زلزله 5.3 ریشتر غرب استان کرمانشاه را در 12 فروردین 97 لرزاند

زلزله شدیدی چند دقیقه پیش غرب استان کرمانشاه را لرزاند این زلزله شدید به چندین خانه صدمه جدی وارد نموده است و چندین کشته و زخمی بر جای گذاشته است در استان کرمانشاه زلزله های شدیدی رخ می دهد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر زلزله 5.3 ریشتر غرب استان کرمانشاه را در 12 فروردین 97 لرزاند را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: زلزلهـ‌ای به قدرت پنج و سه دهـم درجــه در مقــیـاس ریــشتر منـــاطــق غربــی استـان کرمـــانـــشاه را برای چنــدمـیــن بار در پنـج ماه اخـــیر لرزاند.

بر اســاس گزارش‌ـــهـا، ایـن زلـــزلـه که ظهر روز یکشـنبــه ۱۲ فروردین رخ داد در مجموع ۲۳ نفــر مصدوم در سرپل ذهـــاب ، گیلــانغـــرب و قصـــرشیــرین به جای گذاشــت که بنا به اعـلام جمعیـــت هلـال احمر همگی به صورت سرپایی مداوا شدند.

موسسـه ژئوفیزیک دانشــگـــاه تهـــران اعــلام کرده است این زمین لرزه در هفــت کیلومتری عمق زمیــن رخ داده است.

پنــج ماه پیش زمـیـــن لرزه‌ای به قدرت هفت و سه دهـم ریـشـــتـــر در منطـــقه سرپـــل ذهــاب موجب مرگ ۶۲۰ نفر و مصدومیـت بیــش از ۱۲ هزار نفر شد و به صد هزار واحد مســـکونی خسارات جدی وارد کرد.

در طول فصل سرمـا، به علت نبود دسـتــرسی به وسایـــل گرمــایشـــی و امــکانـات کافی تعداد دیـگری از زلـزلـه زدگان از جمله چنـــد کودک دچــار سرمـازدگـــی شده و جان باخــتند.

زلزله 5.3 ریشتر غرب استان کرمانشاه را در 12 فروردین 97 لرزاند

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.