روش های داشتن زندگی شاد

زندگی شاد داشتن بسیار مهم می باشد افرادی در جهان وجود دارند که بسیار غمگین و افسرده می باشند بسیاری از افراد دوست دارند شاد زندگی نمایند ولی نمی توانند چند روش و ایده بسیار جالب برایتان داریم تا بتوانید شادتر زندگی نمایید در ادامه جزئیات بیشتر روش های داشتن زندگی شاد را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : روان‌شناسان و متخصصان مغز و روان همواره در باب قضیه سالم روان مفاهیم زیادی را ابلاغ کرده‌اند , ولی همه آنان در خصوص یک مسئله اتفاق‌نظر دارا‌هستند و آن معاش رضایتمندانه و شادمانه است . چطور میتوانیم شادتر و رضایتمندتر معاش کنیم؟

خودتان را بپذیرید

بخش اعظمی از مفاهیم روانشناسی دائما به مخاطبین خویش می گویند که خویش را دوست داشته باشید , ممکن است استراتژی آنچنانی به حیث نرسد , البته اعتقاد و باور نمایید این ایده بدی نیست . شخصی که خویش را دوست ندارد معمولا ایراد افسردگی را تجربه می‌نماید . خیر این‌که بدی‌ها و مشکلات را فراموش نمایید , می بایست تمام آن چیزی که وابسته به شما است را بپذیرید .

 

از روابطتان نگهداری فرمائید

معاش امروزی گهگاه تنهایی را به همراه میاورد . در دنیایی که ما در آن معاش میکنیم , گذراندن هنگامی متعددی در ترافیک یا این که چرخ زدن در فضای مجازی تبدیل به یک عادت شده‌است . مساله به این شکل باعث می گردد که آدم بیشتر در انزوای خویش فرو برود ; بدین ترتیب تولید ارتباط ها توانمند با دیگر افراد باعث میشود که شما در غار ظلمات خویش باقی نمانید و بتوانید از معاش لذت ببرید . ولی فراموش نکنید که داشتن دوستان خوب و آشنایان در کنار خویش لذت‌بخش است , البته این الزاما به این معنی نیست که شما با این اشخاص ارتباط ها خیر و خوبی نیز دارید . همت نمایید که با ساخت یک ارتباط عالی , سالم روان خویش را تضمین فرمائید .

 

به بقیه افراد امداد نمائید

وقتی که در هنگام نیاز در کنار بقیه افراد حضور دارید , چیزی را تجربه می کنید که روانشناسان به آن همدلی می گویند . همدلی سبب ساز میشود که رابطه عمیقی بین انسان‌ها صورت بگیرد و حس خیر و خوبی را از بودن با نیز تجربه نمایند . نکته حائض اهمیت دیگر این است که اشخاصی که به آنان یاری می کنید , در هنگام نیاز در کنار شما خواهند ایستاد .

 

آرزو داشته باشید

پژوهش ها نشان داده که داشتن یک ایمان حاذق و درونی در مواجهه با چالش‌هایی مانند باخت , بیماری , تلف کردن و اختلالات کم عقل , می تواند نقش مهمی ایفا نماید . هنگامی که وضعیت تیره‌وتار به لحاظ می رسد , آرزو و خوش‌بینی نظیر باریکه نوری می تواند شما‌را جهت دهی نماید . ادله اشخاص بدبین این است که آنان واقع بینانه با معاش مواجه می گردند , ولی اعتقاد و باور فرمائید یه خرده خوش‌بینی و امیدواری به هیچ‌کس زخم نمی‌زند .

 

چهت نیل به اهدافتان همت فرمائید

حس پوچی و یاس که از بی‌هدفی و بی‌معنایی در معاش سرچشمه می گیرد , اصلی‌ترین عامل افسردگی به‌حساب می آید ; به این ترتیب داشتن هدف ها فردی در معاش اهمیت اساسی پیدا می‌نماید . متأسفانه بعضی‌اوقات فراموش میکنیم که می بایست از معاش خویش لذت ببریم . فراموش نکنیم که هدفمند بودن با کمال‌گرایی متعدد است . اشخاص کمالگرا فراوان در معرض زخم و ناکامی میباشند , چون هیچ‌کس بی نقص نیست و هر انسانی نقاط ضعفی داراست . با خودتان بخشندگی فرمایید و اذن ندهید که هدف ها شما تبدیل به توشه طولانی تر شوند .

 

فعال باشید و تجربه نمائید

درصورتی که می خواهید که معاش شادمانه‌ای داشته باشید می بایست یاد بگیرید تا از تجربیات معاش لذت ببرید و از آن ها درس بگیرید . می دانم این جمله ها به‌شدت کلیشه‌ای است , البته یقین نمایید که حکمتی در تکرار آن ها مخفی است .

 

از چیز‌های خوشگل در معاش لذت ببرید

توان تحسین زیبایی در معاش , یک هنر است . تجربه کردن زیبایی‌های معاش , یک اتفاق افتاد اختصاصی است که هیچ‌کس چه بسا نمی‌تواند آن را برای دیگری توضیح دهد . احتمال دارد ازنظر شما زیبایی تماشای یک تابلوی هنری یا این که دیدن غروب آفتاب باشد , هر چه که است آن را از خویش دریغ نکنید .

 

اتفاقات بد قبلی را رها نمایید

معضل و مشقت بخش جدایی‌ناپذیری از معاش بشر است . فراموش نکنید که هر کدام از ما توانایی‌های منحصر به فرد خودمان را داریم , براین اساس تماما ارگانیک خواهد بود که نتوانیم از پس بعضی از مشکلات معاش بربیاییم . طریق مواجهه با باخت اهمیتی متعددی دارااست , نباید اذن دهید تا ناکامی یا این که شکست در یک مورد , تمام جنبه‌های معاش شمارا زیر تأثیر قرار دهد .

 

از تغییر و تحول نترسید

کسانی که انعطاف‌پذیری مقداری دارا‌هستند , نسبت به تغییر‌و تحول مقاومت فراوان دارا هستند و ترجیح میدهند که در فضای امن خویش باقی بمانند . سوای این که این سبک معاش عالی است یا این که بد , سبب ساز میگردد که شخص نتواند از تجربیات تازه معاش منفعت پیروزشود . بایستی تغییر تحول را در آغوش بکشید و کارایی فرمایید انعطاف‌پذیری خویش را ارتقاء دهید .

 

روش های داشتن زندگی شاد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.