زخم های دیابتی پا را در خانه درمان نمایید

زخم های دیابتی ها از بالا بودن قند خونشان در ناحیه ای از پا ایجاد می شود و باعث می شود که در ناحیه زخم ها درد ایجاد شود شما می توانید از روش های که در این مقاله گفته خواهد شد استفاده نموده و زخم های نشای ار دیابت را درمان نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر زخم های دیابتی پا را در خانه درمان نمایید را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: زخـم های دیابتی پا یکی از عوارض معـمول و مرسوم کنتـرل ضعـیف دیـــابتـــه که در نتـیـجـــه پاره شدن بافـت پوست و نمایـان شدن لایهــ‌های زیـرین آن شکل می گیره. ایـــن مشکـــل بیـــشـتـــر از همـه در زیــر انــگشـــت های بزرگ پای شما به وجود میـــاد و ایــن اتــفـاق میتونه تا استـــخوان های پای شما هم جلو بره.

در ایـــن مطـلـــب، ما در مورد درمـــان های خانگـــی برای درمــان زخم های دیــابــتی پا می نویسیــم. یکی از علائم و نشونه های اولیه زخم دیابــتی پا خونریزی از پا می باشـد. برخــی از علـــائم اولیـه عبــارتنـد از ورم کردن غیر معـمول، سوزش، قرمزی و بوی پا. برای راهنـمــایــی بیـشـــتـــر در مورد ایــن مشــکـل ادامــه مطــلــب رو حتما مطــالــعــه کنـین.

درمـــان زخــم دیــابتـی

واضــح تریــن علــامـــت زخـــم دیابتــی پا، بافـت سیاه اطـراف زخـــم پا هست. این اتفاق زمــانـی رخ میده که جریان خون سالـم و منــاســبی به ناحـیه اطراف زخم نرسه. برخی از علل درد پای ناشـــی از دیـــابـــت، گردش خون ضعیــف، قنـــد خون بالا، آســیــب عصبــی، سوزش و یا زخم پا است. شما میتونین از این درمان های خانگـــی برای درمـــان درد پای دیــابـتـــی در مراحل اولیه اســـتفــاده کنیـــن.

1. کافئین

شایع ترین مشـکــل در مورد زخـم یا عفونت پای دیـابتی ایـنه که خون به درســـتـی نمــی تونه به انتـــهای پای شما برسه، که در واقــع به ایــن معـنـیــه که ترکـیـــبــات مبارزه کننده با عفونت نمیــتونن از بدن در مقـابـــل زخـــم پای دیـــابتــی محافـــظت کنـن. کافئین باعـث تحریــک شدن سیـستـــم عصـبی مرکـزی و افزایــش جریـان خون در بدن ما میشــه. ایـــن روش ممکـنه که برخی از مشـــکـلات گردش خون در پاها رو حل کنـــه و همـــچنیــن کار سیـســـتم ایمنی در اون ناحـیـه رو بهـــبود ببـخشه.

2. عسـل

عســـل رایج ترین درمان خونگی برای مشـــکـلات پای دیـابتــیه، زیرا که حاوی خواص ضد باکـــتری، ضد ویروسی، ضد الــتهــاب و آنـــتی‌ــاکسـیـــدانـــی می باشد. ایـــن مواد میتونن با میـــکـــروب‌هـــا مبـــارزه کنن و همـچنین باعــث افزایش محافــظـت و جلوگیـری از هر گونه عفونت بیــشـــتــر بشـن.

3. آلوورا

آلوورا یه درمان خونگـــی دیـگه برای درمــان زخـــم پای دیـــابتـــی هســت. این گیاه دارای ویژگی های ضد التـــهابـــی، ضد میکروبی و ضد درد می باشــد. با مالـــیــدن ژل آلوورا بر روی الــتهـاب و زخم، می تونیــن درد و ناراحـــتـــی رو کاهـــش بدین، در حالـــیکـه عفونت پای دیابـــتــی رو هم از بین میــبـــریـن.

