا كمی با هم بجوشنـد. اگر ترشی غذا كم بود، باز هم به آن چاشـــنی اضافه كنـــیـــد تا به اندازه كافـــی و دلخواه ترش شود.

3. نعــنـــا،ـــ‌خالواش و سیــر پوست كنده را خرد كنیـد و در تابـــه ای همـراه نمـــك، فلفـــل، دارچــیـــن و زردچوبه در روغن فراوان، كمــی سرخ كنـــید. ایـن مخـلوط را به سبزی و برنج پخـته اضافـه كنید تا با هم بپــزنـــد.

4. تخــم مرغ ها را در ظرفــی بشـكـنــیــد و با چنـــگـــال بزنـــی و در صورت تمایل كمـی زعفـــران به آن بیفــزایـیــد.

5. سپس روی مخـلوط سبـزی ها و برنــج بریزیــد. زمانــی كه تخـم مرغ ها پخت، خورش را هم بزنـــید و به آن فلفـل و دارچــیـــن بیـفــزاییـــد. وقتی همه مواد خوب پخـت و خورش به روغن افــتاد، غذا آمــاده است.

نكات:

1) به جای آب نارنـج میتوانیـــد از آبـــغوره اســـتفاده كنـید و یا آب انـار ترش بریـــزید.الـــبـــته توجه داشـتــه باشــیـــد كه آب انار رنگ خورش را تیـره میكنـــد.

2) ایـــن غذا را با برنج كته یا نان سرو كنـید.

3) اگـــر خالواش در دســتــرس نبود آن را حذف كرده و مقدار بیشـتری نعنـــا بریزیـــد.

4) برای پوست كنـدن سیر كمی آن را در آب سرد بگذاریــد تا پوست آن به راحتـــی جدا شود و بعــد با چاقو یا هر وسیــلــه دیگــری آن را خرد و له كنید.

5) اگــر از نعــنــا و خالواش خشـك استفــاده می كنید، كمـی آنــها را خیس كنـیـــد و بعـد با سیر سرخ كنـیـد.

روش تهیه ترشه تره گیلانی به همراه دارچین و نعنا

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.