روش تهیه دسر پاناکوتای با ژله آلوئه ورا

پاناکوتای با ژله آلوئه ورا یک دسر بسیار خوشمزه می باشد این دسر را می توانید در مهمانی ها تهیه نموده و در کنار مهمان ها میل نمایید دسر بسیار خوشمزه و می باشد و اگر فقط یک بار از این دسر تهیه نمایید از مزه اش بسیار خوشتان خواهد آمد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر روش تهیه دسر پاناکوتای با ژله آلوئه ورا را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: با آموزش یه دسر خوشمـــزه برای شروع سالــی پر از شیــرینـــی و خوشی با ما همــراه باشیــد.

مواد لازم

کیوی ۳ عدد
ژله آلوئه ورا ۱/۲ بستـه
خامهـــ‏ ۴۰۰ گرم
شیـــر ۲ پیـمــانه
شکـــر ۵ قاشــق سوپ خوری
پودر ژلــاتــین ۲.۵ قاشـق سوپ خوری
آب به مقـــدار لازم
خلال پســتـــه به مقـدار لازم

طرز تهیـه:

1- کیوی‌ـــهــا را پوست بگـیریــد و به‌صورت حلـقـهـ‌ـهـــای نازک برش بزنید. حلقــه‌هـای کیوی را داخـــل قابـــلمه مناســبـی بریـزیـــد. مقداری شکر (۳ ق س )و کمــی آب (در حدی که روی کیوی‌ــها را بپوشاند) روی آنـ‌ـــهــا بریـزیـــد، سپـس قابــلمـه را به مدت ۵ دقـیقـــه روی حرارت قرار دهید. پودر ژلــه را داخل یک پیمانه آب جوش بریزید و حل کنـیــد، سپـس آن را کنار بگـذارید.

2- داخل ۳-۲ قالب مناســـب، حدود ۳ قاشـــق سوپ‌خوری از محـلول ژله را بریــزیـــد، سپس تکــه‌ــهای کیوی را کف قالــب بچیـنیـــد. قالـب‌ها را داخل یخچال قرار دهـــید. وقتــی ژلـهـ‌ها سفت شدنــد، دوباره ۳ قاشق سوپ‌ـــخوری ژلــه روی لایه زیــری بریزیـــد و دوباره قالبـــ‌ـها را داخل یخچــال قرار دهــیـد تا ایـن لایه هم خودش را بگیــرد.

3- در ایـــن فاصـــلـه پاناکوتای پستـــه را آمـــاده کنید. شکر و شیـر را داخـــل یک قابلــمــه منـــاســـب بریزید و هم بزنـــیــد. خامـه را در ظرفی خوب بزنــید تا یکدست شود، سپـس به مخـــلوط شیر اضــافــه کنـــید و مواد را با هم مخلوط کنیــد. حالـا قابلمـــه را روی حرارت ملایم قرار دهـــیــد و مرتب هم بزنـیــد. کمـــی صبر کنـیـد تا شکــر کامـــلــاً حل شود، سپـس آن را از روی حرارت بردارید و کنـار بگذاریــد.

4- پودر ژلاتیـن را داخل نصف پیـــمانـــه آب سرد بریزید. صبر کنیــد کمی حجـــیــم شود، سپس آن را به روش بن ماری در آب حل کنیــد. ژلاتـین حلـ‌شــده را به مخــلوط خامه اضـافـه کرده و هم بزنـید. صبـــر کنـید مخلوط در دمــای محـــیــط سرد شود، سپــس تکـــهـــ‌ــهای پسـته را اضافــه کرده و به‌آرامــی هم بزنیـد.

5- مخلوط را داخل قالبـــ‌ها بریزیـــد. قالبـــ‌ـها را به مدت ۵ ساعـــت داخل یخچال قرار دهـیــد تا پانــاکوتا کاملـــاً خودش را بگـیـــرد و سفـــت شود. وقتی پاناکوتا آمـاده شد، قالـــبـــ‌ــهــا را از یخــچال خارج کنیـــد و به‌ــآرامـــی آنـــ‌هـــا را داخل ظرف موردنـظـــرتان برگـردانـــیـد، سپس سرو کنـیـــد.

روش تهیه دسر پاناکوتای با ژله آلوئه ورا

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.