روش پخت آلبالو پلو ایرانی یک غذای خوشمزه و تزئین های جذاب و شیک

روش پخت آلبالو پلو

روش پخت آلبالو پلو ایرانی یک غذای خوشمزه و تزئین های جذاب و شیک

مواد لازم برای تهیه آلبالو پلو :

آلـبـالو 0/5 کیــلو
شکــر 250 گرم
گوشت چرخـــکرده 250 گرم
برنج 4 پیــمـــانـه
پیاز 1 عدد متوسط
نمک به مقـــدار لازم
فلـــفل وزردچوبه و دارچـین به مقـــدار لازم
روغن به مقـدار لازم

روش تهیه و پخت آلبالو پلو :

ابــتدا سر و دم آلبالو ها را کنـــده و هســـتــه آنهـا را در می آوریم و لا به لای آنهــا شکـر میـــریــزیم و میـــگـــذاریم روی حرارت ملایـم تا آرام آرام بپـــزد.

مقدار شکـــر بستــگــی به ذائقه شمــا دارد اگر دوست داریــد شیـــریـــن تر باشـد شکـر بیــشــتــر و اگر ترش تر دوست داریــد شکـــر کمتـری بریزید. پیــاز را در گوشت چرخــکرده رنـــده کرده و مقــداری هم نمـک و فلــفـــل و زردچوبه به آن اضـافــه کرده و مخلوط می کنیـم و سپـس آن را به صورت کوفته قلقلـی های ریـز در می آوریـــم و با مقدار کمی روغن تفـــت می دهـــیم وقتـــی کمی سرخ شدنــد مقداری دارچـــیــن روی آن می پاشیم و بعـــد از یکی دو دقـــیقـه کوفتـــه ها را از روی حرارت برمــیـداریم.

برنــج را هم آبــکــش می کنیـــم و سپس کف قابلـمه مورد نظــر را سیـب زمـیـنـــی یا نان گذاشـــتـــه مقداری روغن مایع و کمــی هم از شربت آلـبـــالویی که آمـــاده کرده ایــم می ریـــزیـــم. سپــس یک لایـــه برنـــج یک مقدار از کوفته ها و یک مقدار از آلبالو (بدون آب) میـریـــزیم و همـیـــنطور ادامـــه می دهـیم تا کل مواد تمام شود.

سپــس دو سه قاشـق از شربــت را روی برنج ریختــه و با حرارت متوسط روی اجـاق گاز میگذاریم تا برنج بخــار کنـــد بعـد از ایــنــکــه بخــار کرد نصـــف اسـتـکان از شربت را روی برنـج ریـخـته حرارت را کم کرده و میـگذاریـم تا دم بکشد. برای تزئین می توانـــید از خلـــال پسـته و بادام اســتـفــاده کنـــیــد و یا هر روش جدیدی که خودتان به ذهنتان می رسد .

برای تزئین این غذای خوشمزه ایرانی البته می توانید از تصاویر زیر هم الگو بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتونیدبا مراجعه به بخش آشپزی مجله دانستن از دیگر غذاها ، دسرها و … ایرانی و خارجی دیدن کنید.

 

یک غذای خوشمزه و تزئین های جذاب و شیک

 

 

یک غذای خوشمزه و تزئین های جذاب و شیک

 

 

یک غذای خوشمزه و تزئین های جذاب و شیک

 

 

یک غذای خوشمزه و تزئین های جذاب و شیک

 

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.