عکس ریما رامین فر و همسرش امیر جعفری + بیوگرافی

ریما رامین فر یکی از بازیگران زن ایرانی در عرصه سینما و تلویزیون در ایران است او یکی از بازیگران سریال جذاب پایتخت می باشد که نقش هما را در این سریال بازی می نماید سریال پایتخت بسیار پر مخاطب می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر عکس ریما رامین فر و همسرش امیر جعفری + بیوگرافی را در سایت دانستن خواهیددید با ما همراه باشید.

نام اصلــی : ریمــا رامینـــ‌فر
زمـینه فعـالــیــت : بازیـــگر
تولد : ۱۳۴۹ تهــران
ملـــیت : ایرانـی
سالــ‌های فعـــالــیــت : ۱۳۷۶ تاکـنون
همـسر(ها) : امیـر جعـــفـــری
فرزندان : ۱ پســر (آیـیــن جعـفــری)

ریـما رامـیــنــ‌ـفر زاده ۱۳۴۹ در تهران، دارای کارشنـــاسی ارشد در کارگردانی تئاتــر می‌بـاشـد. رامــیـن‌فــر کار در تئاتـر را در سال ۱۳۷۶ با نمـــایش «شب بخــیــر مادر» آغـــاز نمود و در سال ۱۳۷۹ با بازی در فیلم سیــنـمـــایی «نان و عشـق و موتور ۱۰۰۰» پا به عرصـه سیـــنما نهـــاد. وی همسر امـیـر جعـفری بازیـــگــر سینـــمـــا و تلویزیون میــ‌بـــاشد.

شروع کار ریما رامــیــنـ‌ـــفـــر
ریما رامین فر از سال ۱۳۷۱ در رشـــتــه تئاتر وارد دانــشــگــاه شد. اولین کار حرفـهـــ‌ـای‌ــاش، نمـــایـــش «شب به خیــر مادر» نوشتـه مارشـــا نورمن و به کارگـــردانـی حامــد محــمـدطــاهـر بود که در سال ۷۵ در تئاتـــر شهـر به روی صحنــه آمـــد. و از همـــان سال به بعــد به صورت پیــاپی یا در تئاتـر بازی کرد یا کارگردانـــی کرد یا نمایــشنــامـــه نویسی. از جملــه کارهایش از زمستان، ۶۶ رقـــص کاغذ پاره‌ــهــا، پس تا فردا، دل سگ، یک دقـیقه سکوت، همــان همـیـشـــگی و زمـزمــه مردگــان را میـ‌ـــتوان نام برد.

از ابــتـــدای جوانی دوست داشت در یک رشــتـه هنــری مثل تئاتر یا تلویزیون یا دانـــشـــکــده صدا و سیمــا فعالـیت کند.

ریما رامین فر در سال ۶۷ دیــپــلـم گرفت و در همان سال در رشتــه گرافـیک قبول شد و بعــد از یک سال تصـمـیم گرفـت که به اروپا برود و آنــجـــا ادامه تحصیل بدهــد. سه الـی چهــار سال در آلـــمـــان بود حتی وارد دانـــشـگـــاه شد ولی بعـــد به دلایلی برگــشـــت. وقتــی برگشـــت زیــاد وقت نداشـــت. مهـلـت ثبـت نام در آزمون دولتی گذشتـه بود فقـــط ده روز داشت به امــتـحان دانـــشـــگاه آزاد که وقتــی در آلـــمــان بود خانواده اش برایـش ثبـت نام کرده بودند. در رشـته نمـــایـــش قبول شد. همـزمـــان با ورود به دانـــشگاه درگـــیر کار تئاتر شد.

این انـگــیــزه دراو به وجود آمـد که نمایـشنـامه بنویسد. اولیـــن نمـــایشنـــامـه که نوشت نمــایشـنامه «پس تا فردا» بود که این نمـایش در جشـنواره تئاتر فجر اجـرا شد و جایـزه سوم نمایشـنـامــه نویسـی را گرفت الـــبتــه در این نمــایشنـامــه خودش هم بازی می‌کرد. در سال ۸۰ در یک دقیـقه سکوت بازی کرد و جایـــزه دوم بازیـگـری جشــنواره تئاتر فجر را گرفـــت و در نمـایــش زمـزمه مردگـــان هم جایزه اول بازیگری جشـنواره تئاتر فجر را کســـب کرد. ریـما رامیـــن فر در سریال بدون شرح نویســنـــده بود و در سریـــال من یک مسـتـاجـرم به بازیگـــری پرداخـــت. همـچـنین در قسمــتهـــایی از مجموعه کمــربـنـــدهـا را ببــندیم هم بازی کرد .

