عکس ریما رامین فر و همسرش امیر جعفری + بیوگرافی

ریما رامین فر یکی از بازیگران زن ایرانی در عرصه سینما و تلویزیون در ایران است او یکی از بازیگران سریال جذاب پایتخت می باشد که نقش هما را در این سریال بازی می نماید سریال پایتخت بسیار پر مخاطب می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر عکس ریما رامین فر و همسرش امیر جعفری + بیوگرافی را در سایت دانستن خواهیددید با ما همراه باشید.

نام اصلــی : ریمــا رامینـــ‌فر
زمـینه فعـالــیــت : بازیـــگر
تولد : ۱۳۴۹ تهــران
ملـــیت : ایرانـی
سالــ‌های فعـــالــیــت : ۱۳۷۶ تاکـنون
همـسر(ها) : امیـر جعـــفـــری
فرزندان : ۱ پســر (آیـیــن جعـفــری)

ریـما رامـیــنــ‌ـفر زاده ۱۳۴۹ در تهران، دارای کارشنـــاسی ارشد در کارگردانی تئاتــر می‌بـاشـد. رامــیـن‌فــر کار در تئاتـر را در سال ۱۳۷۶ با نمـــایش «شب بخــیــر مادر» آغـــاز نمود و در سال ۱۳۷۹ با بازی در فیلم سیــنـمـــایی «نان و عشـق و موتور ۱۰۰۰» پا به عرصـه سیـــنما نهـــاد. وی همسر امـیـر جعـفری بازیـــگــر سینـــمـــا و تلویزیون میــ‌بـــاشد.

شروع کار ریما رامــیــنـ‌ـــفـــر
ریما رامین فر از سال ۱۳۷۱ در رشـــتــه تئاتر وارد دانــشــگــاه شد. اولین کار حرفـهـــ‌ـای‌ــاش، نمـــایـــش «شب به خیــر مادر» نوشتـه مارشـــا نورمن و به کارگـــردانـی حامــد محــمـدطــاهـر بود که در سال ۷۵ در تئاتـــر شهـر به روی صحنــه آمـــد. و از همـــان سال به بعــد به صورت پیــاپی یا در تئاتـر بازی کرد یا کارگردانـــی کرد یا نمایــشنــامـــه نویسی. از جملــه کارهایش از زمستان، ۶۶ رقـــص کاغذ پاره‌ــهــا، پس تا فردا، دل سگ، یک دقـیقه سکوت، همــان همـیـشـــگی و زمـزمــه مردگــان را میـ‌ـــتوان نام برد.

از ابــتـــدای جوانی دوست داشت در یک رشــتـه هنــری مثل تئاتر یا تلویزیون یا دانـــشـــکــده صدا و سیمــا فعالـیت کند.

ریما رامین فر در سال ۶۷ دیــپــلـم گرفت و در همان سال در رشتــه گرافـیک قبول شد و بعــد از یک سال تصـمـیم گرفـت که به اروپا برود و آنــجـــا ادامه تحصیل بدهــد. سه الـی چهــار سال در آلـــمـــان بود حتی وارد دانـــشـگـــاه شد ولی بعـــد به دلایلی برگــشـــت. وقتــی برگشـــت زیــاد وقت نداشـــت. مهـلـت ثبـت نام در آزمون دولتی گذشتـه بود فقـــط ده روز داشت به امــتـحان دانـــشـــگاه آزاد که وقتــی در آلـــمــان بود خانواده اش برایـش ثبـت نام کرده بودند. در رشـته نمـــایـــش قبول شد. همـزمـــان با ورود به دانـــشگاه درگـــیر کار تئاتر شد.

این انـگــیــزه دراو به وجود آمـد که نمایـشنـامه بنویسد. اولیـــن نمـــایشنـــامـه که نوشت نمــایشـنامه «پس تا فردا» بود که این نمـایش در جشـنواره تئاتر فجر اجـرا شد و جایـزه سوم نمایشـنـامــه نویسـی را گرفت الـــبتــه در این نمــایشنـامــه خودش هم بازی می‌کرد. در سال ۸۰ در یک دقیـقه سکوت بازی کرد و جایـــزه دوم بازیـگـری جشــنواره تئاتر فجر را گرفـــت و در نمـایــش زمـزمه مردگـــان هم جایزه اول بازیگری جشـنواره تئاتر فجر را کســـب کرد. ریـما رامیـــن فر در سریال بدون شرح نویســنـــده بود و در سریـــال من یک مسـتـاجـرم به بازیگـــری پرداخـــت. همـچـنین در قسمــتهـــایی از مجموعه کمــربـنـــدهـا را ببــندیم هم بازی کرد .

