روغن کتان،آلوئه ورا و چند روغن گیاهی که خال صورت را از بین می برد

خال صورت برای بسیاری از افراد باعث زشتی چهره می شود ولی اگر شما دوست دارید این خال ها را از چهره خود پاک نمایید چند روش آسان و خانگی وجود دارد که می توانید از این روش ها استفاده نموده و خال صورت خود را از بین ببرید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر روغن کتان،آلوئه ورا و چند روغن گیاهی که خال صورت را از بین می برد را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: از بین بردن خال های پوست مخـصوصا پوست صورت ممــکن اســـت کمــی چالش بر انـــگیـــز باشد. خال، مجــموعه ای از سلول های رنگدانــه ای است که به صورت لکه های تیـره در رنگ های قرمز، سیــاه، قهوه ای و صورتی روی پوست ظاهر می شوند. رنــگ، شکـــل و انـدازه خال از فردی به فرد دیــگر متـفاوت است. برخـی از آنها صاف و برخــی به صورت گوشتــی و گنبدی مانــند اســت. خال ها اغــلب در صورت، گردن، بازو و پاهـــا قرار می گیـــرند.

در بعضـی موارد، آنـــها حتی در زیر ناخــن ها، روی پوست سر و بین انـــگـــشـــتـان پا ظاهر می شوند. درمان های متـــفاوت شیـمـیــایی برای از بین بردن خال ها وجود دارد، اما بیـــشتر افراد روش های طبــیعـــی مقرون به صرفه، بدون درد و آســان را برای از بین بردن خال ها انـتـخاب می کنـــند. در ایـن مطـلــب چند راه حل خانگــی برای حذف خال ها آمـــده اســـت.

1. اســـتـــفاده از پوست موز

پوست موز حاوی آنزیـــم های طبیــعی و اسـیـــدهــایـی ماننـــد اسیــد اسکولیک و اســیـــد آسکوربـیــک اســـت که به حذف خال های پوستی کمک می کنــد.

یک تکـــه از پوست موز را از قســـمــت سفــید رنگ داخـــل، روی خال قرار داده و آن را به کمـــک یک باند یا نوار چسـب، ثابــت کنید. اجـــازه دهیــد کل شب پوست موز روی خال بمــانــد. ایـــن روش را تا زمانــی که خال ناپدیـــد شود، تکــرار کنـــیـــد.

2. استفـاده از روغن کنــدر برای از بین بردن خال

خواص موجود در روغن کنـدر باعـــث سفـت شدن پوست اطــراف خال، جذب روغن های اضـافــی و خشک شدن آن می شود. این روغن موجب می شود خال به صورت یک زخم در آمـــده و به تدریـــج زخـم بهــبود یابــد.

2-1 قطـره روغن کنـدر را روی خال زده و بگــذاریــد تا خشک شود. این روش را 3 تا 4 بار در روز تکرار نمایـــیـــد.

3. اســتفاده از روغن کتـــان

روغن بذر کتان برای بهـبود بافـــت پوست، خلـــاص شدن از شر خال ها، لکـه ها و کک و مک اســتـــفـاده می شود. ایـــن روغن حاوی اسیـــدهــای چرب ضروری اســـت که موجب بهبود زخم می گردد.

برای استـــفــاده از این روش 2 قطره از روغن کتـان را با 2 قطــره عسـل ترکیـب کرده و روی خال بزنـــیـد. بگـذاریـــد یک ساعـت بمانـــد و سپـــس با آب بشویید. روزانـه ایـــن روش را دو بار برای گرفـــتــن نتیـــجه ای مناسـب تکـرار کنـــیــد.

4. استـفـاده از آلوئه ورا

آلوئه ورا یک عامل تسکـیـــن دهـــنده پوست اســت. ایـن گیاه حاوی پلــی ساکاریـــد ها، تانـن ها، آنزیم ها، ویتـــامیـن ها و مواد معــدنـــی اسـت که سلامت طبیعی پوست را بر می گرداند.

برای اسـتـفــاده از ایــن روش ابــتدا پوست قسمـــتــی که خال روی آن قرار گرفــتـه اســـت را تمـیز کنـــیـد. آلوئه ورا را نصــف کرده و ژل آن را خارج کنیــد. ژل را روی خال قرار دهیـــد. سپـــس آن را با اسـتــفـاده از یک چســـب یا بانــد نخـــی ببندیـد و اجــازه دهـیـــد 3 ساعـت بمــانـــد. ایــن روش را دوبار در روز تکـــرار کنــیــد.

5. استــفاده از سرکـــه سیب

سرکـــه سیـــب که یکــی از بهتـــریــن روش های درمان خانـــگـــی بســـیاری از امــراض می باشـــد، در از بیـن بردن خال نیـــز موثر می باشـــد. اســیــدیــته موجود در سرکـــه سیــب موجب خشـــک شدن خال شده و آن را به صورت یک زخـم تبـدیـــل کرده و در نهایت ناپدیــد می کنـــد.

برای اسـتـــفاده از ایـــن روش، تکـه ای پنـبــه را آغــشــتـــه به سرکـه سیب کرده و روی خال بگــذاریـد. با کمـک باند یا نوار چســب آن را ثابـــت کنـــیـد. اجــازه دهـــیــد 6-5 ساعت روی خال بمـــانــد. سپس پوست را تمیز کرده و مجـــددا این روش را تکــرار کنـــیـد.

6. استفاده از برگ گشنـیز

برگ گشنـیــز دارای خواص جمع کنـنـــدگی می باشــد. زمـانــی که از ایـــن گیـــاه به صورت موضعی اســتــفاده گردد، باعـــث گرم شدن پوست می شود. ایـــن خاصـیت باعث شده که خال سریـعـــا جمــع و کوچک و در نهــایـــت از بین برود.

یک چهارم فنجان برگ گشـــنیـز را به همراه مقدار کمی آب در مخلوط کن ریخـتــه تا به صورت خمیــر یکـنواخـتی ایـجـاد شود. آن را روی خال زده و اجـــازه دهیـد 10 دقــیــقـــه بمـــاند. سپـس با آب بشویید. این روش را روزانه به مدت دو هفــتـه تکرار نمــاییـــد.

7. استـــفاده از روغن کرچـــک و جوش شیــریــن

روغن کرچــک و جوش شیـریـن می توانند به طور طبیعی در از بین بردن خال ها موثر باشنـد. جوش شیرین باعث خشک شدن خال شده، در حالـی که روغن کرچـــک به فرآیند بهـبود آن کمک می کنـد.

یک دوم قاشق چایخوری جوش شیـرین را با سه قطره روغن کرچک مخــلوط کرده و روی خال بزنــید. آن را با یک باند یا نوار چســب بپوشانـید و با آن بخوابید. ایــن روش را هر شب تکـــرار کنیـــد.

8. گل کلم برای خلـــاص شدن از خال

گل کلم حاوی ویتامـــیـن C بالایـی است که می تواند موجب خشک شدن خال و افتـادن آن شود.

آب تکه ای کوچک از گل کلــم تازه را گرفتـــه و آن را روی محــل خال مالش دهید. حداقـــل 30 دقــیقـــه صبر کنیــد سپــس با آب بشویید. ایـــن روش را چنـدیـــن بار در روز تکــرار کنــید تا خال های شمـــا ناپدیـــد شود.

روغن کتان،آلوئه ورا و چند روغن گیاهی که خال صورت را از بین می برد

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.