روش هایی برای پیشگیری از سرما خوردن در زمستان

پیشگیری از آنفولانزا با نزدیک شدن به سردترین فصل سال اهمیت متعددی داراست . در‌این مقاله روش هایی را برای جلوگیری از ابتلا به آنفو لانزا ابلاغ می کنیم . پیشگیری مدام خوب تر از معالجه است در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر روش هایی برای پیشگیری از سرما خوردن در زمستان را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن :  فصل پاییز تا یک‌سری روز پیش رفتاری مشابه به آخرها فصل‌تابستان داشت و به تدریج داشتیم به خاطر گرم بودن هوا به صورت غیر قابل پذیرش نگران می‌شدیم! البته برودت هوا به یکباره فیس بخشید و تمامی را غافلگیر کرد . متاسفانه تغییر و تحول ناگهانی دمای هوا به‌این صورت , اکثر وقت ها سبب می شود توده متعددی به بیماری سرما خوردگی در گیر شوند .

در صورتی‌که شما هم قسمتی از این نوع میباشید , برای بهبودی پر سرعت خویش کارایی کرده و بعد از آن با رعایت تعدادی ادله اصلی , به پیشگیری از آنفولانزا در آتی بپردازید . در حالتی‌که نیز روشن بخت بوده‌ و به‌این بیماری دچار نشده‌اید , کارایی فرمایید با پیشگیری از سرما خوردگی , فصل سرد سال را به صلاح و خوشی پشت رمز بگذارید .
پیش از همگی بایستی بدانید استدلال نام‌گذاری این بیماری , ارتقاء شیوع ویروس دلیل آن در فصل‌های سرد سال است . ولی پزشکان عقیده دارا هستند خویش ادله سوز و سرما دخالتی در ابتلا به آنفو لانزا ندارد . تحت عنوان مثال درصورتی که در فصل‌تابستان با موهای تر به خارج بروید , حتی‌در صورت وزیدن باد , احتمال مریض شدن مضاعف زیر است . ولی با انجام این عمل در فصل سرد سال احتمال دارد به بدترین مدل آنفولا‌نزا در گیر خواهید شد .

آنفولا‌نزا یک عفونت ویروسی و واگیر‌دار است و تا به امروز تعداد متعددی ویروس برهان آن کشف شده‌است . با وجود تعدد عوامل بیما‌ری‌زا , پیشگیری از سرما خوردگی روش‌های یکسانی دارااست . آنفولانزا احتمال دارد در آغاز به خاطر تماس با شخص یا این که وسایل آلوده و کثیف پیدایش نماید , ولی به دنبال عواملی همچون عدم گرم نگه داشتن تن , استرس و خستگی میتوانند حالت را برای انتشار ویروس دلیل بیماری فراهم کرده و زمان موردنیاز برای بهبودی را ارتقا بدهند .

اشخاص بالغ احتمال دارد در هر سال حدود دو یا این که سه رتبه در بهترین موقعیت به‌این بیماری مبتلا میگردند . ابتلا به آنفولانزا فعالیت‌های روزمره را مختل کرده و با کاهش بضاعت و توان تن , منجر بی‌حوصلگی می شود . پس در حالتی که دوست ندارید با ابتلا به آن , از برنامه‌هایی که برای روزهای آینده خویش چیده‌اید عقب بمانید , به خیر و خوبی طرق پیشگیری از آنفو لانزا را یاد بگیرید .

مقررات پیشگیری از آنفو لانزا

1 – اعم از عوامل حساس در ابتلا بدین بیماری , رطوبت و رتبه حرارت محیطی است که در آن قرار دارید . در صورتی دفتر و یا این که معاش شما دارنده رطوبت متعددی بوده و از طرفی سیستم‌های گرمایشی نیکی در آن نیست , در واقع محل خیر و خوبی برای رویش ویروس آنفو لانزا فراهم کرده‌اید . این دو استدلال را هر چه سریع‌تر برطرف فرمایید .

2 – آنفولا‌نزا به شدت واگیردار است , به همین علت پیشنهاد میشود با اشخاص دچار به آن دست کم یک متر مسافت داشته باشید . دست دادن و از همگی بدتر روبوسی کردن سبب ساز انتقال ویروس از شخص مریض به شخص تندرست میشود .

روبوسی کردن یک کدام از فرهنگ‌های نادرستی است که احتمال دارد به انتقال بیماری‌های متعدد سبب ساز شود , پس خوبتر است خیر تنها در زمان فصل سرد سال , بلکه در کل روزها سال از انجام آن پرهیز کنید . متاسفانه بعضا اشخاص شدیدا کم اعتنا بوده و با وجود ابتلا به سرما خوردگی , با بقیه افراد دست می دهند و روبوسی می کنند که عمل ناپسندی است .