ریـــمــا رامــین فر دارای مدرک کارشنـاسـی ارشد در کارگــردانی تئاتـــر میـــ‌بــاشـــد

سریـــال پایـــتخـت اوج کار ریـــما رامـــیــنــ‌فــر
شایــد بتوان گفـــت عاملی که باعث جلوه و درخـشــش کار ریما رامینـ‌ــفر شد حضور وی در جلو دوربــیـن سیروس مقـدم و همکـاری با عوامل سریـال پایتــخت اسـت. هم بازی شدن وی با محـــسن تنــابــنده بســـیــار در ذهنـــ‌ـهـــا مانـــدگار شد. بازی در نقــشی به نام همــا که همـــســـر یک فرد گچ کار اسـت و حوادث پیـش روی آنـهــا یک سیر درامـاتـــیـک در بیــنـنـده اغوا کرد که این اوج هنــر ایشــان را در ارائه حس بازیگری میــ‌ــرســـانـــد.

فیــلـم هایی که ریــمـــا رامین فر در آنهـــا به ایـفــای نقـش پرداخـــتـه اســـت
سیـــنــمـایی
* نان، عشـــق و موتور ۱۰۰۰ (۱۳۸۰)
* رفــیق بد (۱۳۸۶)
* یه حبه قند (۱۳۸۹)
* سیزده (۱۳۹۱)

تلویزیونی
* من یک مســـتاجــرم (پریـســـا بخـــت آور، ۱۳۸۲)
* پایـــتخت (سیـروس مقـــدم، ۱۳۹۰)
* چک برگشـــتـی (سیــروس مقـــدم، ۱۳۹۱)
* پایــتـخت۲ (سیـروس مقـــدم، ۱۳۹۲)
* پایـــتـخـــت۳ (سیروس مقدم، ۱۳۹۳)
* پایـتخـت ۴ (سیروس مقـــدم، ۱۳۹۴)

تئاتـر
* ایــنجـا کجاست (شیوا مسعودی،۱۳۹۲)
* رومولوس کبیـر (نادر برهــان مرند، ۱۳۸۸)
* غریبــهـ‌ــای در خانه (دل آرا نوشین، ۱۳۸۸)
* کابوس‌ـــهای پیرود بازنشستــه خائن ترسو (نادر برهـان مرند، ۱۳۸۷)
* شب بخیر مادر (محمـد یعـقوبی، ۱۳۷۶)
* مرگ دســتفــروش (نادر برهانی مرنــد، ۱۳۸۵)
* زمـــزمـه مردگان (سیــامک احــصــائی، ۱۳۸۱)
* می رم روزنـامـــه بخــرم (رحـیـم نوروزی، ۱۳۸۱)
* همـــان همـــیشگی (رامینـ‌ـفــر، ۱۳۸۰)
* دل سگ (محــمــد یعـــقوبی، ۱۳۷۹)
* یک دقـــیقــه سکوت (محمــد یعــقوبی، ۱۳۷۹)
* پس تا فردا (محـــمد یعـــقوبی، ۱۳۷۹)
* رقص کاغــذ پارهــ‌ـــهــا (محـمـــد یعقوبی، ۱۳۷۸)
* زمـســـتان ۶۶ (محـمـــد یعـــقوبی، ۱۳۷۷)

ریما رامین فر در کنار داریوش فرضیایی

ریما رامـیــن فر بازیــگـــر سیـنما وتلویزیون و تئاتر اسـت.

مصاحـــبــه جالـــب و خوانــدنــي با ريمـــا رامـــينـ‌ــفــر
ريما رامــين فر متولد پنجـــم فروردين 1349 تهران اســـت و يكي از چهـره‌ــهاي دوست داشـتنــي و شناخــته شده براي علـــاقمندان سريال‌ــهـــاي تلويزيوني به شمار می رود. اين بازيگر در كنار همـــسـر هنـــرمنـدش “امــير جعـفـري” به ايفـــاي نقش در بسياري از سريالــ‌ـــ‌ـــهـا و فيلمـ‌ــهــاي تلويزيوني و سينـمايي پرداخــته و آنچـه كه به وضوح مي‌توان از سخـــنان این بازيگر احسـاس كرد عشق و علاقـــه ‌اي اســـت كه به زنــدگي مشترك و به خصوص پسـرش آيين دارد.

به چه شهرهـايي سفـــر كرده ‌ايد و كدامــيك از شهـــرهـاي ايران را بيشــتــر دوست داريد؟
بايد بگويم به همه شهـرهاي ايران سفــر كردهـــ‌ ام؛ اصــفــهان، ‌كـرمـــان،ـگيلـان، تبريز و… به خاطـر فيلم “يه حبه قنــد” به يزد رفتـم و به نظـرم آمـد كه تا به حال آن همـــه مردم مهمان نواز را يك جا نديده بودم.

شمـا به شهـــرهــاي شمالي زياد سفر كرده ‌ايد، بيشـتــر از انـــجـا برايمـــان بگوييد
مردم شمـــال را خيلــي دوست دارم و بايد بگويم كه تنوع غذايي مردم شمال كشور به مراتــب بيشتـر از ديگــر نقاط كشور است.الـبـتـــه عاشق رستورانــهاي گيلـــان هســـتم.

