ساخت بنای اصلی پناهگاه محرمانه در جنگ هسته‌ای

پناهگاه محرمانه ای در منطقه ای از جهان وجود دارد که تقریبا بخش وسیعی از این تورنتو کانادا را در بر گرفته است این بخش بزرگ پناهگاه اصلی امریکا می باشد که اگر اتفاقی بیقتد ساکنان این شهر به این منطقه خواهند آمد تا از جانشان در مقابل بمب های هسته است حفظ نمایند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر ساخت بنای اصلی پناهگاه محرمانه در جنگ هسته‌ای  را در سایت خواهید دید با ما همراه باشید.

در روستای کانادایی «هورنینگ میلز» در ۱۰۰ کیلومتری شمال تورنتو , زمین‌های ظاهرا روستایی ۵ هکتاری بروس و ژان بیچ موجود هست , ولی زیر این مزارع سبز , مطرح ترین پناهگاه سری شمال ایالات متحده موجود هست . پناهگاه هسته‌ای معروف بروس بیچ ( Bruce Beach ) ۱۰۰۰ مترمربع وسعت داراست و از ۴۲ اتوبوس مکتب با روکش بتن تشکیل‌شده که در عمق ۴ . ۳ متری زمین دفن گردیده اند . این پناهگاه برای اسکان تعدادی ماهه ۵۰۰ نفر پباده سازی شده و مجهز به تمامی چیزهایی است که ممکن است برای زنده ماندن به آن نیاز دارید , از ذخایر عظیم طعام , چاه سری , لوله کشی بدون نقص , ژنراتورهای سوخت گرفته تا صندلی دندانپزشکی و چه بسا یک مهدکودک!

بروس بیچ ۸۳ ساله این پروژه را در سال ۱۹۸۰ و در نقطع ی عطف پیکار سرد آغاز کرد و ساخت و ساز را در سل ۱۹۸۲ به پایان رسانید . بیچ که متولد کانزاس است در ده سال ۱۹۶۰ که استارت نبرد سرد بود و تب خوف از سلاح‌های هسته‌ای به نقط ی اوج خویش رسیده بود تحت عنوان یک مهندس برق در شیکاگو فعالیت و معاش می کرد . وی در سال ۱۹۷۰ تصمیم گرفت به نواحی روستایی کانادا برود , زیرا تفکر می کرد این بخش ها در مبارزه هسته‌ای از تمامی بخشها شهری امن‌تر می باشند . وی در هورنینگ میلز سکنی گزید و در آنجا با همسر آتی اش ژان آشنا شد و پناهگاه خویش را در زمین‌های خانودگی آن ها ساخت .

بااینکه وی بیشتراز ۳۰ سال است در آمادگی به رمز می برد خوشبختانه هیچ مبارزه هسته‌ای واقعه نیفتاد . درین سال ها تکنولوژی تغییرات متعددی نموده است نظیر این که مانیتورهای امنیتی وی کمودور ۶۴ می باشند و تلفن‌ها شماره گیر چرخان دارا‌هستند و به خطوط اثبات متصل میباشند . قابل ذکر نیست که درین سالیان چه اندازه مواد غذایی به دور ریخته شده‌است . بیچ داعیه می کند که از زمانی این پناهگاه را ساخته , دولت ۳۰ توشه اورا به دادگاه کشانده است . این پروژه سوای جواز صورت گرفته , اما بیچ به ساخت و ساز خویش ادامه داده زیرا آن را مسائل مرگ و معاش می داند . هنگامی برای اولین دفعه وارد پناهگاه وی میشوید احساس میکنید روی مریخ رویه میروید .

 

ساخت بنای اصلی پناهگاه محرمانه در جنگ هسته‌ای

ساخت بنای اصلی پناهگاه محرمانه در جنگ هسته‌ای

ساخت بنای اصلی پناهگاه محرمانه در جنگ هسته‌ای

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.