کافی است خجالت را کنار نهاده و در حین عملکرد هر شخص دیگری برای روبوسی با شما , به مراد پیشگیری از آنفولانزا و دیگر بیماری‌ها از این فعالیت اجتناب نمایید . در صورتی‌که حس میکنید انجام این فعالیت احتمالا شخص را اندوهگین نماید , به آسانی خویش را مریض جلوه داده و به طرف مقابل نشان بدهید به خاطر جلوگیری از ابتلای آنان به بیماری , از روبوسی کردن جلوگیری می کنید .

در صورتی در دفتر کار و یا این که منزلتان شخصی بدین بیماری دچار شده‌است , برای جلوگیری از آنفو لانزا هیچوقت با ‌آن‌ها در یک محیط سرپوشیده کوچک قرار نگرفته و حتما برای تهویه محیط چاره‌ای بیندیشید . گشوده نیز سفارش میکنیم خجالت را کنار بگذارید . در شرایطی که شخصی با بی‌دقتی خویش , اسباب و اثاث مریض شدن شمارا مهیا می نماید , پس از یاداوری دادن , از وی بخواهید با رعایت بهداشت و انجام کارهایی همچون ماسک زدن , شستن تروتمیز دستان خویش , عطسه کردن در دستمال و بدور ماندن از سایر , به پیشگیری از آنفولا‌نزا در دیگر افراد یاری دهد . در صورتیکه شخصی از این درخواست‌ها غمگین شود , بدون شک شخص بی‌منطقی بوده و ارزشی برای هیچ‌کس قائل نیست.

 

3 – به خاطر قابل سرایت بودن هوا و از طرفی وجود اشخاص بی‌دقت در اجتماع , احتمال ابتلا به سرما خوردگی حین قرار داشتن در مکان‌های همگانی بیشتر میشود . این احتمال در طول استفاده از وسایل نقلیه همگانی به بیشترین حد خویش میرسد , چرا‌که که‌این وسایل سرپوشیده بوده و اکثر وقت ها به خاطر ازدحام , اشخاص با مسافت قربت از یکدیگر قرار دارا هستند .

همین ازدحام سبب ساز میشود محیط به شدت از بازدم اشخاص حاضر لبریز شود . عدم وجود تهویه مطلوب در وسایل نقلیه همگانی بدین مورد دامن میزند . سفارش میکنیم در حین استفاده از وسایل نقلیه همگانی , حتما ماسک به طور داشته و در صورت مشاهده یک قطار یا این که اتوبوس دارنده سیستم تهویه وخیم , حتما تا وصال وسیله بعدی در انتظار بمانید .

4– استفاده از ماسک‌های همگانی به تنهایی کارساز نیست . خوبتر است باطن ماسک خویش یک سری دستمال کاغذی دیگر قرار داده و یا این که یک دستمال پارچه‌ای را پس از مرطوب کردن داخل آن قرار دهید . ارتقا ضخامت و همینطور مرطوب بودن ماسک به پیشگیری از سرما خوردگی یاری مینماید .

 

5 – شستن تر و تمیز دست‌ها از اهمیت فوق‌العاده متعددی برخوردار بوده و علاوه بر امداد به پیشگیری از آنفو لانزا , از انتقال اشکال میکروب به منزل و دفتر کار جلوگیری می کند . اشخاص بی‌دقت متعددی بعداز عطسه کردن در دستان خویش , به پول دست زده و یا این که میله اتوبوس و مترو را نگه می‌دارند . این اشخاص اکثر وقت ها به شستن دست اعتقادی نداشته و کلیه جا را با دست‌های خویش کثیف می‌نمایند . در صورتی‌که این عمل را در خانه انجام بدهید , باعث پیدایش بیماری‌های مختلفی در اعضای خانواده خویش خواهید شد .

بعضی اشخاص از اهمیت شستن دست برای پیشگیری از آنفو لانزا با خبر می باشند , ولی هنگامی این عمل را انجام میدهند که دیگر فعالیت از فعالیت پیشین است . اشخاص متعددی بعداز وصال به منزل یا این که دفتر کار , ابتدا همگی لباس‌های خویش را در آورده و پس از رفتن رمز فریزر و دست‌مالی کردن بقیه وسایل منزل , دست‌هایشان را می‌شویند! پس از وصال به محلی اثبات , پیش از هر کاری مستقیما به دست‌شویی رفته و دستان خویش را پاکیزه فرمائید .

روش درست شستن دست را بیاموزید . بعضی اشخاص فقط به شستن کف دست اکتفا می‌نمایند , در حالی که در روش درست شستن دست , می بایست بر روی بخش‌هایی از بالای مچ هم آب و صابون سرازیرشد . درضمن , حین شستن دست حتما آب را ببندید .

حین کارایی برای رعایت بهداشت احتمال دارد فیض بالعکس بگیرید! در مکان‌های همگانی همچون سرویس‌های بهداشتی همگانی , شیرهای آب , خویش منبعی از آلودگی میباشند . در حالتی‌که شیرها هنوز از دسته کهن و چرخشی می باشند , بعداز شستن دست‌ها , آ‌ن‌ها را با احتیاط ببندید و با کل دست شیر را لمس نکنید!

