زمین لرزه شدیدی مرز استان های البرز و تهران را لرزاند

زمین لرزه شدیدی امشب ساعت 23:27 بخش وسعی از استان تهزان ، البرز ، قم و استان گیلان را لرزاند هموطنانمان هم اکنون در خیابان هستند زلزله ای 5.2 ریشتری که مرکزش مرز استان البرز و تهران در 7 کیلومتری زمین بود بسیاری از مردم این استان را به بیرون از خانه کشاند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر زمین لرزه شدیدی مرز استان های البرز و تهران را لرزاند را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : زلزله ای به بزرگی ۵.۲ درجه استان تهران را لرزانده و بنابه گزارش ها در استان‌های گیلان، البرز، قم، مرکزی و قزوین نیز احساس شده است.

مقام ها می گویند در حال جمع آوری اطلاعات هستند اما تاکنون گزارشی از تلفات و خسارات احتمالی وجود ندارد.

شاهدان عینی این زلزله را “شدید” توصیف کرده‌اند و می‌گویند با وقوع آن صدای بلندی شنیده شده است. در برخی مناطق مردم از خانه‌های خود خارج شده و به خیابان‌ها رفته‌اند.

مرکز لرزه‌نگاری ایران می‌گوید این زلزله با بزرگی ۵.۲ و کانون آن سه کیلومتری ملارد در عمق ۷ کیلومتری از سطح زمین بوده است.

کانون زلزله در حدود ۴۰ کیلومتری غرب تهران و در حدود ده کیلومتری جنوب کرج قرار دارد.

به گفته مقام ها این زلزله در ساعت ۲۳:۲۷ روی داد.

به گزارش مرکز لرزه‌نگاری تا ساعت دوازده و نیم نیمه شب به وقت محلی، پنج پس‌لرزه کوچکتر، با بزرگی بین ۱ و ۲، در استان‌های البرز و تهران رخ داده است.

اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران، از مردم خواسته است که آرامش خود را حفظ کنند. آقای نجار به ایسنا گفت که اختلال موجود در شبکه موبایل ایران ناشی از افزایش حجم تماس‌ها است.

او گفت که گسل فعال در این زلزله “گسل اشتهارد به مشکین دشت بوده” و اضافه کرد: “این زلزله ربطی به گسل تهران نداشته ولی ساکنان البرز و غرب تهران هوشیاری خود را حفظ کرده و البته آرامش داشته باشند.”

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران به خبرگزاری فارس گفته است تاکنون در تهران هیچ موردی از تخریب ساختمان و تلفات جانی و مالی گزارش نشده است.

اداره کل مدیریت بحران استان البرز نوشت که این زلزله باعث ریزش کوه در جاده چالوس شده است.

مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر، به شبکه خبر گفت این زمین لرزه استان های تهران و البرز و گیلان را لرزاند.

او گفت: “بعد از این حادثه تیم های ارزیاب به کانون زلزله که در منطقه مشکین دشت در مرز استان های تهران و البرز اعزام شدند.”

وی گفت: “امیداوریم این زلزله خسارتی در پی نداشته باشد و باید منتظر گزارش تیم های ارزیاب ماند.”

 مردم در خیابان های البرز، تهران ، قم و استان گیلان بعد از زلزله 

خوابگاه دانشگاه شریف بعد از زلزله

 مردم در خیابان های البرز، تهران ، قم و استان گیلان بعد از زلزله 

زمین لرزه شدیدی مرز استان های البرز و تهران را لرزاند

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.