ریـــمــا رامــین فر دارای مدرک کارشنـاسـی ارشد در کارگــردانی تئاتـــر میـــ‌بــاشـــد

سریـــال پایـــتخـت اوج کار ریـــما رامـــیــنــ‌فــر
شایــد بتوان گفـــت عاملی که باعث جلوه و درخـشــش کار ریما رامینـ‌ــفر شد حضور وی در جلو دوربــیـن سیروس مقـدم و همکـاری با عوامل سریـال پایتــخت اسـت. هم بازی شدن وی با محـــسن تنــابــنده بســـیــار در ذهنـــ‌ـهـــا مانـــدگار شد. بازی در نقــشی به نام همــا که همـــســـر یک فرد گچ کار اسـت و حوادث پیـش روی آنـهــا یک سیر درامـاتـــیـک در بیــنـنـده اغوا کرد که این اوج هنــر ایشــان را در ارائه حس بازیگری میــ‌ــرســـانـــد.

فیــلـم هایی که ریــمـــا رامین فر در آنهـــا به ایـفــای نقـش پرداخـــتـه اســـت
سیـــنــمـایی
* نان، عشـــق و موتور ۱۰۰۰ (۱۳۸۰)
* رفــیق بد (۱۳۸۶)
* یه حبه قند (۱۳۸۹)
* سیزده (۱۳۹۱)

تلویزیونی
* من یک مســـتاجــرم (پریـســـا بخـــت آور، ۱۳۸۲)
* پایـــتخت (سیـروس مقـــدم، ۱۳۹۰)
* چک برگشـــتـی (سیــروس مقـــدم، ۱۳۹۱)
* پایــتـخت۲ (سیـروس مقـــدم، ۱۳۹۲)
* پایـــتـخـــت۳ (سیروس مقدم، ۱۳۹۳)
* پایـتخـت ۴ (سیروس مقـــدم، ۱۳۹۴)

تئاتـر
* ایــنجـا کجاست (شیوا مسعودی،۱۳۹۲)
* رومولوس کبیـر (نادر برهــان مرند، ۱۳۸۸)
* غریبــهـ‌ــای در خانه (دل آرا نوشین، ۱۳۸۸)
* کابوس‌ـــهای پیرود بازنشستــه خائن ترسو (نادر برهـان مرند، ۱۳۸۷)
* شب بخیر مادر (محمـد یعـقوبی، ۱۳۷۶)
* مرگ دســتفــروش (نادر برهانی مرنــد، ۱۳۸۵)
* زمـــزمـه مردگان (سیــامک احــصــائی، ۱۳۸۱)
* می رم روزنـامـــه بخــرم (رحـیـم نوروزی، ۱۳۸۱)
* همـــان همـــیشگی (رامینـ‌ـفــر، ۱۳۸۰)
* دل سگ (محــمــد یعـــقوبی، ۱۳۷۹)
* یک دقـــیقــه سکوت (محمــد یعــقوبی، ۱۳۷۹)
* پس تا فردا (محـــمد یعـــقوبی، ۱۳۷۹)
* رقص کاغــذ پارهــ‌ـــهــا (محـمـــد یعقوبی، ۱۳۷۸)
* زمـســـتان ۶۶ (محـمـــد یعـــقوبی، ۱۳۷۷)

ریما رامین فر در کنار داریوش فرضیایی

ریما رامـیــن فر بازیــگـــر سیـنما وتلویزیون و تئاتر اسـت.

مصاحـــبــه جالـــب و خوانــدنــی با ریمـــا رامـــینـ‌ــفــر
ریما رامــین فر متولد پنجـــم فروردین ۱۳۴۹ تهران اســـت و یکی از چهـره‌ــهای دوست داشـتنــی و شناخــته شده برای علـــاقمندان سریال‌ــهـــای تلویزیونی به شمار می رود. این بازیگر در کنار همـــسـر هنـــرمنـدش “امــیر جعـفـری” به ایفـــای نقش در بسیاری از سریالــ‌ـــ‌ـــهـا و فیلمـ‌ــهــای تلویزیونی و سینـمایی پرداخــته و آنچـه که به وضوح می‌توان از سخـــنان این بازیگر احسـاس کرد عشق و علاقـــه ‌ای اســـت که به زنــدگی مشترک و به خصوص پسـرش آیین دارد.

به چه شهرهـایی سفـــر کرده ‌اید و کدامــیک از شهـــرهـای ایران را بیشــتــر دوست دارید؟
باید بگویم به همه شهـرهای ایران سفــر کردهـــ‌ ام؛ اصــفــهان، ‌کـرمـــان،ـگیلـان، تبریز و… به خاطـر فیلم “یه حبه قنــد” به یزد رفتـم و به نظـرم آمـد که تا به حال آن همـــه مردم مهمان نواز را یک جا ندیده بودم.

شمـا به شهـــرهــای شمالی زیاد سفر کرده ‌اید، بیشـتــر از انـــجـا برایمـــان بگویید
مردم شمـــال را خیلــی دوست دارم و باید بگویم که تنوع غذایی مردم شمال کشور به مراتــب بیشتـر از دیگــر نقاط کشور است.الـبـتـــه عاشق رستورانــهای گیلـــان هســـتم.

