روش کاشت سبزه هفت سین در طرح قلب

سبزه هفت سین که مهم ترین وسایل سفره هفت سین می باشد و به سفره هفت سین جلوه و زیبایی خاصی می دهد شما می توانید سبزه که شبیه قلب می باشد را درست نموده و در داخل سفره هفت سین قرار دهید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر روش کاشت سبزه هفت سین در طرح قلب را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

روش اول :
اســتـــفــاده از قالـــب قلـب
دانه عدس، ماش،یا هر دانـــه ای که مد نظـر شماسـت را طبق معمول هر سال خیـــس کنـــید، جوانـــه که زد در دســـتمال قرار دهیــد و پس،ـــاز آن که مقداری رشد کرد در قالـب قلبـــی بریـــزیـد و اجازه دهـــیـــد تا رشد کننـد.

روش دوم:
ساخـت قالـب قلبــی شکل
این روش هم همــان روش قبـلی اسـت امـــا ممـکن است شمـــا قالب قلــبـــی نداشــته باشــیـد و پیـدا هم نکــنیـــد .
برای ساخــتن قالب بهـــتـر است از قوطیـــهای نوشابـــه که آلومینیومی هســـتنــد استـــفـــاده کنـید. ایـــن قوطیـها به راحتـــی با قیــچی برش میـــخورنــد و شمـــا میتوانـــیــد به راحـــتـی قاب قلبــی درسـت کنـیـــد و آن را در یک سیــنـی بگــذاریــد. بعد از جوانــه زدن دانه ها، آن ها را قالب بریـزید و تا زمـانیکه شکـــل قلـــب بگیـرنـــد قاب قلب را جدا نکــنــیـــد.
نکتـه : در ایـن روش به شدت مواظـــب انگــشتـــانــتان باشــیــد.

روش سوم:
اســـتفــاده از اســـفــنــج گل سازی
برای درسـت کردن این مدل، ابـتـدا دو تکـه فوم یک سطـح و یک اندازه را که مستطیـــل هسـتـند انـتـــخاب می کنیم. آنـها را ۲۴ ساعــت در آب قرار میــدهـیــم تا خوب آب را به خود جذب کنـد. روی هر تکه یک لپ قلـب را برش می زنــیـم مثـــل ایـنکـه قلب از وسط نصـــف شده باشــد. هر تکـه را داخـل یک جوراب قرار میدهیم.
دو تکــه را با سیم به هم وصل می کنیم تا شکل قلب کامـل شود.
تخــم های شاهـی را که پنـــج تا شش ساعــت قبل خیـس کرده ایــم حالـــا خوب لعاب انـداخـتـــه. روی قلــب یک لایه نازک می کشـــیـم. هر روز آبـــیاری می کنیم تا خوب بزرگ شوند.

نکـتـه۱: زمان لازم برای سبـز شدن بذر شاهی یک هفــتـه اســـت.
نکتـه ۲: زمان لازم برای رشــد دانـــه های عدس و ماش حداقـل ده روز اســـت.

روش کاشت سبزه هفت سین در طرح قلب

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.