6 – در طول عطسه و یا این که سرفه کردن حتما جلوی دهن را با دستمال گرفته و آن را سریعا بدور بیندازید . برای پیشگیری از سرما خوردگی از عطسه کردن در هوا پرهیز کنید , زیرا احتمال دارد دود آن به چشمان خودتان وارد شود . مدام دستمال به همراه داشته باشید تا ناچار نباشید دستان خویش را در قبال دهانتان قرار دهید . اما در‌حالتی که به پنجره دسترسی دارید , میتوانید در هوای آزاد سرفه و یا این که عطسه فرمائید , البته بایستی مراقب هوای سرد خارج باشید .
سرفه یا این که عطسه کردن فارغ از پوشاندن دهن خویش در محیط‌های همگانی , یک کدام از زشت‌ترین اعمالی است که احتمالا از یک شخص رمز بزند . برای پیشگیری از سرما خوردگی در خویش و سایرافراد , با چنین کسانی برخورد کرده و محیط را خیلی زود ترک فرمایید . در صورتی از این عمل خجالت می کشید , خوب تر است آزار و اذیت‌های ناشی از سرما خوردگی را به جان بخرید!

7 – ریه و دستگاه تنفسی فقط خط مش انتقال ویروس آنفو لانزا نیست . آن ها چه بسا میتوانند از روش دیده و دهن به تن وارد شوند . به همین بهانه هیچوقت پیش از شستن دست‌ها , صورت خویش را لمس نکنید .

8 – در کل روز ها سال می بایست مایعات متعددی بنوشید . ادله انجام این فعالیت در فصل‌های گرم سال , جبران آب از دست رفته به خاطر تعریق مضاعف و در فصل‌های سرد سال , ارتقا عمل کلیه‌ها به خواسته دفع سموم تن است . عدد خاصی همچون ضابطه تعجب آور تحمیل برای نوشیدن هشت استکان آب در هر روز نمی توان اظهار‌کرد , البته در کل بایستی درطول روز به صورت تر و تمیز مایعات بنوشید . فراموش نکنید هیچ نوشیدنی همچون قهوه و یا این که چای نمی‌تواند جای آب را بگیرد .

9 – به صورت آراسته ورزش نمائید . مطالعات محققان نشان داده یکی مهم ترین روش‌های پیشگیری از آنفو لانزا تحت عنوان یک بیماری کشنده و همگانی , داشتن آمادگی جسمانی است . اشخاصی که به صورت تر و تمیز ورزش کرده و دمای تن خویش را ارتقا میدهند , در مقایسه با اشخاص معمولی به مراتب کمتر به آنفولا‌نزا در گیر می گردند . این اشخاص حتی‌در صورت مریض شدن , خیلی سریع‌تر از انسان‌های معمولی از شر ویروس‌های بیماری‌زا خلاص میشوند و تن آنان سیستم ایمنی قوی‌تری دارااست .

10 – در فصل سرد سال , مصرف میوه و صیفیجات را ارتقا بدهید . بی نیاز بودن آنها از ویتامین‌های گوناگون , با ارتقاء ایمنی تن سبب ساز پیشگیری از سرما خوردگی میگردد . آنان همینطور امداد می‌نمایند در صورت ابتلا به بیماری , عصر و شدت بیماری کاهش پیدا نماید .

11 – حین بیرون شدن از مکان‌هایی که در آنجا تعریق متعددی داشته و یا این که داخل آب بوده‌اید , توجه بیشتری به خرج دهید . تحت عنوان مثال بعداز خارج داخل شدن از گرمابه یا این که استخر , ابتدا تن و به خصوص موهای رمز را به خیر و خوبی کم آب کرده و آنگاه در هوای آزاد قرار بگیرید . همینطور بعداز ورزش کردن , در صورت عدم استحمام , حتما عرق تن را تماما کم آب فرمایید .

12 – استعمال دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی را کنار بگذارید . استعمال دخانیات باعث میشود مژک‌های بینی فلج شوند , بنابراین دیگر بینی نمی‌تواند از ورود ویروس‌های بیماری‌زا جلوگیری نماید . مصرف نوشیدنی‌های الکلی با تخریب کبد منجر می گردد سرعت نزاع با سموم تن کاهش پیدا نماید .

13 – از تغییر تحول ناگهانی دمای تن جلوگیری فرمایید . تحت عنوان مثال پس از قرار داشتن در مکانی اثبات و فراوان گرم , یک دفعه سوای پوشش کافی به یک محیط گشوده وارد نشوید .

14 – استرس کمتری داشته باشید و دائما لحظه‌ها را در نگرانی در رابطه مساله متعدد سپری نکنید . استرس یکی‌از مخرب‌ترین عوامل برای سیستم دفاعی تن است و توان آن را شدیدا کاهش میدهد .

روش هایی برای پیشگیری از سرما خوردن در زمستان

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.