خاطــره‌ای که از گفتــن آن لذت می ‌بـرید را تعریف کنـید
بیشـــتـر خاطـــرات من به دوران کودکـــی ‌ام با مادربـــزرگم برمی‌ــگـــردد و یادم نمــی ‌رود سفره‌ ای که او می‌ چید به خصوص در ماه مبـارک رمـــضان بسیار زیبــا و دوست داشـــتــنی بود و عبادت خالـــصانـــه‌ ای که در او دیدم در هیچ فرد دیگری پیدا نکردم و یکـــی از خاطرات من به همــین دوران برمی‌ گردد.

از کودکــی همـین قدر خوش برخورد و گرم بودیــد؟
من بسیار خجالــتـــی و غیرقابــل تحمل بودم (خنــده) و همـه سعــی داشــتند که مرا اجـــتــمـاعــی کنــند! یک تولد برای من گرفـــتــنـد و مجــبورم کردنـد به داخل جمع بیایم و شمـع ‌های روی کیک را فوت کنم. الـــبتــه این کار برای من خیلی سنگین بود. الـبته در دوران کودکــی پدرم دوست داشــت پیانو بزنـم، ولی نشـد؛ چون خیلــی اسـتعـداد نداشــتـم امـا علاقه ‌ام به موسیقی همــچنان ادامــه دارد.

ریـمـا رامیـن فر بازیگـر سریال پایـــتـــخـت

چه تصوراتـــی از گذشـته و کارهـــای خود دارید که با گذشــت زمــان و کسب تجـربه، آنهـا را اصلاح کردید؟
چیز خاصـی در زنــدگی من نبوده که با گذشــت زمـــان عوض شود. تنـــهـا خجـــالـــتی بودن من تغــییر کرده.

الـآن چطور؟ هنوز نوع نگـــاه دیگــران برای شمـــا مهـــم است؟
خیر. به این نتــیجه رسیدم که باید به فکـــر آرامش و آسودگـی خودم باشــم و برعکـس دوران کودکـی برایم مهم نیست که مردم راجـع به من چه فکری می‌ کنند.

چه شد که این آدم خجـالتی تصمــیم گرفت بازیگر شود؟
از دبیرســـتــان تصـــمـیم گرفـتـــم آینده خود را تغییر دهــم. به سینـــمـــاخــیلـی علــاقــه داشتـــم ولی به بازیگــری نه. در کلاســ‌های دانشـــگــاه با اســـتاد سمـندریان کار کردم که اول احـساس می‌ کردم نمی‌ توانـــم ولی با گذشت زمـــان دیدم که بازیگری یک علم اسـت و وقتــی آن را بیاموزید، می‌ـــتوانید به راحـــتی فعـــالـــیت کنــید.

‌این تصـــمـیم به چه سالــی بر می گردد؟
سال ۱۳۷۱ وارد دانـــشـــگــاه شدم و به دنبال آن چنــد سالــی را هم در خارج از کشور (آلمـان) زندگــی کردم.

از مطـــالــعـــه و کتابـهــای مورد علـــاقه خودتان برای ما بگویید
کتاب خاصــی را به یاد نمی ‌آورم،ولی خوانــدن رمـــان را بسیار دوست دارم و تا قبل از به دنـــیا آمـدن پسرم همه نوع کتـــاب، مجـــلـــه، روزنـــامـه و داســـتان کوتاه را می ‌خوانــدم و علاقـه خاصی به ادبیات آمریکایی لاتین،ــ‌ شمالــی و اروپایی دارم و نویســـندگانی چون سلـنــجـــر، یوسا، مارکـــز و کوندرا را بسیار دوست دارم.

تصــاویر ریـــما رامـین فر

چه صحــبــتی با هواداران خود دارید؟
متنــی از سخنـــان “دولت آبادی” خواندم که می ‌گـــفــت زندگـی ما در روزمــره‌ــهـای زنـــدگی جذابیت پیدا می‌ کند و در لحـــظه زنـــدگــی کردن خیلی مهـــم اســت. معـــتـقدم حتی خوردن یک بستــنی با همه اعضــای خانواده می‌توانــد حال ما را عوض کنـــد.

توصیه می‌ـکــنــم قدر لحظــات با هم بودن را بدانـیم الـبــتــه بستــنــی خوردن یک مثال است؛ ورزش و یا هر کار دیگری که انسان را به آرامش برســانـد از نظر من کار سودمـندی اســـت.

ریـمـا رامـــیـن فر و همــسـرش امــیـــر جعفری

ریــمـــا رامــین فر و پســـرش

عکس ریما رامین فر و همسرش امیر جعفری + بیوگرافی

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.