خاطــره‌اي كه از گفتــن آن لذت مي ‌بـريد را تعريف كنـيد
بيشـــتـر خاطـــرات من به دوران كودكـــي ‌ام با مادربـــزرگم برمي‌ــگـــردد و يادم نمــي ‌رود سفره‌ اي كه او مي‌ چيد به خصوص در ماه مبـارك رمـــضان بسيار زيبــا و دوست داشـــتــني بود و عبادت خالـــصانـــه‌ اي كه در او ديدم در هيچ فرد ديگري پيدا نكردم و يكـــي از خاطرات من به همــين دوران برمي‌ گردد.

از کودکــی همـین قدر خوش برخورد و گرم بودیــد؟
من بسيار خجالــتـــي و غيرقابــل تحمل بودم (خنــده) و همـه سعــي داشــتند كه مرا اجـــتــمـاعــي كنــند! يك تولد براي من گرفـــتــنـد و مجــبورم كردنـد به داخل جمع بيايم و شمـع ‌هاي روي كيك را فوت كنم. الـــبتــه اين كار براي من خيلي سنگين بود. الـبته در دوران كودكــي پدرم دوست داشــت پيانو بزنـم، ولي نشـد؛ چون خيلــي اسـتعـداد نداشــتـم امـا علاقه ‌ام به موسيقي همــچنان ادامــه دارد.

ریـمـا رامیـن فر بازیگـر سریال پایـــتـــخـت

چه تصوراتـــي از گذشـته و كارهـــاي خود داريد كه با گذشــت زمــان و كسب تجـربه، آنهـا را اصلاح كرديد؟
چيز خاصـي در زنــدگي من نبوده كه با گذشــت زمـــان عوض شود. تنـــهـا خجـــالـــتي بودن من تغــییر کرده.

الـآن چطور؟ هنوز نوع نگـــاه ديگــران براي شمـــا مهـــم است؟
خير. به اين نتــيجه رسيدم كه بايد به فكـــر آرامش و آسودگـي خودم باشــم و برعكـس دوران كودكـي برايم مهم نيست كه مردم راجـع به من چه فكري مي‌ كنند.

چه شد كه اين آدم خجـالتي تصمــيم گرفت بازيگر شود؟
از دبيرســـتــان تصـــمـيم گرفـتـــم آينده خود را تغيير دهــم. به سينـــمـــاخــيلـي علــاقــه داشتـــم ولي به بازيگــري نه. در كلاســ‌هاي دانشـــگــاه با اســـتاد سمـندريان كار كردم كه اول احـساس مي‌ كردم نمي‌ توانـــم ولي با گذشت زمـــان ديدم كه بازيگري يك علم اسـت و وقتــي آن را بياموزيد، مي‌ـــتوانيد به راحـــتي فعـــالـــيت كنــيد.

‌اين تصـــمـیم به چه سالــي بر مي گردد؟
سال 1371 وارد دانـــشـــگــاه شدم و به دنبال آن چنــد سالــي را هم در خارج از كشور (آلمـان) زندگــي كردم.

از مطـــالــعـــه و كتابـهــاي مورد علـــاقه خودتان براي ما بگوييد
كتاب خاصــي را به ياد نمي ‌آورم،ولي خوانــدن رمـــان را بسيار دوست دارم و تا قبل از به دنـــيا آمـدن پسرم همه نوع كتـــاب، مجـــلـــه، روزنـــامـه و داســـتان كوتاه را مي ‌خوانــدم و علاقـه خاصي به ادبيات آمريكايي لاتين،ــ‌ شمالــي و اروپايي دارم و نويســـندگاني چون سلـنــجـــر، يوسا، ماركـــز و كوندرا را بسيار دوست دارم.

تصــاویر ریـــما رامـین فر

چه صحــبــتي با هواداران خود داريد؟
متنــی از سخنـــان “دولت آبادي” خواندم كه مي ‌گـــفــت زندگـي ما در روزمــره‌ــهـاي زنـــدگي جذابيت پيدا مي‌ كند و در لحـــظه زنـــدگــي كردن خيلي مهـــم اســت. معـــتـقدم حتي خوردن يك بستــني با همه اعضــاي خانواده مي‌توانــد حال ما را عوض كنـــد.

توصيه مي‌ـكــنــم قدر لحظــات با هم بودن را بدانـيم الـبــتــه بستــنــي خوردن يك مثال است؛ ورزش و يا هر كار ديگري كه انسان را به آرامش برســانـد از نظر من كار سودمـندي اســـت.

ریـمـا رامـــیـن فر و همــسـرش امــیـــر جعفری

ریــمـــا رامــین فر و پســـرش

عکس ریما رامین فر و همسرش امیر جعفری + بیوگرافی

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.