4. گیـــاه جینـســـنگ آمـریـــکایی

گیاه جیـنســنـگ گیــاهـــی هست که معـــمولا برای افرادی مبتلــا به دیابت، توصیـه میـشه. ایـــن گیـــاه همـچــنـــین به منظم کردن فعــالـیت بدن و بســـیاری از بخــش های اون از جمـــلـه سطوح قند خون کمک میــکنه. این گیـاه هم چنـین به بهبود عفونت‌های پای دیـــابتــی هم کمــک میـکـنه و از حمله کردن عفونت ها به بدن جلوگیری میـــکنه. از مکـــملــ‌ـهـــای جیــنسنگ برای درمـان زخم پای دیـــابــتی اســـتـفاده کنــین.

5. غذاهــای سرشـــار از منیزیم

تحــقیقـات پزشــکــی نشون میدن که تغـیـیرات سطح مواد معدنــی موجود در بدن میـــتونه منــجر به شیوع و شدیــد شدن عفونت پای دیابـتی بشه. به صورت ویژه فقر منــیـزیـــم باعث مدیــریت ضعــیف دیابت و ضعــیـف شدن سیــســـتـــم ایـــمـنـــی بدن میـشـــه. از غذاهـــای سرشــار از منــیـزیـم مانــند دانه کدو تنبل، اســـفـناج، لوبیـا سیاه، آووکادو، شکـــلات تیــره و موز اسـتـفـــاده کنـیـــن.6. گیـاه سیلیوم

افرادی که از دیـــابــت رنج میـــبرن میــتونن با اسـتفـاده از گیـــاه سیـــلیوم سیـاه یا زرد، سلــامـت خودشون رو بهــبود ببخـشن، چرا که میـتونه به تنـظـیم انسولین و سطـــح گلوکز بدن کمـــک کنــه. این گیـــاه هم چنین، میتونه احتــمـــال ابـــتلــا به مشـــکــلـــات دیابتـی پا رو کاهـــش بده، که در نتیــجه ایــن گیاه ویژه به داروی مهــمــی تبدیل میــشـــه که بایـد در سبـد داروهای گیاهـی شما قرار بگـــیره.

7. ریشه ریواس

ریشــه ریواس شامل ترکـیبـی به نام امودین اســـت که خواص ضد میکـــروبی و ضد الـتــهــابــی داره. این ریشــه در درمان عفونت های پای دیـــابـــتــی بسیـار موثر و مفـیـــد به نظــر میــرســـه. وقتی که ریـشه ریواس به صورت موضعی استفـــاده بشـه، میتونه به سرعت عفونت رو خنــثــی کنــه و اندازه زخم رو کاهش بده، قبل از اینـــکــه سنـــدروم واکنـــش التــهابـــی تحــت تاثـــیر قرار بگیـره.

8. سویا

بسیاری از مردم اطلاع دارن که مصــرف محصولات سویا چقـدر برای سلامــتی بدن مفیــده. امــا وقتـــی نوبت به تحـریـک جریان خون میـــرســه، مخــلوطی از زنـجــبیـــل و سویا میــتونه برای سیســـتم گردش خون فوق الـــعــاده عمـل کنـــه. به احتـمــال خیـــلـــی زیاد شمـا ایــن رو نمـی دونسـتــیـن! قرار دادن مقدار بیـشــتری از محـصولات مخـــتـــلف سویا در سبد غذایـــی میــتونه به درمــان زخم پای دیابتــی کمک کنه.

9. ماده معـدنــی روی

کمبود روی در بدن منـــجـــر به ایـــجاد مشـــکلـــات بسیـــاری برای سلـامتی میشــه چون که بدن شما دیگــه نمـــیــتونه آنتـــی بادی و دیگـــر ترکیبــات ضد پاتوژن که برای سلـــامــت شمــا ضروری هسـتن رو تولید کنـه. روی فرآیـند تعـمــیــر و درمان بدن رو سریع تر میــکنه و به همـیـن دلـیــل برای درمان زخم پای دیابتی موثره. غذاهای حاوی روی مثــل دانه ها، آجیـل، شکــلـات تیره، گوشت گاو، اسـفــناج، قارچ و غیــره رو بیشتر مصـــرف کنـیـن.

زخم های دیابتی پا را در خانه درمان نمایید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.